Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mapa sklepów piwnych oraz sklepów posiadających ciekawe piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Chemmo, odrób zadanie domowe
    Korzystam z oferty wspomnianej Galerii Piwa. Inaczej musiałbym do Wrocka albo w necie
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      Informacje czerpię z opisów użytkowników forum i czasami trudno ocenić stopień "fachowości" sklepu ze względu na skąpe lub wybiórcze wzmianki. Do tego dochodzi wzrastająca ilość sklepów, a przez to coraz większa praca wymagana do ogarnięcia tematu i aktualizacji mapy. W każdym razie dzięki za info
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        W Lublinie zdecydowanie do przywrócenia sklep na Okopowej 14 "Alkohole Świata". Jest to teraz (od około tygodnia) filia sklepu na Wieniawskiej czy też może nie filia, ale sklep przejęty przez tych samych właścicieli. Asortyment ten sam i podobno będzie rozbudowywany.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          W Starogardzie Ekosmak jest do wyrzucenia. Od dawna nie ma tam już piwa
          Do mapy można by dodać ten, bo to obecnie mój ulubiony.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Dokładna lokalizacja: 53.987234, 18.503503

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • robo1
              Senior
              • 11-2012
              • 106

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              W Lublinie zdecydowanie do przywrócenia sklep na Okopowej 14 "Alkohole Świata". Jest to teraz (od około tygodnia) filia sklepu na Wieniawskiej czy też może nie filia, ale sklep przejęty przez tych samych właścicieli. Asortyment ten sam i podobno będzie rozbudowywany.
              Co do Lublina to chyba jednak Delikatesy Alkoholowe na Tumidajskiego nie mają konkurencji.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                Owszem, choć jeśli chodzi o piwa zagraniczne to jest tam nienajlepiej. Ale to temat na oddzielne dywagacje.

                Comment

                • DC_Kordiana
                  Junior
                  • 04-2013
                  • 25

                  Witam. Proponuję zamieszenie naszego sklepu tj Delikatesy Centrum, ul. Kordiana 64C, 30-653 Kraków Piwa z Browarów Fortuna, AleBrowar, Pinta, Amber, Grybów, Konstancin, Ciechan, Racibór, Kormoran itp.
                  Pozdrawiamy i ZAPRASZAMY
                  Delikatesy Centrum
                  ul. Kordiana 64C (od ul. Wysłouchów) Kraków
                  Czynne pon-sob 6.00-22.00, nd 9.00-21.00
                  ZAPRASZAMY

                  Comment

                  • javiki
                    Member
                    • 03-2013
                    • 83

                    Polecam dołożyć
                    Wieliczka, ul. Sienkiewicza 31, Piwny szlak
                    Jest watek i dobry sklep z bardzo dobrym zaopatrzeniem

                    Comment

                    • Serokomlak
                      PIWOmaniaK
                      • 01-2009
                      • 3712

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                      W ciągu ostatniego roku zwiedziłem Polskę wzdłuż i wszerz w ramach delegacji. W ramach wyjazdów rozglądałem się po sklepach za lokalnymi piwami. Nie znając wówczas browar.bizu moje poszukiwania były praktycznie skazane na porażkę. Odkąd jestem na tym forum poznałem wiele godnych uwagi lokalizacji z piwnymi specjałami. Zrobiłem sobie nawet w google maps gotową do wydruku mapkę sklepów i lokali w Krakowie, bo od października będę nawiedzał gród Kraka w ramach studiów podyplomowych. Wpadłem tym samym na pomysł, aby zrobić mapkę Polski z naniesionymi lokalizacjami sklepów piwnych oraz sklepów posiadających na stanie ciekawe piwa.

                      Mapka mogłaby być pomocna podróżnikom i turystom ułatwiając odnalezienie tychże sklepów. Pomogłaby też nowym użytkownikom forum, którzy chcieliby szybko dowiedzieć się, gdzie w okolicy można nabyć ciekawe piwa. Dodatkowo w pewien sposób wprowadziłaby widoczny podział na województwa w dziale „Sklepy z piwem”, ułatwiając tym samym wyszukiwanie i kierując bezpośrednio do wątków poświęconych danemu przybytkowi na forum.

                      Mapka wygląda tak jak na załączonym obrazku na końcu. Link do mapki:
                      Mapa sklepów piwnych oraz sklepów posiadających ciekawe piwo.

                      Każda "łezka" oznacza jeden lokal. Po kliknięciu otwiera się "dymek" z nazwą sklepu, adresem, linkiem do odpowiedniego wątku na forum browar.biz oraz adresem strony www sklepu (jeśli taką sklep posiada).

                      Na mapce nie są zaznaczone wszystkie sklepy opisane do tej pory na forum. Na razie udało mi się przejrzeć wątki z działu "Sklepy z piwem" z datą ostatniego posta od 31 maja 2009 do 1 stycznia 2009 (czyli "cofam się w czasie" przy przeglądaniu).

                      Nie wszystkie opisane na forum lokalizacje trafiły na mapę. Przyjąłem następujące kryteria w trakcie "kwalifikacji":
                      - z automatu kwalifikują się specjalistyczne sklepy z piwem;
                      - kwalifikuję "zwykły" sklep, jeśli w wątku jemu poświęconym podano wykaz piw z co najmniej trzech (czterech) browarów małych i/lub średnich i piwa te są w stałym asortymencie;
                      - NIE kwalifikują się markety/supermarkety/hipermarkety, chyba że ich asortyment wyróżnia się na tle innych marketów (dotyczy to głównie marketów "Piotr i Paweł", "Alma");
                      - w przypadku wielu byłych miast wojewódzkich oraz mniejszych miejscowości powyższe kryteria są "łagodzone", zwłaszcza gdy w okolicy nie istnieją specjalistyczne sklepy piwne;

                      Mapka jest w trakcie tworzenia. Zamierzam przejrzeć wątki, w których ostatni post napisano najdawniej 1 czerwca 2008. Mapkę będę aktualizował, powiedzmy raz na 2 tygodnie lub w miarę potrzeb. Co do położenia sklepów, to niektóre "łezki" nie są dokładne i błąd może wynosić powyżej 100 metrów od faktycznej lokalizacji.

                      Mam nadzieję, że mapka okaże się przydatna. Wszelkie uwagi mile widziane.
                      Od grudnia, w Warszawie przy Al. Jana Pawła II 61 (róg Anielewicza) lok.203 działa sklep specjalistyczny PIWOmaniaK, posiadający w ofercie tylko piwo. Proszę o umieszczenie mojej lokalizacji na mapie sklepów piwnych.
                      fb/PIWOmaniaK
                      www.piwomaniak.com
                      Sklep Roku 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015 Piwnej Mapy Warszawy
                      Drugie Miejsce na Piwnej Mapie Warszawy 2018, 2014

                      PIWOmaniaK jest czynny:
                      od wt do pt w godz. 13:00 - 21:00
                      w sb od 12:00 do 19:00
                      nd - pn: nieczynny

                      Comment

                      • Serokomlak
                        PIWOmaniaK
                        • 01-2009
                        • 3712

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Serokomlak Wyświetlenie odpowiedzi
                        Od grudnia, w Warszawie przy Al. Jana Pawła II 61 (róg Anielewicza) lok.203 działa sklep specjalistyczny PIWOmaniaK, posiadający w ofercie tylko piwo. Proszę o umieszczenie mojej lokalizacji na mapie sklepów piwnych.
                        Dla łatwiejszej identyfikacji:

                        Facebook/Piwomaniak
                        i oczywiście wątek na forum browar.biz
                        fb/PIWOmaniaK
                        www.piwomaniak.com
                        Sklep Roku 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015 Piwnej Mapy Warszawy
                        Drugie Miejsce na Piwnej Mapie Warszawy 2018, 2014

                        PIWOmaniaK jest czynny:
                        od wt do pt w godz. 13:00 - 21:00
                        w sb od 12:00 do 19:00
                        nd - pn: nieczynny

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Po co taki długi cytat? Jest czytelniej przez to?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Serokomlak
                            PIWOmaniaK
                            • 01-2009
                            • 3712

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Po co taki długi cytat? Jest czytelniej przez to?
                            No nie jest Sorki...
                            fb/PIWOmaniaK
                            www.piwomaniak.com
                            Sklep Roku 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015 Piwnej Mapy Warszawy
                            Drugie Miejsce na Piwnej Mapie Warszawy 2018, 2014

                            PIWOmaniaK jest czynny:
                            od wt do pt w godz. 13:00 - 21:00
                            w sb od 12:00 do 19:00
                            nd - pn: nieczynny

                            Comment

                            • domaluj
                              Senior
                              • 04-2012
                              • 303

                              Jest na mapie, ale w złym miejscu:

                              Sklep "Piwosz", ul. Żelazna 31 (wejście od ul.Twardej), 00-806 Warszawa
                              pon-pt: 12-22 , sob: 10-22

                              Prawidłowe położenie:

                              52.228831, 20.994068

                              Comment

                              • Serokomlak
                                PIWOmaniaK
                                • 01-2009
                                • 3712

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jest na mapie, ale w złym miejscu:

                                Prawidłowe położenie:

                                52.228831, 20.994068
                                Musiałeś coś pomylić. Sklep PIWOmaniaK (www.piwomaniak.com) nie został jeszcze oznaczony na tej mapie. Jego dokładne położenie można znaleźć tu:
                                fb/PIWOmaniaK
                                www.piwomaniak.com
                                Sklep Roku 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015 Piwnej Mapy Warszawy
                                Drugie Miejsce na Piwnej Mapie Warszawy 2018, 2014

                                PIWOmaniaK jest czynny:
                                od wt do pt w godz. 13:00 - 21:00
                                w sb od 12:00 do 19:00
                                nd - pn: nieczynny

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎