Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Darłowo i Darłówko - zbiorczy mini-opis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kimer
    Senior
    • 06-2003
    • 154

    Darłowo i Darłówko - zbiorczy mini-opis

    Kilka wrażeń z pobytu w Darłowie i Darłówko. Ująłem to zbiorczo, bo nie miałem czasu i możliwości spisywać dokładnych adresów wszystkich lokali.

    Darłowo:

    1. Trzy otwarte w tym momencie knajpy z lanym Brokiem:

    a) http://www.browar.biz/forum/showthre...ight=Dar%B3owo - ten, cena piwa ta sama, jak w opisie

    b) Bar piwny (nie pamiętam nazwy) bodajże na ulicy Podzamcze, tuż obok wjazdu na osiedle bloków. Cena 3,5 zł za duże i 2,5 zł za małe lane. Do tego w butelkach koncerniaki. Trochę zadaszonego miejsca przed lokalem, bardzo miła i kulturalna obsługa, klientela osiedlowo-menelsko-robotnicza, pełna kultura. czynne od rana do 24.

    c) Drink Bar ul. Pocztowa - ceny jak w punkcie b), do tego butelkowe koncerniaki, w butelkach także Brok Export (3,5 zł) oraz Brok Porter (5 zł). Przy zakupie 4 lanych Broków na raz, dostajemy gratis jednego butelkowego Broka Jantara - o promocji informuje firmowy plakat i ulotki na stołach. Czynne od rana do 24.

    d)Jest jeszcze knajpa z parasolami Broka: http://www.browar.biz/forum/showthre...ight=Dar%B3owo - ale obecnie była zamknięta, więc nie wiem, jak wyglądają ceny w niej.

    2. Piwo w sklepach:

    a) dominują koncerniaki plus Brok, który jest w prawie każdym sklepie, najczęściej w wersji butelkowej, czasem też puszkowej. Wiele z nich ma zresztą kaseton Broka nad wejściem.

    b) w kilku większych sklepach dostępne piwa z Braniewa: Barkas zwykły i mocny w puszkach i butelkach, czasem także butelkowy Batory. Z innymi piwami gorzej - w jednym sklepie widziałem Irlandzkie Mocne z Krajana.


    Darłówko:

    Ogólnie w knajpach rządzą koncerny, zwłaszcza w części za kanałem, po przejściu mostu zwodzonego - tam jest bodaj jeden lokal z lanym Brokiem, reszta to koncerny. Za to w mniej uczęszczanej części Darłówka, przed kanałem, mamy takie atrakcje:

    a) Pizzeria (nie pamiętam nazwy, ale jedyna w mini-pasażu takich lokali gastronomicznych) - lane Eire z Czarnkowa, duże 4,5 zł, małe złotówkę taniej. Piwo jest reklamowane wielką planszą z napisem "Piwo Irlandzkie" oraz firmowym plakatem "Poznaj smak prawdziwego piwa"

    b) w lokalu obok - mała gastronomia - jest lane Irlandzkie Mocne z Krajana, też reklamowane wielką płachtą na płocie jako "Piwo Irlandzkie", ceny jak Eire.

    c) w lokalu obok - smażalnia Kryl - jest koncerniak, ale dla ludzi z innych części Polski to być może jakaś atrakcja, mianowicie lany Bosman, ceny j.w.

    d) dwa lub trzy lokale dalej (w stronę Darłowa), jest znów lane Irlandzkie Mocne, ceny j.w.

    e) po przeciwnej stronie ulicy, w smażalni, tuż przed wejściem na pasaż prowadzący do mostu zwodzonego, jest lany Brok za 4 zł duże i 3 zł małe.
  • juzes
    Member
    • 06-2005
    • 95

    #2
    Darłówko róg kąpielowa/Conrada lokal o nazwie Bałtyk (czy jakoś tak) Brok niefiltrowany cena 6 zł za 0,5
    http://juzes.lubon.net.pl
    http://www.budowa.maroonpoint.com/

    Comment

    • zwirast
      Junior
      • 11-2005
      • 26

      #3
      O, ciesze się że ktoś pisze o moim rodzinnym mieście, pizzeria w Darłowku z piwem z Czarnkowa nosi nazwę "Afro", ogólnie dominuje Brok w różnych wersjach, również można dostać Kasztelana, Barkas w małym sklepie na starym rynku obok słupa ogłoszeniowego, nieco wyżej w strone baszty sklep z alkoholami, też można dostać czasami coś inego, mój ulubiony sklepik osiedlowy ( mały blaszak )ul. Wieniawskiego w stronę cmentarza, przy piekarni/małym pasażu w lewo, z tego co pamiętam Olsztyn Jurand, Specjale wiekszość Broków, koncerniaki. Naprzeciwko bar "Edyta". Ogólnie jak na małe miasteczko można coś wybrać, następny przyjazd na początku sierpnia i mam plan aby pochodzić po knajpkach, głównie małe osiedlowe, i popytać się o jakieś birofilia.

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kimer Wyświetlenie odpowiedzi
        Darłowo:

        b) Bar piwny (nie pamiętam nazwy) bodajże na ulicy Podzamcze, tuż obok wjazdu na osiedle bloków. Cena 3,5 zł za duże i 2,5 zł za małe lane. Do tego w butelkach koncerniaki. Trochę zadaszonego miejsca przed lokalem, bardzo miła i kulturalna obsługa, klientela osiedlowo-menelsko-robotnicza, pełna kultura. czynne od rana do 24.
        Bar znajduje się na rogu M. Skłodowskiej-Curie i Rynkowej i nazywa się Drink Bar Top? Jeśli tak to faktycznie bardzo miła obsługa. Bardzo fajna knajpka gdzie nie czuć, że się jest w letniskowym miasteczku.
        Poza tym co Kimer wypisał znalazłem z Brokiem jeszcze: Stary Spichlerz (tuż obok zamku) i w samym rogu Placu Sikorskiego (ten plac to mały park) jest nowy lokal, na prywatnym podwórku, na brzegu Wieprzy (eklektycznie ale oryginalnie urządzone podwórko).

        Jeśli chodzi o sklepy to Braniewo Barkas Jasne Pełne, Mocne i Batory było w niewielkim pawiloniku przy ulicy Morskiej, niedaleko przystanku PKS, koło kina.
        Amber Red, Brewer, Brok Jantar, Irlandzkie - sklepik na rynku (plac Kościuszki), na ulicy Kościelnej.
        Brok Kanclerz - Powstańców Warszawskich (główny deptak) delikatesy na odcinku Morska - most.
        BOSS Pirat - tak jak wyżej tyle, że po drugiej stronie i w małym sklepiku.
        Brok Porter - w większości sklepów z Brokiem

        Darłówko knajpy

        Krajan Irlandzkie Mocne: 4 knajpki przy deptaku na Conrada (Monika, Maciu Piciu, i jeszcze dwie gdzie ciężko dopatrzeć się nazwy, na jednaj pisze Ryby Smażone, na drugiej Ryby...Kebab).
        Czarnków Eire i Jasne - Afro na tym samym deptaku. Eire jest jeszcze na Słowiańskie w karczmie przy Hotelu Plaza, przy wyjściu na plażę, ale za 8zł!!! i nie trudno trafić na gburowatego kelnera.
        Brok Sambor - Bałtyk przy Konrada (pisali poprzednicy, dodatkowo jest odmiana niepasteryzowana i niefiltrowana), smażalnia Rejs przy Słowiańskiej, a w Zachodniej części Sambora leją w Aldze - róg Zwycięstwa i Plażowej.
        Bosman - 3 lokale: Kryl na deptaku przy Conrada; Corso przy Władysława IV (niedaleko mostu, zachodnia część) no i w najlepszym lokalu Darłówka jak dla mnie: Conrada, przy wylocie z Darłówka do Darłowa. Smażalnia położona na terenach lekko przemysłowych nad basenem stoczni.

        W sklepach nic ciekawego nie ma. Jedynie Porter. Irlandzkie też gdzie niegdzie. W Zachodniej części na rogu Chińskiej i Władysława IV Amber Koźlak i Żywe. Obok, lekko w głębi uliczki Chińskiej, w małym pawiloniku Brok Jantar i Specjal Mocne.
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
          Corso przy Władysława IV (niedaleko mostu, zachodnia część)
          Leją tam też Kasztelana
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #6
            Ja bym jednak wolała, żeby przynajmniej jeden z tych lokali miał swój temat. powiedzmy ten najciekawszy, bo takie opisy nie mają na dłuższą metę sensu.

            Nie chce mi się co rusz dzielić takich tematów, ale powinniście wiedzieć, jakie są zasady działów i ich przestrzegać, a nie omijać, bo nic dobrego tym nie uczynicie.
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Nie tylko jeden ale większość z tych lokali, które tu wymieniłem opiszę. Tu tylko na szybko w skomasowanej formie opisałem co i jak, bo temat już był. Czekam tylko na zdjęcia, może coś będzie się nadawać do galerii, i do opisu od razu link dodam. No i sklepy, których adresu ani nazwy nie znam, jako tako w luźnym opisie można zamieścić. A jeśli już o sklepach...
              W całym Darłowie (Darłówko to część Darłowa) nigdzie nie kupi Bosmana ! Niema go w hurtowniach. Podobno to wynik jakiejś tam polityki browaru. Kiedyś Bosman był tam potęgą, teraz w wielu sklepach wiszą już tylko stare reklamy, szyldy...
              I jeszcze jedno ogólne spostrzeżenie.
              W całym Darłowie, a pewnie i na większej części Pomorza, zapanowała moda na sok do piwa. W każdej knajpie obok nalewaków musi stać duża butla z sokiem. Ludzie często zamawiają piwo z sokiem, niektórzy nawet Irlandzkie . Barmani czasem nawet już na wstępie pytają czy z sokiem... Widać lud już nie cieszy się smakiem czystego piwa i próbuje na własną rękę zmajstrować coś smacznego. Co się dziwić jak się zamawia Tyskie, Lecha czy Żywca (te marki dominują). Bosman i Brok są wyraźnie lepszymi piwami.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10838

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kimer Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)

                Darłowo:
                (...)
                2. Piwo w sklepach:
                .
                Aktualnie w prawie każdym sklepie do nabycia Brok Sambor i Export plus Krajan, Amber i Połczyn (m.in. Full w butelce).
                Ps. W Żabkach dodatkowo w ofercie dwa rodzaje Bosmana.
                Last edited by abernacka; 28-07-2008, 02:09.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎