Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódź piwo w centrum i nie tylko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • o_slon
    Junior
    • 05-2005
    • 24

    Łódź piwo w centrum i nie tylko

    Przejrzałem wcześniejsze posty w tym dziale i widze ze jak pół roku temu Twilight Alehouse napisał że Łódź tutaj troche zaniedbana to nic się nie zmieniło.
    Mam nadzieję, że część ziomków się dołoży do pisania raportu bo kupowanie piwa w Łodzi to jak polowanie na jednorożca

    Na początek sklepy gdzie sam się zaopatruję. Ze względów oczywistych (mam nadzieję) nie piszę o produktach heineken/sab-miller/carlsberg bo te są powszechnie dostępne.
    Piszemy o jednorożcach:

    Sklep na Narutowicza - miejsce po słynnej Katarzynce - obok karczmy Kresowa (tu jest lane staropolskie)
    dziś kupiłem tam Żywe z Ambera - niestety trochę po terminie. Przegląd piw zagranicznych - belgijskie i niemieckie. Jest szansa że będą sprowadzać inne patenty oprócz Żywego. Pan za ladą wyglądał na zainteresowanego sprowadzaniem nietypowych rzeczy. To na nasze miasto wyjątek. Może uda mu się zaszczepić jakąś pasję w sprzedawaniu "innego" piwa?

    Źródełko - ul. Piotrkowska przed Tuwima. Nowy sklep monopolowy otwarty do póżnych godzin szczególnie w weekend.
    - Lwówek Śląski: Książęce (to jedyny sklep gdzie udało mi się kupić moje ulubione piwo), Mocne Dobre w bączkach i 0,5
    - Ciechanów: Farskie, Miodowe
    - Łomża: Eksport

    Rosa - ul. Piotrkowska przy Roosevelta. Otwarty do późnych godzin w weekendy.
    - Krajan: Porter (0,5 i 0,33), Irlandzkie (0.5 i 0,25), Mocne Bawarskie (0,33) Co istotne trzymają portera w lodówce - jeden z niewielu sklepow w którym spotkałem taki szacunek dla niekorporacyjnych klientów
    - Łódzkie - różnie ale z reguły Lodwar, Glob, chyba też Cork, ja tam chodzę głównie po Krajana.

    Central - Piotrkowska skrzyżowanie z Mickiewicza. Spożywczy na parterze domu handlowego.
    - Łódzkie: Cork (zawsze), Glob, Lodwar, Porter
    - Ciechanów Miodowe

    Pod Trójką - ul. Próchnika 3
    - Krajan: Porter (0,5), Irlandzkie (0.5), Mocne Bawarskie (0,33)
    - Łódzkie: Cork
    - Lwówek: Mocne Dobre - niestety nieregularnie, za to można się przejść kawałek dalej na Próchnika - za skrzyżowaniem z Wólczańską jest warzywniak po prawej stronie gdzie Mocne Dobre jest zawsze.

    Tyle na początek z konkretów. Jeszcze dodam ogólnie, że np. Lwówek MD, jest do nabycia w większości małych sklepów na Wschodniej i innych trochę ponurych miejscach. W GEANT na Piłsudskiego bywa Koźlak z Ambera i pszeniczne sprowadzane przez Jabłonowo Ladenburger Apfeldorfer Hefe Weissbier i Dunkel (ciemne) Pisze to bo kiedyś te piwa przywoziłem z Warszawy z Koszykowej a jak się dowiedziałem że są w Łodzi to czasem jak suszy za pszenicznym to poczłapie i do supermarketu.

    Powyższy "raport" jest bardzo subiektywny - piszę tylko o piwach które mi smakują. Mam nadzieję, żę reszta ziomków dołoży swoje 3 grosze i powstanie przewodnik nie tylko dla tych co przyjeżdzają do nas i błąkają sie szukając czegoś do picia ale i dla nas samych.
    Na zakończenie napiszę jeszcze, że sklep wspomniany przez Dzika (post z 02.07.2003) czyli warzywniak na Widzewie przy Czernika ma się dobrze. Lwówek MD jest tam nadal, Książęce też mi obiecywali ale nie ma, za to są Wojaki z Belgii i Leszek ze Żnina. Szczególnie to ostatnie to prawdziwy jednorożec. Kiedyś bywał na Wschodniej, ale dziś mam go tylko pod domem na Widzewie.
    naturalnegeny.pl
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Ziomki się dopisują...
    Zajrzałem dziś na Próchnika 3 ale po Krajanach ani śladu, pani też nie pamiętała żeby w ogóle bywały. Ale zwiedziłem okolicę.
    W delikatesach obok kina Capitol (Próchnika) kupiłem Bonera Mocnego (1.70 zł). W Żabce zaraz obok są Zamkowe Jasne i Mocne z Namysłowa w bączkach, a jeszcze kawałek dalej w małym spożywczaku na Próchnika 24 mój ulubiony Leszek ze Żnina za 1.50 zł. Podobno go mają cały czas.
    Last edited by lzkamil; 09-06-2005, 16:31.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #3
      Ja o moim sklepiku osiedlowym pisałem i w tym roku.
      Ale ten post z 2003 roku jest też aktualny. Czały czas jest Dobre Mocne, jest Żnin, jest Okuniew, bywa GAB, jest Staropolski. Książęce z Lwówka widziałem w Łodzi w co najmniej kilku sklepach...
      Dziku


      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        O ciekawym, wciąz istniejącym sklepie pisałem tutaj.
        A podane w tym wątku sklepy muszę sprawdzić. Wtedy się wypowiem.

        Comment

        • Kimer
          Senior
          • 06-2003
          • 154

          #5
          Na Próchnika "Pod Trójką" kupiłem na początku maja pszeniczniaka "Obołona", było Staropolskie Mocne (bączek), a w puszce Zamkowe Mocne z Namysłowa, tyle pamiętam, ale wybór ogólnie niezły.

          Comment

          • o_slon
            Junior
            • 05-2005
            • 24

            #6
            Zajrzałem dziś na Próchnika 3 ale po Krajanach ani śladu, pani też nie pamiętała żeby w ogóle bywały. (...) w małym spożywczaku na Próchnika 24 mój ulubiony Leszek ze Żnina za 1.50 zł. Podobno go mają cały czas.
            Pani widocznie jest nieprzytomna
            Przed chwila zajrzalem i stoi, choć nie wszystko. Są jeszcze oba z serii tani towar i przede wszystkim porter z Krajana. Stoją na półce na wysokości kolan, pierwsze butelki na lewo - pod samym oknem. Myślę ze zareagowaliby też na hasło "Irlandzkie" ono było w tym sklepie pierwsze z Krajana i bywa regularnie, choć z przerwami.

            Leszka musze sprawdzić bo go bardzo lubię a kupuję tylko na widzewie bo gdzie indziej nie widziałem. Zdaje się że Próchnika powinno zostać przemianowane na "Piwna"
            Oby tak dalej.

            Ten warzywniak gdzie zawsze jest Lwówek mocne to Próchnika 21. Tam jest też kilka innych mniejszych i tańszych piw ale nikoniecznie moje ulubione. Polecam rzucić okiem
            naturalnegeny.pl

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
              - rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki).
              Mały sklepik, ale chyba bije wszystkich na głowę:
              - Ciechanów: Beczkowe Mocne, Miodowe, bywa Ciechan!
              - Witnica: Black Boss porter z czarną etykietą eksportową
              - Belgia: Kronengold Mocne
              - Krajan: Mocny Browar
              - Lwówek: Książęce
              - pszeniczniaki z Jabłonowa i inne
              Sklep prowadzi bardzo fajny gość (taki z brzuszkiem), który łatwo daje się wciągać w rozmowy o piwku, odróżnia dobre piwa od koncernowych (o czym świadczy jego asortyment) i ma ambicje (np. często ściąga Ciechana). Gorąco polecam, tym bardziej, że człowiekowi przydałby się dobry doping.
              O sklepie SAM SCAN na Kusocińskiego (koniec Retkinii, przy krancówce autobusów i stacji Orlen) już ktoś pisał dawno temu na forum. Lubię tam zaglądać, bo obok dominującej koncernówki często (na najniższych półkach i głęboko schowane) można wypatrzyć coś ciekawego: Irlandzkie z Krajana, Lwówek Książęce, Ciechanów Farskie i Porter, stała obecność Staropolskiego (Mocne, Dobre), Łomża Export... Nawet dla lubiącyh piwa z zagranicy mają ciekawsze rzeczy, np. Kostritzer, czy belgijskie Leffe, Hoegaarden Witbier.
              O sklepie Dom Piwa na Gdańskiej 57 (przy rogu z Zieloną) sam pisałem tutaj. Zdecydowany przerost formy nad treścią (czego się zresztą obawialiśmy). Sklep piwninen nazywać się Dom Piwa Koncernowego. Nie ma tam nic godnego uwagi, poza starszą panią, która obsługuje ten interes, nic nie wie o piwie i lepiej jej o nic nie pytać, bo wtedy się stresuje i robi bardzo nieszczęśliwa...
              Lepiej zerknąć na przeciwko: Market PAMIR, w którym przynajmniej zawsze znajdziemy świeżego Leszka (przynajmniej od jakiegoś czasu). Rzecz godna uwagi: sprzedawca poinformował mnie, że o Leszka pyta i kupuje zawsze to samo grono miłośników tego piwka.
              No to wasze zdrowie
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • o_slon
                Junior
                • 05-2005
                • 24

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
                To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
                - rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki).
                Mały sklepik, ale chyba bije wszystkich na głowę:
                - Ciechanów: Beczkowe Mocne, Miodowe, bywa Ciechan!
                - Witnica: Black Boss porter z czarną etykietą eksportową
                - Belgia: Kronengold Mocne
                - Krajan: Mocny Browar
                - Lwówek: Książęce
                - pszeniczniaki z Jabłonowa i inne
                Jeszcze dzis tam zajrze Mam co prawda nie po drodze ale przekonuja mnie pszeniczniaki - po ktore musialem toczyc sie do nielubianego supermarketu... i dodatkowo Boss. Dawno nie bylem w tych okolicach a chyba wiem ktory to sklep. Za czasow bywania na Lumumbach chyba sie tam zaopatrywalem. Sie nie moge doczekac wyjscia z roboty....
                naturalnegeny.pl

                Comment

                • o_slon
                  Junior
                  • 05-2005
                  • 24

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
                  O sklepie Dom Piwa na Gdańskiej 57 (przy rogu z Zieloną) sam pisałem tutaj. Zdecydowany przerost formy nad treścią
                  Czytałem to ale ten "dom piwa" odwiedziłem już dawno i uznałem że nie warto o nim wspominać. Wkurza tylko to ze nazwa moze być myląca - ale tylko raz. Drugi raz wiadomo żeby tam nie wchodzić bo nie ma po co.
                  naturalnegeny.pl

                  Comment

                  • mste
                    Gość
                    • 01-2005
                    • 152

                    #10
                    [QUOTE=Dreamer]To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
                    - rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki).
                    Mały sklepik, ale chyba bije wszystkich na głowę:
                    - Ciechanów: Beczkowe Mocne, Miodowe, bywa Ciechan!
                    - Witnica: Black Boss porter z czarną etykietą eksportową
                    - Belgia: Kronengold Mocne
                    - Krajan: Mocny Browar
                    - Lwówek: Książęce
                    - pszeniczniaki z Jabłonowa i inne
                    Sklep prowadzi bardzo fajny gość (taki z brzuszkiem), który łatwo daje się wciągać w rozmowy o piwku, odróżnia dobre piwa od koncernowych (o czym świadczy jego asortyment) i ma ambicje (np. często ściąga Ciechana). Gorąco polecam, tym bardziej, że człowiekowi przydałby się dobry doping.

                    Faktycznie bardzo dobrze zaopatrzony sklepik, często sie tam zaopatruję.
                    Poza wyżej wymienionymi bywają różne ciekawostki m.in. :
                    Krajan; Porter, Irlandzkie, Bawarskie
                    Ciechanów; Beczkowe Wyborne
                    Boss; wspomniany Porter, Mocne Zachodnie
                    Jabłonowo; trójpak pszeniczniaków
                    Lwówek; Dobre Mocne
                    Lech; Pils
                    oraz różne piwka z :
                    Północny - Suwałki,
                    Van Pur,
                    Gab,
                    Perła Lublin,
                    Staropolski,
                    Belgia,
                    itd...
                    Oby więcej takich sklepików.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
                      To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
                      - rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki).
                      To tzw. sklep "U Dziada" - lokalny pseudonim tegoż właściciela
                      Istotnie świetne zaopatrzenie i z Dziadem się bardzo przyjemnie rozmawia.

                      Comment

                      • mste
                        Gość
                        • 01-2005
                        • 152

                        #12
                        Tzw. "Dziad" planuje w najbliższym czasie zmiane lokalizacji, ze względu na bardzo małą powierzchnię budki. Jak zwiększy się powierzchnia to i może wzrosnąć asortyment
                        W planach ma też sprowadzanie piw z Bawarii.

                        Comment

                        • mste
                          Gość
                          • 01-2005
                          • 152

                          #13
                          Mały sklep spożywczy ABC na Bałutach niedaleko basenu ul. Głowackiego 5.
                          Z ciekawostek :
                          Fabryczne Mocne z Konstancina,
                          Leszek ze Żnina,
                          Jubilat, Super Mocne z Gaba,
                          Starowiejskie z Okuniewa (czasami),
                          poza tym
                          Łódzkie, Staropolski, Złote-Dojlidy, Jabłonowo.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika o_slon
                            Rosa - ul. Piotrkowska przy Roosevelta. Otwarty do późnych godzin w weekendy.
                            - Krajan: Porter (0,5 i 0,33), Irlandzkie (0.5 i 0,25), Mocne Bawarskie (0,33) Co istotne trzymają portera w lodówce - jeden z niewielu sklepow w którym spotkałem taki szacunek dla niekorporacyjnych klientów
                            Dzisiaj upolowałem tam Portera (2,60) i Premium Mocne (2,50) z Krajana. Irlandzkiego i Mocnego Bawarskiego nie widziałem, ale będę zaglądał. Ech, jak mieszkałem na Manhattanie to miałem do Rosy trzy kroki...
                            Last edited by Twilight_Alehouse; 14-06-2005, 19:29.

                            Comment

                            • dziku
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 1992

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
                              (...)- rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki).
                              Mały sklepik, ale chyba bije wszystkich na głowę.
                              (...)Sklep prowadzi bardzo fajny gość (taki z brzuszkiem), który łatwo daje się wciągać w rozmowy o piwku, odróżnia dobre piwa od koncernowych (o czym świadczy jego asortyment) i ma ambicje (np. często ściąga Ciechana). Gorąco polecam, tym bardziej, że człowiekowi przydałby się dobry doping.(...)
                              Sklepik znakomity, a właściciel przemiły. Asortyment też niezły. Znakomicie uzupełnia się z asortymentem mojego sklepu osiedlowego.
                              Właściciel dobrze zorientowany w tym co ma i co jest dobre
                              Zapowiada ściągnięcie niepasteryzowanego Ciechana
                              Oddawałem na wymianę butelki po "Starowiejskim" i "Leszku" (ze Żnina). Od razu poproszony zostałem o informację kto to robi, gdzie jest browar i czy mi smakowało...
                              Poza wszystkim właściciel jest też zainteresowany ściągnięciem niepasteryzowanego "Noteckiego" Od razu powiedziałem, że jak będzie "Noteckie" to dla mnie może odłożyć kratkę, a drugą dla Lzkamila. Oczywiście gdyby Lzkamil nie reflektował - poradzę sobie z oboma kratkami
                              I za to dziś wypiję
                              Dziku


                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎