Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kraków, ciekawe piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Standarte
    Gość
    • 08-2003
    • 467

    Czy ktoś ma aktualne namiary na sklep z NIEPASTERYZOWANYM Lwówkiem (żółte tło etykiety)? Coś nam ostatnio poznikały, dostępne tylko pasteryzowane (tło kremowe) ale smak już nie ten...

    Comment

    • cielak
      Senior
      • 03-2004
      • 2890

      Zerknij do "Delikatesów królewskich" (Hean) na Królewskiej. W prawdzie byłem tam jakieś 3-tyg. temu, ale był na pewno, kupiłem.
      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        cielak napisał(a)
        Zerknij do "Delikatesów królewskich" (Hean) na Królewskiej. W prawdzie byłem tam jakieś 3-tyg. temu, ale był na pewno, kupiłem.
        Byłem dziś i było tylko niepasteryzowane "Dobre Mocne" 0,5litra. Szkoda że data przydatności do 30.06.2004, ale i tak zakupiłem.
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • elroy
          Senior
          • 10-2002
          • 359

          cielak napisał(a)
          Byłem dziś i było tylko niepasteryzowane "Dobre Mocne" 0,5litra. Szkoda że data przydatności do 30.06.2004, ale i tak zakupiłem.
          W wielu miejscach na forum czytam o niepasteryzowanym.
          A co więc z artykułem Czesa ?? http://www.polskiebrowary.pl/szczego...&przedm=152298
          www.piwo.org

          Comment

          • Standarte
            Gość
            • 08-2003
            • 467

            Tak, kwestia pasteryzacji Lwówka była już wielokrotnie powielana i nie miejsce w tym temacie by ją znów wywlekać, zresztą osobiście nie czuję się kompetentny by ją rozstrzygać. Jeśli razi Cię w tym kontekście sformułowanie "niepasteryzowane" mogę je ewentualnie zamienić na "pół-pasteryzowane" Chodzi mi o to, że browar różnicuje te dwa rodzaje piwa kolorem etykiet, a ja poszukuję tych żółtych (z moich doświadczeń wynika, że smakują jednak lepiej niż kremowe odpowiedniki).

            Comment

            • ergie
              Senior
              • 05-2004
              • 1041

              Hmmmmmmmmm, Standarte ja bym się jednak upierał, że ten Lwówek jest "pół-niepasteryzowany"
              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
              ------------------------------------------------------------------
              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

              Comment

              • Standarte
                Gość
                • 08-2003
                • 467

                Standarte napisał(a)
                Tak, kwestia pasteryzacji Lwówka była już wielokrotnie powielana i nie miejsce w tym temacie by ją znów wywlekać(...) Chodzi mi o to, że browar różnicuje te dwa rodzaje piwa kolorem etykiet, a ja poszukuję tych żółtych (z moich doświadczeń wynika, że smakują jednak lepiej niż kremowe odpowiedniki).
                Nie chce mi się powtarzać.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  w sklepiku monopolowym na alejach koło budynku herbewa, tuż przy przystanku w kierunku mostu matecznego La Trappe dubbel wraz z orginalnym szkiełkiem za 34 zł

                  Comment

                  • bahtol
                    słomiany zapał
                    • 10-2002
                    • 331

                    Zarejestrowałem powrót Tuchera do Krakowa. Po czasowym przestoju związanym z wycofaniem się przedstawicielstwa Tucher pojawił się znów i to z większą siłą. W delikatesach Ambasador na osiedlu Olsza - ostatnia przecznica ( nazwy nie pamiętam)z 29 listopada przed Opolską jadąc od centrum. Pojawiła się tam Tucher w wersji Jasny Weizen, Ciemny Weizen, DoppelBock i 2 pilsy. Obecnie pod importem podpisuje się firma z siedzibą przy Krakowskiej - w Domu Norymberskim. Można więc liczyć na to, że Tucher pozostanie w Krakowie na dłużej.
                    =bahtol=

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      dokładnie! kiedy byłem przedostatnio w DN podpytałem barmana i mówił, że są wyłącznym dystrybutorem Tuchera przynajmniej w małopolsce i można je dostać na miescie w sklepach w cenach dość atrakcyjnych. np. w sklepie U Jacka na W. Sławka za 4.20 kupiłem weizen dunkela.

                      Comment

                      • cielak
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 2890

                        [QUOTE]bahtol napisał(a)
                        ... ostatnia przecznica ( nazwy nie pamiętam)z 29 listopada przed Opolską jadąc od centrum...


                        ul.Sadowa
                        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                        Comment

                        • cielak
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 2890

                          W "Intermarche" do kupienia Porter z BOSSa. Cena 1,99 za bączka i 3,86zł (o ile dobrze pamiętam)
                          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                          Comment

                          • cielak
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 2890

                            [QUOTE]cielak napisał(a)
                            [B]W "Intermarche"...

                            No i zapomniałem że jest tam też Wojak Full w cenie 1,99zł za konserwę. Godny polecenia.
                            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                            Comment

                            • ZIOMEK2
                              Gość
                              • 09-2004
                              • 2523

                              PANOWIE !!!
                              A lokal EUROPA jeszcze istnieje ?
                              Co ciekawego leją w C.K. Browarze i za ile /obecnie/?
                              Co możecie mi polecić w Krakowie z "dużą pianą"/ beczkowe/
                              i tanio ?

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                co aktualnie jest w C.K. znajdziesz wraz z cenami na ich stronie. relakspol jest tani za 2 do 2.5 zł za 0.5 l w piwiarni relakspolu. nie mam bladego pojęcia, gdzie jest europa!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎