Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Manslow - kolekcja wypitych piw z całego świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
    Strasznie naciągane te nowe kraje.
    Ale rozumiem ze liczysz je według klasyfikacji Ratebeer.
    Zarówno Honkong jak i Macao to specjalne strefy autonomiczne, należące do Chin.
    Hongkong od 1997, Macao od 1999 r.
    Cypr Północny uznaje tylko Turcja i ...Ratebeer (chociaż nie mają w swojej bazie żadnego piwa)
    Logiczne byłoby zaliczenie Hongkonku i Macao do nowych krajów, o ile te piwa piłoby się przed przejęciem tych terenów przez chińczyków w ubiegłym wieku.
    A tak to pachnie mi lekką megalomanią ...
    Akurat ratebeer ma precycyjne kryteria, przynajmniej tak wynika z mojej analizy.
    Z jednej strony są tam terytoria o odrębnym statusie formalno-prawnym, przykładowo Jersey i Guernsey, dependencje Korony Brytyjskiej-nie należą do Wielkiej Brytanii, ani do Unii Europejskiej.
    Z drugiej strony są terytoria faktycznie niezależne, chociaż niekoniecznie uznawane, które prawdopodobnie nigdy nie znajdą się realnie w strukturze państw, do których teoretycznie należą-tu jest np Cypr Turecki,Abchazja,Górski Karabach.
    Jeśli odrzucić powyższe kryteria, to w którym momencie uznać terytorium za niezależne państwo, czy po prostu za odrębne terytorium? Może kiedy stanie się członkiem ONZ-no ale tu np nie załapie się Kosowo. Może kiedy jakieś inne państwo je uzna?Ale ile państw miałoby dokonać uznania?Tajwan jest uznawany przez ponad 20 państw, ale są to tylko niektóre wyspy Pacyfiku, parę państw Ameryki Południowej i Karaibów oraz Afryki plus Watykan. Abchazję i Osetię Płd uznaje tylko Rosja, Nikaragua, Wenezuela, Nauru i Tuvalu.

    Comment

    • kruger_nr1
      Senior
      • 11-2005
      • 801

      no i Krym, który uznaje Rosja...
      Kolekcja puszek piwnych:
      http://puszkikrugera.web-album.org/

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
        no i Krym, który uznaje Rosja...
        W sumie tak.Raczej wątpliwe, by wrócił faktycznie pod władztwo Ukrainy.

        Comment

        • manslow
          Senior
          • 12-2003
          • 237

          Nowe piwa

          176. Turkmenistan
          177. Wyspy Solomona- Dzięki Lagerman

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
            Akurat ratebeer ma precycyjne kryteria, przynajmniej tak wynika z mojej analizy.
            Z jednej strony są tam terytoria o odrębnym statusie formalno-prawnym, przykładowo Jersey i Guernsey, dependencje Korony Brytyjskiej-nie należą do Wielkiej Brytanii, ani do Unii Europejskiej.
            Z drugiej strony są terytoria faktycznie niezależne, chociaż niekoniecznie uznawane, które prawdopodobnie nigdy nie znajdą się realnie w strukturze państw, do których teoretycznie należą-tu jest np Cypr Turecki,Abchazja,Górski Karabach.
            Jeśli odrzucić powyższe kryteria, to w którym momencie uznać terytorium za niezależne państwo, czy po prostu za odrębne terytorium? Może kiedy stanie się członkiem ONZ-no ale tu np nie załapie się Kosowo. Może kiedy jakieś inne państwo je uzna?Ale ile państw miałoby dokonać uznania?Tajwan jest uznawany przez ponad 20 państw, ale są to tylko niektóre wyspy Pacyfiku, parę państw Ameryki Południowej i Karaibów oraz Afryki plus Watykan. Abchazję i Osetię Płd uznaje tylko Rosja, Nikaragua, Wenezuela, Nauru i Tuvalu.
            Z przyjemności picia i oceniania piwa robisz mapę polityczną świata tworząc problemy jakich pewnie nie może nawet rozwiązać ONZ
            Skoro Ratebeer, jak sam stwierdzileś, ma precyzyjne kryteria to trzymajmy się nich.

            PS: czy my w ogóle piszemy na temat tego postu ?
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • manslow
              Senior
              • 12-2003
              • 237

              Klasyfikacje

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Z przyjemności picia i oceniania piwa robisz mapę polityczną świata tworząc problemy jakich pewnie nie może nawet rozwiązać ONZ
              Skoro Ratebeer, jak sam stwierdzileś, ma precyzyjne kryteria to trzymajmy się nich.

              PS: czy my w ogóle piszemy na temat tego postu ?
              Więm, że to pytanie do Klossa ale już tyle razy je zadawano, tyle dyskusji, tyle wyjaśnień i nic (to nie do Ciebie). Dla mnie to zabawa, która przerodziła się, nie przeczę, w pewnego rodzaju rywalizację pozostając jednak zabawą, której zasady określa ratebeer.com bo tam znalazłem poszukiwane kryteria i jasne klasyfikacje. Pozdrawiam serdecznie
              Manslow

              Comment

              • manslow
                Senior
                • 12-2003
                • 237

                Nowe piwa

                178. Naddniestrze- dzięki Jacek

                Comment

                • Gacka
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 373

                  Pozdrawiam serdecznie Manslowa!
                  Otóż otrzymałem od wyżej wymienionego piękne kapsle. Począwszy od naszego Dzikiego,kończywszy na Wyspach Salomona! A było jeszcze Kazachstany,Turkmenistany, do tego jeszcze Uzbekistan. Dostałem ostatnio paczkę od kolegi z Uzbekistanu. Kolekcjonera kapsli. A nie było tam takich kapsli,które dostałem od Manslowa! Miała być laurka dla kolegi. I mam nadzieje że wyszła.
                  Pozdrawiam raz jeszcze!
                  Viva Slask Wroclaw!!!

                  Comment

                  • beny
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 984

                    a do mnie wpłyneły etykiety serdeczne podziękowania i szybkiego 179
                    Z piwnym pozdrowieniem
                    Radosław Kwiecień

                    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                    Comment

                    • manslow
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 237

                      Ciężko będzie,mam parę pomysłów ale sam nie wiem co przyniesie przyszłość.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
                      a do mnie wpłyneły etykiety serdeczne podziękowania i szybkiego 179

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        Przeredagowałbym tytuł wątku bo jest on nieco mylący. Z tego co zrozumiałem z 1 postu intencją Manslowa było zamieszczanie tutaj kolekcjonerskich rekordów (rozumiem że coś w formie Księgi Rekordów Guinnessa tylko tyczącej polskiej birofilistyki) a w zasadzie w całości stał się on autorskim wątkiem nt ilości krajów z jakich Autor wypił piwa
                        Ja bym zmienił na Manslow - kolekcja wypitych piw z całego świata albo coś w tym rodzaju
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • manslow
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 237

                          ,,Przeredagowałbym" , ,,bym zmienił" sugestie rozumiem ale dlaczego przeredagowałem i zmieniłem? Nic nie rozumiem...


                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przeredagowałbym tytuł wątku bo jest on nieco mylący. Z tego co zrozumiałem z 1 postu intencją Manslowa było zamieszczanie tutaj kolekcjonerskich rekordów (rozumiem że coś w formie Księgi Rekordów Guinnessa tylko tyczącej polskiej birofilistyki) a w zasadzie w całości stał się on autorskim wątkiem nt ilości krajów z jakich Autor wypił piwa
                          Ja bym zmienił na Manslow - kolekcja wypitych piw z całego świata albo coś w tym rodzaju

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4996

                            Nowa nazwa tego tematu : "Manslow - kolekcja wypitych piw z całego świata"
                            zupelnie nie odpowiada jego zawartosci, gdyz kolega Manslow nie opisuje w nim wypitych piw, tylko wymienia kolejne zaliczone do kolekcji kraje.
                            5400 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nowa nazwa tego tematu : "Manslow - kolekcja wypitych piw z całego świata"
                              zupelnie nie odpowiada jego zawartosci, gdyz kolega Manslow nie opisuje w nim wypitych piw, tylko wymienia kolejne zaliczone do kolekcji kraje.
                              To może po prostu w skrócie: Manslow - kolejne zaliczone
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              • manslow
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 237

                                Klasyfikacje

                                Na tej stronie są wszystkie wypite piwa.
                                Cena domeny: 1000 PLN. Możliwość kupna na raty od 62.50 PLN miesięcznie. Oferta sprzedaży znajduje się w serwisie AfterMarket.pl, największej giełdzie domen internetowych w Polsce.


                                A tutaj zdjęcia zamieszczane od dłuższego czasu


                                Nie opisuję piw bo za bardzo się na tym nie znam a jak mam bzdety wypisywać to wolę milczeć.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎