Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Manslow - kolekcja wypitych piw z całego świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • manslow
    Senior
    • 12-2003
    • 237

    Różnice w klasyfikacjach

    Jak wiedzą Ci co się interesują moimi wpisami niedawno zmobilizowany przez Sibarh,a wpisałem swoje wypite piwa z różnych ston świata na ratebeer.com Kilka słów o różnicach w klasyfikacji piw.
    Browarbiz nie uznaje takich krajów jak Abchazja,Naddniestrze, Osetia Płd i jeszcze paru innych. Wpisy z krajów St.Kitts&Nevis, Grenada itp. są zaliczane jako nowe kraje.
    Na ratebber zaś nie uznano mi piw z Hong Kongu-Sam Miguel (klon filipińskiego), St.Kitts&Nevis(Carib Lager), Grenada(Carib Lager), Guernsey(Breda Royal Lager) i Amstel Bock z Burundi jako klony browarów.
    W sumie na ratebeer mam w tym momencie piwa ze 182 krajów wg ratebeer.com a na forum browarbiz 185 krajów bo Admin nie ingeruje.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika manslow Wyświetlenie odpowiedzi
      W sumie na ratebeer mam w tym momencie piwa ze 182 krajów wg ratebeer.com a na forum browarbiz 185 krajów bo Admin nie ingeruje.
      W co nie ingeruję? W politykę międzynarodową?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • manslow
        Senior
        • 12-2003
        • 237

        Nie chciałem się skarżyć, chciałem tylko poinformować o różnych podejściach do tematu. Też nie ingeruję i dobrze mi z tym



        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        W co nie ingeruję? W politykę międzynarodową?

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika manslow Wyświetlenie odpowiedzi
          Na ratebber zaś nie uznano mi piw z Hong Kongu-Sam Miguel (klon filipińskiego), St.Kitts&Nevis(Carib Lager), Grenada(Carib Lager), Guernsey(Breda Royal Lager) i Amstel Bock z Burundi jako klony browarów.
          I tego nie jestem w stanie zrozumieć, zwłaszcza, że uznają w Afryce klony Guinnessa.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika manslow Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak wiedzą Ci co się interesują moimi wpisami niedawno zmobilizowany przez Sibarh,a wpisałem swoje wypite piwa z różnych ston świata na ratebeer.com Kilka słów o różnicach w klasyfikacji piw.
            Browarbiz nie uznaje takich krajów jak Abchazja,Naddniestrze, Osetia Płd i jeszcze paru innych. Wpisy z krajów St.Kitts&Nevis, Grenada itp. są zaliczane jako nowe kraje.
            Na ratebber zaś nie uznano mi piw z Hong Kongu-Sam Miguel (klon filipińskiego), St.Kitts&Nevis(Carib Lager), Grenada(Carib Lager), Guernsey(Breda Royal Lager) i Amstel Bock z Burundi jako klony browarów.
            W sumie na ratebeer mam w tym momencie piwa ze 182 krajów wg ratebeer.com a na forum browarbiz 185 krajów bo Admin nie ingeruje.
            A ja na odwrót. Na browar.bizie mam 143, a na ratebeer 150.
            Klasyfikację mają zaiste niesamowitą
            Np. piwo Eku Bavaria z Seszeli zaliczają do Niemiec, a piwo robione w Belgii jako mongolskie, Amstel lager jest tylko holenderski, itp, itd.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • manslow
              Senior
              • 12-2003
              • 237

              186. KIRGISTAN

              Dzięki Zbyszku za przywiezienie i Julio za dostarczenie do Stolicy.

              Comment

              • manslow
                Senior
                • 12-2003
                • 237

                Kirgistan

                Dzięki kruger nr1 i Zbyszek z Julią. Pojawiły się od razu trzy gatunki.
                Żiwoje Piwo Swietłoje
                Szachtierskoje Nasze
                Arpa
                Wszystkie nic szczególnego ale Żiwoje najlepsze.

                Comment

                • Krotoszyniak
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 516

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                  A ja na odwrót. Na browar.bizie mam 143, a na ratebeer 150.
                  Klasyfikację mają zaiste niesamowitą
                  Np. piwo Eku Bavaria z Seszeli zaliczają do Niemiec, a piwo robione w Belgii jako mongolskie, Amstel lager jest tylko holenderski, itp, itd.
                  zasady sa proste choc to wyglada inaczej jesli popatrzec z boku

                  Piwo dajemy pod panstwo gdzie sie orginalnie je warzylo ( i nadal je tam warzy ), czyli jesli piwo bylo orginalnie warzone w Mongoli i dali licencje na warzenie w Holandi to jest to piwo Mongolskie....

                  Tak samo jest z EKU - orgionalnie warzone w Niemczech i na licencji w Szeszeli (podstawowo sie nie rozni od orginalu)

                  Teraz sa wyjatki od tej zasady.- Jesli mamy dowody na to ze licencjonowane piwo jest robione inna metoda niz orginalna (inny proces , duza zmiana - inne drozdze, styl piwa itd) wtedy podejmujemy decyzje czy to piwo jest juz innym nowym tworem. Decyzje te sa podejomwane kazde osobno (przez lokalnego admina lub jesli go nie ma to przez panel "duzych adminow"). jak to zawsze bywa duzo jest tkz. "szarej strefy" i nie wszykich je ugodza. Czesc piwnych decyzji byla zrobiona przed ta zasada i wtedy jest klauza dopuszczajaca wyjatek jako ze zostalo wprowadzone przed jego wprowadzeniem.

                  Przyklad - Pilsner Urquell, jak byl warzony w Polsce , w zasadzie sklad sie nie roznil , orginale piwo jest z Czech (wiec i nie dodajemy P. U Polska)...Okocim Palone z Indi...ta sama marka inne piwo (wiec i jest Palone Indie)...podobnie jest z Guinessami, marka ta sama ale inne piwa ...

                  Pozdrawiam

                  Radek
                  Admin z Ratebeera
                  Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                  Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...) czyli jesli piwo bylo orginalnie warzone w Mongoli i dali licencje na warzenie w Holandi to jest to piwo Mongolskie....

                    (...)
                    Masło maślane.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • kruger_nr1
                      Senior
                      • 11-2005
                      • 801

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
                      zasady sa proste choc to wyglada inaczej jesli popatrzec z boku

                      Piwo dajemy pod panstwo gdzie sie orginalnie je warzylo ( i nadal je tam warzy ), czyli jesli piwo bylo orginalnie warzone w Mongoli i dali licencje na warzenie w Holandi to jest to piwo Mongolskie....

                      Tak samo jest z EKU - orgionalnie warzone w Niemczech i na licencji w Szeszeli (podstawowo sie nie rozni od orginalu)

                      Teraz sa wyjatki od tej zasady.- Jesli mamy dowody na to ze licencjonowane piwo jest robione inna metoda niz orginalna (inny proces , duza zmiana - inne drozdze, styl piwa itd) wtedy podejmujemy decyzje czy to piwo jest juz innym nowym tworem. Decyzje te sa podejomwane kazde osobno (przez lokalnego admina lub jesli go nie ma to przez panel "duzych adminow"). jak to zawsze bywa duzo jest tkz. "szarej strefy" i nie wszykich je ugodza. Czesc piwnych decyzji byla zrobiona przed ta zasada i wtedy jest klauza dopuszczajaca wyjatek jako ze zostalo wprowadzone przed jego wprowadzeniem.
                      Przyklad - Pilsner Urquell, jak byl warzony w Polsce , w zasadzie sklad sie nie roznil , orginale piwo jest z Czech (wiec i nie dodajemy P. U Polska)...Okocim Palone z Indi...ta sama marka inne piwo (wiec i jest Palone Indie)...podobnie jest z Guinessami, marka ta sama ale inne piwa ...
                      Pozdrawiam
                      Radek

                      I właśnie jako motto by można podać pierwsze zdanie z powyższego cytatu))) . Nie będę kłócił się z zasadami Ratebeer - to wasz problem, że komplikujecie proste sprawy. Ale skoro wiadomo, że dane piwo jest produkowane w różnych browarach i krajach, to za każdym razem jest to jednak inne piwo.
                      Kolekcja puszek piwnych:
                      http://puszkikrugera.web-album.org/

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
                        zasady sa proste choc to wyglada inaczej jesli popatrzec z boku

                        Piwo dajemy pod panstwo gdzie sie orginalnie je warzylo ( i nadal je tam warzy ), czyli jesli piwo bylo orginalnie warzone w Mongoli i dali licencje na warzenie w Holandi to jest to piwo Mongolskie....

                        Tak samo jest z EKU - orgionalnie warzone w Niemczech i na licencji w Szeszeli (podstawowo sie nie rozni od orginalu)

                        Teraz sa wyjatki od tej zasady.- Jesli mamy dowody na to ze licencjonowane piwo jest robione inna metoda niz orginalna (inny proces , duza zmiana - inne drozdze, styl piwa itd) wtedy podejmujemy decyzje czy to piwo jest juz innym nowym tworem. Decyzje te sa podejomwane kazde osobno (przez lokalnego admina lub jesli go nie ma to przez panel "duzych adminow"). jak to zawsze bywa duzo jest tkz. "szarej strefy" i nie wszykich je ugodza. Czesc piwnych decyzji byla zrobiona przed ta zasada i wtedy jest klauza dopuszczajaca wyjatek jako ze zostalo wprowadzone przed jego wprowadzeniem.

                        Przyklad - Pilsner Urquell, jak byl warzony w Polsce , w zasadzie sklad sie nie roznil , orginale piwo jest z Czech (wiec i nie dodajemy P. U Polska)...Okocim Palone z Indi...ta sama marka inne piwo (wiec i jest Palone Indie)...podobnie jest z Guinessami, marka ta sama ale inne piwa ...

                        Pozdrawiam

                        Radek
                        Ale to są zasady czysto kolekcjonerskie. Bardzo się cieszę, że polskie kontrakty w przeważającej większości piszą w której budzie/historycznej budzie piwo było fizycznie uwarzone, magia miejsca jest dla mnie ważniejsza niż magia marki.

                        A z jakiej listy Ratebeer czerpie decyzje geopolityczne - co jest krajem, a co zaledwie jednostką administracyjną? Czemu Gwadelupa zasługuje na miejsce na liście a Kaliningrad nie? Czemu na liście jest Gibraltar a Ceuta nie?
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • Krotoszyniak
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 516

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ale to są zasady czysto kolekcjonerskie. Bardzo się cieszę, że polskie kontrakty w przeważającej większości piszą w której budzie/historycznej budzie piwo było fizycznie uwarzone, magia miejsca jest dla mnie ważniejsza niż magia marki.

                          A z jakiej listy Ratebeer czerpie decyzje geopolityczne - co jest krajem, a co zaledwie jednostką administracyjną? Czemu Gwadelupa zasługuje na miejsce na liście a Kaliningrad nie? Czemu na liście jest Gibraltar a Ceuta nie?
                          Dobre pytanie. Koncowa decyzje podejmuje naczelny szef adminow. Z zasady jesli ow panstwo/kraj ma swoj zespol zatwierdzony przez FIFA to go dodajemy.
                          Admin z Ratebeera
                          Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                          Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
                            zasady sa proste choc to wyglada inaczej jesli popatrzec z boku

                            Piwo dajemy pod panstwo gdzie sie orginalnie je warzylo ( i nadal je tam warzy ), czyli jesli piwo bylo orginalnie warzone w Mongoli i dali licencje na warzenie w Holandi to jest to piwo Mongolskie....
                            (...)
                            Tak samo jest z EKU - orgionalnie warzone w Niemczech i na licencji w Szeszeli (podstawowo sie nie rozni od orginalu)
                            Przepraszam Cię Krotoszyniak ale dla mnie to jest głupota. Dlaczego? Dlatego, że podstawowo, każde licencyjne piwo różni się od oryginału mimo identycznych receptur etc bo jest zupełnie inny najważniejszy składnik jakim jest woda.
                            Dlatego te same piwa z różnych państw zupełnie inaczej smakują.
                            Najlepszym tego dowodem jest Konig Pilsner warzony w Gruzji na niemieckiej licencji. Główny technolog powiedział mi, że dzięki doskonałej wodzie jaką mają na miejscu, ich piwo jest oceniane jako lepsze od niemieckiego pierwowzoru i dlatego na wszelkie konkursy wysyłają Koniga z Gruzji.
                            Branie jako jedno 2 zupełnie różnych piw mimo identycznej receptury jest dla mnie osobiście największym problemem RT
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dobre pytanie. Koncowa decyzje podejmuje naczelny szef adminow. Z zasady jesli ow panstwo/kraj ma swoj zespol zatwierdzony przez FIFA to go dodajemy.
                              Znowu niespójność, Grenlandia nie jest członkiem FIFA, a jest u Was dodana
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • Horse1963
                                Senior
                                • 06-2009
                                • 547

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Przepraszam Cię Krotoszyniak ale dla mnie to jest głupota. Dlaczego? Dlatego, że podstawowo, każde licencyjne piwo różni się od oryginału mimo identycznych receptur etc bo jest zupełnie inny najważniejszy składnik jakim jest woda.
                                Dlatego te same piwa z różnych państw zupełnie inaczej smakują.
                                Najlepszym tego dowodem jest Konig Pilsner warzony w Gruzji na niemieckiej licencji. Główny technolog powiedział mi, że dzięki doskonałej wodzie jaką mają na miejscu, ich piwo jest oceniane jako lepsze od niemieckiego pierwowzoru i dlatego na wszelkie konkursy wysyłają Koniga z Gruzji.
                                Branie jako jedno 2 zupełnie różnych piw mimo identycznej receptury jest dla mnie osobiście największym problemem RT
                                Zgadzam się w 100 % z Becikiem. Na RB zrobione jest "bagno" z piwami licencyjnymi.
                                Na szczęście to ICH bagno. U nas jest ok.

                                p.s Może ktoś wydzieli część tej dyskusji do innego (nowego) tematu, bo to wątek o piwach Manslowa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎