Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Patrol piwny - Litwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #61
    Poprawione.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • zulu
      Senior
      • 04-2004
      • 299

      #62
      A wiecie może coś więcej o browarze w Viktariškės? Jakiś czas temu pojawiło się piwo miodowe Lotos (m.in. w knajpach Snekutis w Wilnie). Z tego co się doszukałem piwo robione jest przez „J.Neverausko IĮ „Lota“ w miejscowości Viktariškės. Wujek google podpowiada że firma zajmuje się remontami dachów, naprawami, produkcją piwa i budowlanką Na stronie http://www.alutis.lt/news/news.php?id=3260 znalazłem opis wycieczki do tego browaru. Co ciekawe na tej samej stronie jest spis czynnych i niedziałających browarów litewskich i takiego browaru nie ma na żadnej z list.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)
        Co ciekawe na tej samej stronie jest spis czynnych i niedziałających browarów litewskich i takiego browaru nie ma na żadnej z list.
        Niestety spis ten dawno już nie był aktualizowany. Znajdują się tam mocno zdeaktualizowane dane.
        Browar w Viktariškės faktycznie się znajduje, warzy piwo "Lotos - Gyvas alus" (5,5%alk.).

        Browar ten, także znajduje się na mapie.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • zulu
          Senior
          • 04-2004
          • 299

          #64
          Minibrowar Belmontas w Wilnie. W maju była tam giełda i nikt z ekipy elbląskiej się nie pochwalił?
          Strona http://www.belmontas.lt/news/
          Opis i zdjęcia http://tikrasalus.lt/2009/01/17/belmonto-alus/

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
            Minibrowar Belmontas w Wilnie. W maju była tam giełda i nikt z ekipy elbląskiej się nie pochwalił?
            Strona http://www.belmontas.lt/news/
            Opis i zdjęcia http://tikrasalus.lt/2009/01/17/belmonto-alus/
            Ubiegłeś mnie
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • pawellaskowski
              Senior
              • 07-2003
              • 180

              #66
              UAB Lydinys

              Jesteś pewien, że browar w Telsiai(Telsze) działa, byłem tam w zeszłe wakacje pod tym adresem jest willa na obżerzach miasta lekko upadająca i nie było tam żywej duszy, obok zamknięty na głucho barak który mógłbyć czymś w rodzaju sklepu firmowego. W okolicznych sklepach żadnego ichniejszego piwa też nie znalazłem.

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawellaskowski Wyświetlenie odpowiedzi
                (...). W okolicznych sklepach żadnego ichniejszego piwa też nie znalazłem.
                To akurat żaden argument ale faktycznie pewności nie mam żadnej, że browar ten nadal jeszcze istnieje.
                Uzyskanie wiarygodnych informacji dotyczących litewskich browarów przypomina mi sytuację z Gruzją
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #68
                  Czy ktoś z was orientuje się, jaki jest AKTUALNY dopuszczalny limit zawartość alko­holu we krwi dla kierowcy na Litwie?
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #69
                    Według mojego kalendarza rocznego 0,4 promila. Czy jest to wiarygodne źródło? Nie wiem.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawellaskowski Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jesteś pewien, że browar w Telsiai(Telsze) działa, (...).
                      Niestety browar jakiś czas temu został zamknięty.
                      Aktualizacja mapy została dokonana, usunąłem kilka zamkniętych browarów, poprawiłem lokalizacje innych, jak również oznaczyłem część browarów znakiem zapytania, ze względu na niejasną sytuację tychże browarów.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawellaskowski Wyświetlenie odpowiedzi
                        W tym roku dalej drążyłem temat browaru w Marjampolu, w związku z tym wybrałem się pod adres Algimanto 62, na miejscu znalazłem małą może 100 metrową uliczkę której największy numer to 12, a pytani miejcowi o browarze także nic nie wiedzieli
                        Odświeżam temat.
                        Nic dziwnego, że na Algimanto gatvė nie znalazłeś numeru 62, bo tego powinieneś był szukać
                        na Atgimimo gatvė ! To w tym samym rejonie miasta, nieco na południowy wschód.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Odświeżam temat.
                          Nic dziwnego, że na Algimanto gatvė nie znalazłeś numeru 62, bo tego powinieneś był szukać
                          na Atgimimo gatvė ! To w tym samym rejonie miasta, nieco na południowy wschód.
                          Nie tak dawno dowiedziałem się, że browar dwa lata temu definitywnie zakończył działalność.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #73
                            Powróciłem po kilkudniowym pobycie na Litwie, który obfitował w wizyty w tamtejszych browarach.
                            Niestety w ostatnim czasie wiele z browarów zakończyło swoją działalność (aktualizacje naniosłem na mapę).
                            Obecnie na ziemiach litewskich zapanowała moda na niefiltry. Oferują je mali i duzi.
                            Ku mej wielkiej radości większość małych browarów warzy piwa metodą otwartej fermentacji a piwa, które są oferowane przez nich większości przypadków są niepasteryzwane.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Według mojego kalendarza rocznego 0,4 promila. Czy jest to wiarygodne źródło? Nie wiem.
                              Okazuje się że wiarygodne
                              Informacja potwierdzona u źródła, czyli u litewskiej Policji.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #75
                                Aktualizujesz tę mapę Abernacka? Nie ma na niej tegorocznego Sakiškių Alus.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎