Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wycieczki z Rebel Barem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Zal
    Member
    • 07-2009
    • 91

    #16
    Jest problem, jest rozwiązanie

    No to koryguje liste browarow (choć rzecz jasna może się wciąż trochę zmienić
    wyjazd spod rebel baru ok. 8.30
    1. Nosovice - zwiedzanie i piwko, 11-13 (wjazd 60 koron, w tym 2 piwa 0,33 gratis, jakby co niedaleko jest knajpa)
    2. Letohradek we Frydlandzie - ok. 13.30-15.30 - gadalem z nowym wlascicielem, we wtorek do mnie ma dzwonic - warzą w każdym razie swoje piwo, a w dodatku mają też piwa z Kozlovic, tam tez proponuje zjesc obiad (cennik mają na stronie)
    3. Stramberk - 16.00-18.00, wiadomo
    4. Po drodze jeszcze chce zahaczyć o knajpę gdzie leją piwo trzynieckie (miałem na oku fajną gospodę w Oldrzychowicach, ale robią wtedy tam bal - chyba, że się wkręcimy , ale coś wykombinuję
    wyjeżdżamy do Polski ok. 20.30
    powrót do chorzowa ok. 23.00 (oczywiście jeżeli ktoś jest z tychów, czy miast po drodze, to nie musi jechać do chorzowa, tylko ze mną się musi skontaktować).
    Jak na razie - z browarbizowymi zgłoszeniami - mam około 35 chętnych na 50-osobowy autobus. W przyszłym tygodniu być może załatwię jeszcze autobus rezerwowy (bo być może wciągnę do współpracy Antyradio) - ale wtedy oba autobusy po Nosovicavh nie jechałyby razem, bo miejsc w tych knajpach nie ma aż tyle Zobaczymy

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zal Wyświetlenie odpowiedzi
      2. Letohradek we Frydlandzie - ok. 13.30-15.30 - gadalem z nowym wlascicielem, we wtorek do mnie ma dzwonic - warzą w każdym razie swoje piwo, a w dodatku mają też piwa z Kozlovic, tam tez proponuje zjesc obiad (cennik mają na stronie)
      No to czekam na relację czy faktycznie to piwo warzą na miejscu i co ważne - czy sprzedają...


      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zal Wyświetlenie odpowiedzi
      4. Po drodze jeszcze chce zahaczyć o knajpę gdzie leją piwo trzynieckie (miałem na oku fajną gospodę w Oldrzychowicach, ale robią wtedy tam bal - chyba, że się wkręcimy , ale coś wykombinuję
      3 alternatywne możliwości:
      a) Restaurace Max - Český Těšín, Komenského 19
      b) Pizzeria Alfredo - Třinec, Dukelská 1137
      c) Bowling Vendryně - Vendryně 1017 (k. Třinca)

      Gdybyście wybrali C, to tam w tej miejscowości jest "Ranč u Piwka" (nie wiem gdzie to), gdzie można napić się Brackiego oraz piw od Koniczka
      Last edited by Pendragon; 29-01-2010, 14:07.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Zal
        Member
        • 07-2009
        • 91

        #18
        dzieki za info

        W Letohradku przeprowadzimy rozpoznanie walką , choć na ich stronie w nowym listku jidelnym też piszą o letohradzkim piwie >> https://www.relaxvpodhuri.cz/cz/leto...jidelni-listek
        Ten ostatni lokal - z trineckim piwem, dobrze żeby był jednak w czeskim stylu, takiej hospody, no i najlepiej w małej miejscowości, żeby potem nie było trzeba było zbyt daleko szukać rozlezionego towarzystwa W każdym razie dzięki tobie mam jakiś wybór

        Comment

        • Zal
          Member
          • 07-2009
          • 91

          #19
          Nowosci wyjazdowe

          Czolem
          Szykuje się, że na Rebel Beer Tour pojadą trzy autobusy Autobusy będą jeździć oddzielnie, bo rzecz jasna np. w Stramberku tylu ludzi się nie zmieści, ale na koniec chcę ściągnąć wszystkie autobusy w jedno miejsce - i znalazłem sporą knajpę w Czeskim Cieszynie, gdzie specjalnie dla nas sprowadzą Trzynieckie Piwo.
          Jutro robię objazd po Czechach, by wszystko podogrywać tak na zicher, a potem się odezwę.
          Pozdrav
          Darek Zalega
          PS Wkrótce ruszy specjalna strona Rebel Beer Tourów - wymyśliliśmy nawet 8 przykazań beerbanta (poniżej - to nie wersja ostateczna, więc z przyjemnością różne poprawki przyjmę).

          1. Nie będę wynosił innych alkoholowych trunków ponad piwo.
          2.Piwo pić będę dla smaku i przyjemności, nie dla zamroczenia.
          3.Wypiję piw tylko tyle, ile podpowie mi zdrowy rozsądek.
          4.Wystrój odwiedzanego lokalu to tylko forma – liczy się treść: lane w nim piwo.
          5.Wszystkich uczestników wyjazdów piwnych traktować będę z piwnym szacunkiem *.
          6.Swoją postawą dowodzić będę, że beerbant to brzmi dumnie.
          7.Choćbym głos miał skrzekliwy, śpiewać przy piwie zobowiązany się czuję.
          8.Piwnego szefa słuchać obiecuję, a gdy podpadnę – niech mnie wyrzuci z kompanii piwnej, a piwa żołądek niech już nie przyjmie.

          * – piwny szacunek – postawa związana z poczuciem koleżeństwa wobec innych piwoszy i wobec samego piwa.

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #20
            Zaczyna mi to cuchnąć partyjną organizacją.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • Zal
              Member
              • 07-2009
              • 91

              #21
              organizacja - tak, partyjna - nie

              Cóż, taki wyjazd wymaga jednak organizacji, ale logistycznej
              Jak pisałem wcześniej, nie interesuje mnie organizacja zwykłych wycieczek, ale to mają być wyjazdy z klimatem i pomysłem - i stąd np. przykazania beerbanta.
              Wczoraj zrobilem szybki objazd po naszym szlaku. W Letohradku jest jeszcze instalacja z dawnych czasów, ale piwa już jednak nie warzą (a nawet dla 140 osób nie opłacałoby się im to) , tylko biorą z Kozlovic. Miejsce jest jednak magiczne, a podczas części obiadowo-piwnej własnie tam będzie tam towarzyszył piwowar z Kozlovic.
              Ostatnim punktem programu będzie zjazd wszystkich autokarów wyjazdowiczów w restauracji Na Brandysie w Czeskim Cieszynie, gdzie specjalnie dla nas facet ściąga kegi piwa trzynieckiego, a poza tym jest tam staropramen i radegast.
              Powstała tymczasowa strona wyjazdowa >> www.rebel-tour.ugu.pl, gdzie na początku tygodnia zamieszczę ceny wszystkich piw i posiłków, które będą dostępne na trasie, tak żeby każdy mógł sobie zaplanować budżet.
              Jak więc widzisz, organizacja jest - bo bez tego ani rusz
              Pozdrav
              darek zalega

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zal Wyświetlenie odpowiedzi
                W Letohradku jest jeszcze instalacja z dawnych czasów, ale piwa już jednak nie warzą
                No właśnie, a nie mówiłem?

                Ostatnim punktem programu będzie zjazd wszystkich autokarów wyjazdowiczów w restauracji Na Brandysie w Czeskim Cieszynie, gdzie specjalnie dla nas facet ściąga kegi piwa trzynieckiego,
                Może uda Wam się go namówić na stałą obecność tych piw?
                Wtedy byłoby warto to miejsce odwiedzać - taki stały punkt wycieczki - zamiast szukać tego piwa gdzieś po okolicach Trzyńca.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Zal
                  Member
                  • 07-2009
                  • 91

                  #23
                  ad vocem

                  Masz rację - mówiłeś Sam też zastanawiałem się, czy jednak nie zamienić Letohradka na Kozlovice, ale zauroczyło mnie miejsce, a poza tym jednak Kozlovice już zaliczyliśmy (choć tam jeszcze i tak będziemy wracać). Gość z Kozłowic ma w każdym razie opowiadać o sytuacji małych browarów w tym regionie, otwarty jest na pytania, tyle, że mówi tylko po czesku .
                  Właściciel tej restauracji w Czeskim Cieszynie jest bardzo elastyczny - nawet nie wiedział o browarze w Trzyncu, ale jak zapodałem temat od razu nawiązał z nimi kontakt. Myślę, że jest duża szansa, że to piwo na stałe tam zagości, a zresztą na kolejne jednodniowe beer toury piwo z Trzyńca i tak będzie ściągał.
                  Problem jest taki, że kończy się lista miejsc do odwiedzenia podczas jednodniowych wypadów (następny chcę zrobić do Ostrawy i Hlucina), więc potem będą już niestety powtórki (no i wypady dwudniowe). Liczę jednak na to, że jak pivovary poczują, że są takie stałe wycieczki, to może - np. w Stramberku - przygotują dla nas jakieś piwne niespodzianki

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #24
                    Ale Wam zazdroszczę. Marzenie byc obwiezionym po fajnych browarach a potem podwieziony spowrotem do domu. O nic się nie martwić tylko pić, jeść i podziwiać

                    Akurat ten termin mi skrajnie nie odpowiada (urodziny syna) ale gdybyś organizował jeszcze raz taki wyjazd to sie piszę (do Chorzowa już z Wawy jakoś dojadę). Może by się zebrała grupa warszawska zainteresowana taką wycieczką?
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      #25
                      Na samą Ostravę trzeba 2 dni poświęcić jest kilka miejsc oprócz miniborwarów. Myślę, że ciekawą ofertę piwną, mimo braku własnego browaru (zamknięty) posiada Opava. Jest tam spora różnorodność mniej lub bardziej udanych piw.
                      A na wycieczkę jednodniowa pasuje też przecież Vsetin - własny miniborwar. Po drodze można jeszcze zaliczyć browarek Bon Zasova (Valašské Meziříčí lub Frenštát pod Radhoštěm). Do tego powtórka z Kozlovic czy Koniczek...
                      Tak na dobrą sprawę, to na siłę dałoby się (ekspresówka) zaliczyć w 1 dzień Lipnik, Prerov i Olomouc, ale to więcej jeżdżenia niż picia.

                      Tak się rozpisuję w tym temacie, bo sam bym się chętnie przejechał
                      Last edited by Pendragon; 12-02-2010, 12:18.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zal Wyświetlenie odpowiedzi
                        - i stąd np. przykazania beerbanta.
                        I to mnie właśnie odrzuca.
                        ps.nie bierz tego do siebie
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4570

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          No właśnie, a nie mówiłem?



                          Może uda Wam się go namówić na stałą obecność tych piw?
                          Wtedy byłoby warto to miejsce odwiedzać - taki stały punkt wycieczki - zamiast szukać tego piwa gdzieś po okolicach Trzyńca.
                          Piwo třineckie jest stale obecne w restauracji Max w Českým Těšíně. Na forum jest wątek na ten temat http://www.browar.biz/forum/showthre...985#post861985

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piwo třineckie jest stale obecne w restauracji Max w Českým Těšíně. Na forum jest wątek na ten temat http://www.browar.biz/forum/showthre...985#post861985
                            Wiem o tym, ale chyba raczej było a nie jest. Ktoś tu gdzieś donosił, że to już niestety historia. Na beerborec ostatni wpis jest sprzed dwóch miesięcy.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • mwa
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 5071

                              #29
                              Rebel Beer Tour - objazd po czeskich browarach

                              Znalezione w sieci:


                              W sobotę 27 lutego z inicjatywy Rebel Baru, a poprzez biuro podróży Abdar, odbędzie się kolejny Rebel Beer Tour - czyli jednodniowy objazd po czeskich minibrowarach. Wyjazd ok. 8.30 spod Rebel Baru, powrót kole północy. Oficjalnym patronem wyjazdu jest Czech Tourism.
                              Cena: 60 zł (obejmuje transport autokarem, ubezpieczenie i opiekę pilota)
                              W planie:
                              Noszovice, czyli browar Radegasta (za 60 koron mozna zwiedzić browar, w cenie są dwa piwka, niestety 0,33.
                              Stramberk - super minibrowar i po prostu śliczne miasteczko
                              Frydland - minibrowarek wśród gór
                              a na koniec w okolicach Trzyńca poszukamy piwa z trzynieckiego browaru
                              Ilość miejsc ograniczona, więc kto szybszy ten lepszy.
                              Zgłoszenia na maila >> darekzal74@gmail.com
                              Pozdrawiam Cię !!!!

                              Comment

                              • Maggyk
                                Szara Adminiscjencja
                                • 05-2004
                                • 5615

                                #30
                                Ta informacja jest już na Browar.bizie w dedykowanym temacie w dziale Piwo Gdzie*.

                                *Do którego ten i powyższy post przeniósł ART jak mniemam.
                                Last edited by Maggyk; 15-02-2010, 13:04.
                                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                                Piwo domowe -
                                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                                Reklama w BROWARZE
                                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎