Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lublin - miejsca piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #91
    Będąc w centrum handlowym przy Ikei zajrzałem do Intermarche, bo w tych sklepach w innych miastach widywałem bardzo przyzwoitą ofertę piwną. Niestety, jak zwykle i tu Lublin nalezy do II ligi. Poza koncernami tylko piwa z Grodziska, Kormorana, Czarnkowa i jakieś dwa rzemieślnicze. Nie warto nawet zakładać oddzielnego wątku.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #92
      Teraz wypadałoby dodać, że można w Intermarche kupić Brackie z Cieszyna, którego brakuje w innych sieciówkach, jak wynika z postów forumowiczów.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #93
        Nie za bardzo wiedziałem gdzie, bo nowego wątku nie ma sensu zakładać, więc tu.
        Gdyby komuś nie chciało się jechać do Siedlec, to w Lubartowie w pizzeri Top Drive przy supermarkecie Topaz można wypić Kupieckie z Brofaktury po 6 zł za 0,5 l i 5 zł, za 0,3 l.
        Ot, takla zwykła pizzeria wygladająca jak sieciówka.
        Co ciekawe, obok w sklepie wszystkie piwa z Brofaktury za 6 z groszami!
        No i mamy niezłego pilsa (cena dostosowana do lokalnych możliwości zapewne) po 2 x 3 zł

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #94
          W Lublinie przybyło: Just Crafted na ulicy Cichej, a za kilka dni otwiera się w CSK Wielokran Browaru Zakładowego. Ponadto Hejnał na Świętoduskiej przeniesiony do lokalu obok i można wypić lane na miejscu.
          I jeszcze ciekawostka: do Lublina zawitał wreszcie browar z Ełku. W Leclercu można nabyć ich trzy piwa.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #95
            Dotarły też wreszcien do Lublina piwa z nowego browaru w Kościerzynie. Tym razem do Lewiatana.

            Comment

            • fans
              Senior
              • 04-2010
              • 195

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              Dotarły też wreszcien do Lublina piwa z nowego browaru w Kościerzynie. Tym razem do Lewiatana.
              W którym konkretnie widziałeś?.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                I jeszcze ciekawostka: do Lublina zawitał wreszcie browar z Ełku. W Leclercu można nabyć ich trzy piwa.
                Bardzo się z tego cieszę

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fans Wyświetlenie odpowiedzi
                  W którym konkretnie widziałeś?.
                  Krasińskiego 3, wejście od Zana.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #99
                    Piwa z browaru w Kościerzynie są też w Delikatesach Centrum na Lipniaku. Tam można dostać Lagera, który na Krasińskiego był już wyszedł.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Zrobiłem po raz kolejny risercz lubelskich browarów. I moje wrażenia nie są dobre.
                      Alan Hugs zamknięty nadal na głucho i nic nie wskazuje na to, by ktoś podjął się tam w najbliższym czasie warzenia piwa.
                      Zarówno w Grodzkiej, jak też w Lublinie i Lwowie piwa bardzo przeciętne, czasem uda się im uwarzyć coś ciekawszego, ale na przykład w chwili obecnej nie ma tego ciekawszego nigdzie.
                      Z "atmosferą piwną" też w tych miejscach krucho, może najbardziej komfortowo jest w Grodzkiej.
                      W tej sytuacji najciekawszym lokalem przybrowarnianym (choć nie przy działającym browarze) jest Perłowa ze swoją ciekawą aranżacją baru i ogródkiem na dawnym dziedzińcu klasztornym. Niestety, te "lepsze" lane piwa Perły (Zwierzyniec, EPA) też kiepskawe. Na przykład moje wrażenia z ostatniej degustacji Zwierzyńca w butelce były lepsze niż w przypadku tego lanego, w k tórym pojawia się lekki metaliczno-alkokolowy posmak.
                      Cztery browary, ale żaden nie zadowala.
                      Wiele knajp, ale wszystkie albo są "masówką" albo wpadają w hipsterską monotonnię.
                      Ciekawa jest pijalnia Hejnał przy Świętoduskiej, na górce proste trzy stoły, ot, żeby wpaść na jedno dwa z kimś spotkanym w mieście. Tu jednak na kranie nigdy nie ma niczego z lagerów. Można jednak wybrać coś z butelek.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        W Lublinie przybył kolejny lokal, gdzie można znaleźć sporo piw tzw. kraftowych: "Co jest grane", ul Kołłątaja 3.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Sporo to jest ile kranów?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            Nie ma kranów, są butelki i ich jest sporo, zapomniałem napisać.
                            "Na swoje usprawiedliwienie" mam fakt, że w L. nie ma więcej niż 6 - 7 lokali z rzemieślniczymi kranami, więc pozostałe też są godne odnotowania.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              Z aktualnego przeglądu półek w hipermarketach lubelskich wynika, że najlepiej zaopatrzony (najbardziej zróżnicowana oferta) w piwo jest Auchan w Felicity.

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                Od trzech miesięcy przyglądałem się ofercie sklepów i lokali w Lublinie. Robiłem to regularnie, żeby czegoś nie przeoczyć. Ciągle to samo. Jak jest dostawa, to niemal we wszystkich sklepach to samo. Mainstream piwnej rewolucji. Znowu Polska B.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎