Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódź piwo w centrum i nie tylko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wisnia242
    Junior
    • 06-2005
    • 7

    #31
    Ja chciałbynm dopisać sklepik z alkoholem a właściwie kiosk i to czynny całą dobę na Rzgowskiej na przeciwko cmentarza przy Chóralnej jako że niedaleko pracuje czasami sie tam wybiorę po piwo co prawda byłem dopiero dwa razy ale jest tam spory wybór bo widziałem tam i piwa z Łomży i z Lwówka Sl. czy Juranda z Browarow Warminsko Mazurskich jak bede w najblizszm czasie nie omieszkam sie dowiedziec wiecej

    POZDRAWIAM

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #32
      Na ul. Pomorskiej 116 pojawiło się piwo "Żywe" z Ambera w cenie 3 zł za butelkę. Co prawda po moich zakupach w sklepie zostały go już tylko 4 butelki, ale właściciel na jutro zapowiada przybycie 40 następnych
      Poza tym w promocji niektóre piwa z Krajana. Na mocne jest za gorąco więc zakupiłem 2 bączki "Bawara" w cenie 1 zł za sztukę. Jesienią jest szansa na "Noteckie".
      Dziku


      Comment

      • Kimer
        Senior
        • 06-2003
        • 154

        #33
        Ponieważ mieszkańcem Łodzi jestem od niedawna, dopiero teraz odwiedziłem ów sklepik na Pomorskiej pod nr 116. Mogę powiedzieć tak: dziękujcie Łodzianie Bogu za taki przybytek, bo jest za co dziękować.

        Wszystkie moje przygody z poszukiwaniami niekoncernowych piw są takie: albo trafia się na różne perełki tylko dlatego, że jakiś sklep przypadkowo wziął coś ze "swojej" hurtowni, albo wziął piwa małych browarów, bo były tańsze i liczył na "menelską" klientelę, albo akurat w pobliżu jest jakiś mały browar ze skutecznymi przedstawicielami handlowymi. Albo, wręcz przeciwnie, w nielicznych sklepach "ambitnych" pojawiają się ciekawe piwa, lecz często kosztują tyle, że głowa boli i są traktowane tylko jako okazja do nadmiernego zarobku. Na Pomorskiej 116 natomiast spotkałem pierwszy raz w życiu sprzedawcę, który jest prostym facetem, żadnym tam snobem, ale widać, że lubi piwo, lubi poznawać nowe smaki i oferować je klientom, oczywiście chce zarabiać pieniądze, lecz nie za wszelką cenę. A przede wszystkim cieszy go to, co robi. No i jest po prostu bardzo miły i to nie w sztuczny sposób, jak wielu innych handlarzy czymkolwiek.

        Podczas rozmowy potwierdziły się pogłoski, że "buda" ma być niedługo większa. Od jesieni ma być więcej piw "niszowych" - teraz właściciel narzeka na małą ilośc klientów, bo są wakacje i ludzie się porozjeżdżali, więc boi się ryzykować z nowym asortymentem. Chce sprowadzić przede wszystkim pszeniczną Reginę oraz Noteckie - w przypadku tego ostatniego kilkakrotnie pytał mnie, czy to dobre piwo, czy będzie na nie zbyt i jaka powinna być cena, żeby nie była zaporowa dla klientów. Chce też sprowadzić koźlaka z Ambera - gdy mówił, że raz go pił i że ma śliczną butelkę, to aż mu oczy błyszczały
        Ogólnie jest to bez wątpienia najlepszy sklep z piwem, jaki widziałem w życiu - a najfajniejsze jest to, że prowadzi go kompletny naturszczyk, żaden tam piwosz-teoretyk i birofil-fantyk (proszę się nie obrażać, to nie aluzje). Ponieważ uważam, że wspieranie takich - nielicznych - inicjatyw to obowiązek piwosza, obiecałem właścicielowi sklepu, że będę w miarę możliwości reklamował go gdzie się da. Tutaj reklamować go nie trzeba aż tak bardzo , ale dla osób nowych i rzadziej zaglądających spisałem informacje o znacznej części obecnej oferty sklepu. Ja kupiłem na dzień dobry:
        - Beer Mocne (Witnica) - 1,6 zł (taniej niż cena sugerowana na etykiecie)
        - Super Mocne (Suwałki) - 1,8 zł
        - Mocne Zachodnie (Witnica) - 1,8 zł
        - Mocne Dobre (Lwówek) - 1,9 zł
        - Śląskie Książęce (Lwówek) - 1,6 zł
        - Koźlak (Olsztyn) - 2,4 zł
        - Banana Beer (Jabłonowo) - 2,5 zł
        - Belfast (Jabłonowo) - 2,6 zł
        - Harteker (Olsztyn) - 1,9 zł
        - Żywe (Amber) - 3 zł
        - Łomża Export - 2 zł
        - Black Boss Porter (Witnica) - 3,3 zł
        - Kaiser Weisse (Kaiser Brau, Neuhaus) - 2,6 zł (puszka)

        Daje to pewne wyobrażenie o ofercie sklepiku, a gdy weźmiemy pod uwagę, że lokal ma chyba nie więcej niz 6 metrów kwadratowych, to nabiera to dodatkowego wydźwięku. Były jeszcze m.in. Zlaty Hrad Strong z Van Pura, Porter z Krajana, 2 czy 3 "menelskie zabijacze" z Jabłonowa, trochę z importu (Niemcy, Belgia, Czechy). Czyli wybór duży, a ceny na normalnym poziomie, bez próby wyrwania jak najwięcej forsy od spragnionych piwoszy-maniaków
        Placówka naprawdę porządna i zasługuje na wsparcie, szczególnie zachęcam do tego teraz, gdy właściciel narzeka, że z powodu wakacji ma mniejsze obroty. To jest "nasz człowiek" i warto mu pomagać

        Comment

        • Kimer
          Senior
          • 06-2003
          • 154

          #34
          Sklep "Agro", Nowomiejska 11 (między Placem Wolności a Północną). W ofercie m.in. Lwówek Książęce, Irlandzkie Mocne, Palm, łódzki i żywiecki Porter, Carpatia, trochę lagerów czeskich i niemieckich. Po ofercie i jej eksponowaniu widać, że chyba starają się dbać o bardziej wybrednych piwoszy. Niestety stoisko monopolowe jest malutkie i otoczone półkami z czym się da, więc ciężko wypatrzeć różne ciekawostki.

          Comment

          • gumball
            Senior
            • 06-2002
            • 119

            #35
            Wczoraj jako turysta idąc Piotrkowską szukając strawy(za radą znajomego łodzianina smakosza) skręciłem w ul. 6-Sierpnia. Znalazłem sie w żydowkiej kanjpie, wszystko elegantino (poza cenami ) ale moim oczom w karcie pojawił sie Ukraiński Obolon Pszeniczny. Polany przy stoliku z butelki (kontretykieta w języku polskim) smakował wybornie !

            pytanie: kto odpowiada za polską etykiete tego piwa?
            piwo - to lubię!

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gumball
              pytanie: kto odpowiada za polską etykiete tego piwa?
              Z tego co się orientuję, importerem i dystrybutorem jest polski przedstawiciel samego Obołonia - www.obolon.pl

              Comment

              • Dreamer
                Senior
                • 05-2003
                • 1576

                #37
                Nie znalazłem wcześniej żadnej informacji na Forum więc krzyczę:
                NARESZCIE W ŁODZI - specjały Juranda:
                - pszeniczny Faustus (to właściwie nie Jurand a Herrn) - 3,79 zł/ but.
                - czarny Heban - 2,69 zł /but. (a koło niego na półce do kompletu: Dublin)
                do nabycia w Carrefourze przy ul. Kolumny
                /jeśli gdzieś już o tym było, wybaczicie, ale nie mogę powstrzymać się od emocji/
                Blog: Piwna Brytania

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #38
                  Jurand jest chyba w każdym Carrefourze, więc nie krzyczałem że w naszym jest. Niemniej wczoraj nie było Faustusa, tylko Heban (pyszny) i Dublin.
                  Poza tym jest fajny sześciopak Krusevic po 16,99 bodajże. Fajny dlatego, że jest w nim nieznany mi dotąd Krusevice Musketyr.

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #39
                    A te Krušovice jakoś mi umknęły. Chętnie zakupię jeśli jeszcze będą...
                    Widać, jakoś ta nasza Łódź się sukcesywnie odpustynnia
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #40
                      Wczoraj w moim osiedlowym sklepie (os. Mireckiego) na ul. Perla pojawił się Staropolski Porter. Hura! wreszcie będzie mi dane go zdegustować
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • Dreamer
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 1576

                        #41
                        Jeszcze parę dni temu pełno Staropolskiego Potera widziałem w Sam Scanie na Kusocińskiego. Chyba jeszcze jest...
                        Blog: Piwna Brytania

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #42
                          Staropolski Porter jest w stałej ofercie w Leclerku. Podobnie jak Złote (niestety konserwa). A gdzie w naszym pięknym mieście można nabyć cały asortyment Staropolskiego w butelkach?

                          Comment

                          • Dreamer
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1576

                            #43
                            We wspomnianym sklepie na Kusocińskiego (Sam Scan) mają sporo Zduńskiej Woli. Regularnie bywa Porter, Dobre, Złote i Mocne. Niestety Starpoloskiego Super w Łodzi jeszcze nie spotkałem a, jako że bardzo mi smakuje, przywożę od czasu do czasu ze Zduńskiej Woli (w końcu nie jest daleko).
                            Blog: Piwna Brytania

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #44
                              Super jest akurat jedynym który mi nie smakuje, więc muszę się wybrać tam na Kusocińskiego. Zwłaszcza że mam niedaleko. Dobrze kojarzę że to jest taki pawilon, a po drugiej stronie jest stacja benzynowa?
                              Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała co do Carrefoura - w czwartek był Koźlak z Juranda. Drogo, bo po 2,99, ale był.

                              Comment

                              • Dreamer
                                Senior
                                • 05-2003
                                • 1576

                                #45
                                Dokładnie, to właśnie ten pawilon. Czasem tam zaglądam, bo mają różne ciekawostki (ostatnio regularnie bywa np. Irlandzkie Mocne z Krajana albo Farskie z Ciechanowa).
                                Blog: Piwna Brytania

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎