Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Manslow - kolekcja wypitych piw z całego świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • manslow
    Senior
    • 12-2003
    • 237

    Saint Lucia podkładka

    Castries Saint Lucia pub
    Attached Files

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2866

      Zazdroszczę, i to bardzo.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • manslow
        Senior
        • 12-2003
        • 237

        Rywalizacja

        Ja też tylko, że Szwedowi z 208 krajami, walczę ale tak jakoś osłabłem, ja dodam jeden kraj On dwa... Oczywiście gratuluję i walczę do końca...

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
        Zazdroszczę, i to bardzo.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          Są kraje, w których nie ma ani jednego browaru?

          Comment

          • Micho441
            • 04-2008
            • 812

            Chyba Watykan

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              Są kraje, w których nie ma ani jednego browaru?
              Pewnie, że tak. Afganistan, Samoa Amerykanska, Anguilla, Wyspa Wniebowstąpienia, Bahrain, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Brunei, Komory, Djibouti, Gibraltar, Kiribati, Kuweit, Maledivy, Wyspy Marshalla, Wyspa Montserrat, Nauru, Niue, Oman, Katar, Somalia, St Helena, Sudan, Tokelau, Tuvalu, Watykan, Jemen, Mariany, Mauretania, Saint-Martin ,Somaliland, Zachodnia Sahara.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                A założyciel wątku chyba niedawno dopytywał się o piwa z Samoa Amerykańskiego. Aż się nie chce wierzyć, że na Wyspach Marshalla też.

                Comment

                • Lagerman
                  Junior
                  • 04-2011
                  • 23

                  Na Samoa Amerykanskich i na Marianach (wyspa Saipan) są nowe browary restauracyjne.
                  Saipan Brewing i Flying Fox Brewing na Samoa.
                  Browarów nie ma również w:Libia,Gwinea Bissau,Timor Wschodni,Curacao (Serbes Koursou już nie działa),Sint Maarten,Syria (oba browary zniszczone).

                  Comment

                  • manslow
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 237

                    Browary prawie nieznane...

                    Learn about Flying Fox Brewing Company's location, history and cultural significance. The brewpub is the last happy hour of the world and southern-most US brewery.

                    Browar Pago Pago Samoa Amerykańskie.

                    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

                    Saipan Brewing Mariany Północne

                    Browar jest też chyba na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych Foxy Bar ale tu informacje raz potwierdzają, raz wykluczają istnienie takiego przybytku.


                    I to by było na tyle, reszta się zgadza.
                    Marian

                    Comment

                    • beny
                      Senior
                      • 03-2001
                      • 984

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lagerman Wyświetlenie odpowiedzi
                      Browarów nie ma również w:Libia,Gwinea Bissau,Timor Wschodni,Curacao (Serbes Koursou już nie działa),Sint Maarten,Syria (oba browary zniszczone).
                      Drobne sprostowanie na Curacao działa:

                      1)curacao brewing company


                      2)
                      Serbes Koursou również działa i widze w aplikacji, że ktoś się dzisiaj delektował Dinos Curaçao Beer a Montana Red Beer pita była w sylwester

                      Guinea Bissau
                      browar wznowił produkcję w 2011 ale na jak długo nie wiem brak danych (skąd info że zamknięty browar - ajkiś odnośnik ?)

                      After years without a local brewery, Guinea-Bissau now hoping to revive its local beer tradition by reopening Pampa beer factory


                      do listy można dodać Sudan Południowy
                      Z piwnym pozdrowieniem
                      Radosław Kwiecień

                      http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Oman
                        Tu są
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Lagerman
                          Junior
                          • 04-2011
                          • 23

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
                          Drobne sprostowanie na Curacao działa:

                          1)curacao brewing company


                          2)
                          Serbes Koursou również działa i widze w aplikacji, że ktoś się dzisiaj delektował Dinos Curaçao Beer a Montana Red Beer pita była w sylwester

                          Guinea Bissau
                          browar wznowił produkcję w 2011 ale na jak długo nie wiem brak danych (skąd info że zamknięty browar - ajkiś odnośnik ?)

                          After years without a local brewery, Guinea-Bissau now hoping to revive its local beer tradition by reopening Pampa beer factory


                          do listy można dodać Sudan Południowy
                          Tutaj link do artykułu na temat browaru w Gwinei Bissau


                          Z tego co mi wiadomo to browar został ponownie otwarty chyba w 2006 (po zniszczeniach wojennych) przez inwestora z Maroka,ale po pięciu latach został ponownie zamknięty z powodu niskiej sprzedaży,bo miejscowi woleli pić importowanego portugalskiego Cristala i Sagresa.

                          W kwestii Curacao...faktycznie zapomniełam o tym nowym browarze restauracyjnym.
                          Jeśli chodzi o Serbes Koursou to możliwe,że wznowili produkcję.Nie wiem z jakiej aplikacji korzystasz,ale ja czerpałem swoją wiedzę z ich Facebooka i Twittera gdzie ostatnie wpisy są z maja 2015 oraz nie działającej od dawna strony internetowej.Ponadto w zeszłym roku latem rozmawiałem z dwiema osobami z Curacao,które powiedziały,że już od dłuższego czasu nie widziały piw Dinos i Montana w knajpach i supermarketach w których były wcześniej w 2015.Może mieli przestój w produkcji.Na Ratebeer ostatni wpis na temat Montana Red Lager jest z września 2015,a Dinos Pilsener grudzień 2016,ale nie wiadomo kiedy ta osoba kupiła to piwo.

                          Comment

                          • manslow
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 237

                            Jakieś namiary podasz, BVI to jeszcze uwierzę, jak napisałem też mam wątpliwości ale OMAN ?
                            Marian

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tu są

                            Comment

                            • beny
                              Senior
                              • 03-2001
                              • 984

                              @Manslow przecież sam wskazałeś kilka postów wcześniej browar na BVI spójrz na link



                              @Lagerman
                              Sprawdź sobie aplikację untappd. Dzięki za artykuł o browarze Cicer - po lekturze można stwierdzić, że jest szansa na wznowienie produkcji potrzeba tylko inwestora :-)
                              Last edited by beny; 26-01-2017, 15:04.
                              Z piwnym pozdrowieniem
                              Radosław Kwiecień

                              http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                              Comment

                              • kruger_nr1
                                Senior
                                • 11-2005
                                • 801

                                tak myślałem, że czytałem coś nowszego o Cicer:

                                The Santy Group began as a single family-owned market in Equatorial Guinea in 1944. The company has broadly diversified and now, in addition to its supermar-
                                ket chain, deals in construction and real estate, mining, pharmaceuticals, hospitality and transportation in both countries. Additionally, they operate a food distributor in São Tome and a vineyard and olive grove in Spain. They began brewing Cerveja Djumbai in early 2015 at their facilities in the center of Bissau. ‘Djumbai’ is a native word apparently meaning to gather for conversati
                                on, discussion or storytelling ~ all moments that would call for
                                cold beer. Early in 2016, Comercial Santy bought the former CICER plant and are currently renovating and modernizing it. Presently draft-only, test marketi
                                ng of 250 ml. bottles of Djumbai (with its bold and colorful label)
                                is currently underway. Once they move brewing operations to Alto Bandim, they expect to add 330 ml. bottles and cans (!) to their lineup. Also, in 2017, they
                                expect to open a brewery in currently can-less Equatorial Guinea. And that allows me to end this generally doleful column on a happy note!
                                Thanks to Santiago Hanna of Grupo Santy for the Djumbai image and up-to-date inside information. As always, if you know of a brewery that has an interesting history or that you’d like to know more about, send word to me at eelranch@gmail.com

                                tekst pochodzi z newslettera organizacji zrzesząjacej kolekcjonerów puszek OCOC Volume 21 Number4
                                Kolekcja puszek piwnych:
                                http://puszkikrugera.web-album.org/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎