Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Patrol piwny - Dominika

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Patrol piwny - Dominika

    Dominika to niewielka wyspa w archipalagu Małych Antyli położona między francuskimi Martyniką i Gwadelupą. To akurat była kolonia brytyjska, co ułatwia pozrozumiewanie się, ale utrudnia poruszanie (ruch lewostronny).
    Piwo dostępne jest bez najmniejszego problemu we wszystkich sklepach spożywczych , barach i na stacjach benzynowych. Niestety wybór gatunków jest ograniczony. Na wyspie działa jeden browar - Dominica Brewery & Beverages. Produkuje jedno piwo jasne Kubuli, licencyjnego Guinnessa, 2 rodzaje Shandy, czyli piwka z lemoniadą - cytrynowe i imbirowe, oraz napój słodowy Kubuli Malt Beverage. Oprócz tego napoje i wodę mineralną.
    Wszystkie piwa w butelkach 0,25. Co ciekawe można gdzieniegdzie nabyć puszkowe "Kubuli Gold" ale produkowane na St.Vincent, co wskazauje, że browar nie ma linii do puszkowania. Browar jest z resztą niewielki, ale uwzględniając populację ludności wynoszącą ok 70 tys. zapewne wystarczający.
    Wybór piw importowanych też nie oszałamia. Najpopularniejsze to Carib z Trynidadu i Heineken z St.Lucia. Oprócz tego można nabyć Stud Power Stout z Trynidadu, Mackeson XXX Milk Stout z St. Kitts, Amstel Bright z St.Lucia plus Shandy i Malty z St. Lucia oraz Trynidadu. I to, o ile dobrze pamietam komplet.
    Cena piwa "Kubuli" w sklepie to zazwyczaj 3,25 XCD (dolara wschodniokaraibskiego), w knajpie 6-8 XCD. 1 USD to ok. 2,6 XCD. Pozostałe piwa w sklepach cenowo oscylują między 3 a 4,25 XCD, chociaż w promocji Stud kosztował 1,5 XCD. W knajpie za "Cariba" płaciłem nawet 10 XCD.
    Attached Files
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Poniżej kilka fotek browaru. Niestety dotarłem tam w sobotę i był nieczynny, więc nie udało mi się go obejrzeć w środku.
    Attached Files

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      A tak wyglądają miejscowe bary.
      Attached Files

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #4
        super zdjęcia brakuje mi tylko zdjęc piw (lub samych etykiet) o których wspominasz w opisie
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎