Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sklep na wiosce poza miastem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sklep_banino
    PiwBiz
    • 05-2013
    • 81

    Sklep na wiosce poza miastem

    Witam

    Zanim zaczniecie się śmiać to powiem ze sklep jako sklep spożywczy z alkoholem już funkcjonuje wiec koncesja, wynajem itd nie stanowią problemu. Zastanawiam sie tylko nad poszerzeniem asortymentu (aktualnie są koncernówki Kompani, Grupy Żywiec oraz Carlsberga).
    Miejscowość bardzo mała ale z dużym przyrostem ludności.
    Banino leży obok lotniska Gdansk-Rebiechowo.
    Aktualnie ok 3 tys mieszkańców (rok 2006 ok 1700). Kilka osiedli domków jednorodzinnych aktualnie w budowie.
    Najbliższe dzielnice Gdańska (Osowa i Matarnia) ok 10km. Następne miasteczko Żukowo ok. 7 000 ludzi 9 km odległości.

    I cały problem wygląda tak ze prowadząc taki sklep sam muszę jeździć 20km dalej do centrum gdańska (pozdrawiam sklep SMAK ) po piwo na własny użytek...
    Dojazdy do Gdańska wiążą sie z staniem w korkach a patrząc na miejscowości poza miastami trójmiasta z dogodnym dojazdem nie zam żadnego dobrze zaopatrzonego

    Patrząc na mapę piwna która udostępnia kolega z forum to obszar od gdańska w stronę Kościerzyny i dalej na zachód to piwna czarna dziura ( nie obrażajac PINTY...)!!

    Stad próba wprowadzenia tego typu piwa do oferty. Nie oczekuje wielkich zysków ale wiadomo ze ten dział musi na siebie zarobić uwzględniając zakup i utrzymanie lodówki i oczywiście sprzedaż na takim poziomie żebym nie musiał sam wypijać piw po terminie..

    Ciekaw jestem czy ktoś wogole podejmował sie wprowadzenia takich piw w tak małych miejscowościach. I czy w mojej okolicy istnieją świadomi piwosze dla których warto by było starać się o ciekawą ofertę w sklepie.
    Banino ul.Lotnicza 102
    Czynne pon.-sob: 6 - 22
    niedz: 8- 22
  • Rafus87
    Junior
    • 06-2010
    • 29

    #2
    Ważną kwestią jest jakie społeczeństwo tam mieszka, czy miłośnicy tylko % czy miłośnicy smaku. Wprowadzić możesz kilka pozycji, dobrze wyeksponować aby klienci widzieli. Na początek na pewno lepiej brać pasteryzowane w średnim przedziale cenowym. Wprowadzając kilka pozycji po miesiącu czy dwóch będziesz wiedział jak idzie sprzedaż, będzie zainteresowanie to można rozszerzać ofertę jak nie to sam

    Comment

    • sienioo
      Senior
      • 12-2008
      • 177

      #3
      Kto nie ryzykuje ten nie wie. Wprowadź kilkanaście pozycji do sprzedaży, najlepiej pozycje pasteryzowane (by nie mieć problemu z datą ważności). Zakup używanej lodówki to nie duży koszt, który może się szybko zwrócić, jak będzie popyt na piwko. Jak nie sprzedaż to wypijesz, a witryna Ci się przyda

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        A ja nawet znam kogoś z forum, kto tam niedaleko lotniska mieszka. Pewnie by zaglądał.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #5
          Wprowadzaj ostrożnie, gdyż taki sklep w małej miejscowości nie utrzyma się na piwach "regionalnych", nawet gdyby tam mieszkało 30 browar.bizowców.

          Comment

          • Rycho_128
            Senior
            • 03-2007
            • 1039

            #6
            Moim zdaniem zacznij od Ambera (Remus, Harde, Naturalne, Red - o ile jeszcze jest) a później jakieś ciekawsze (Ciechan - z Lagerowym na czele, Lwówek itd). Perłę, Łomżę bym sobie podarował, ale to moje subiektywne sugestie. A na koniec, jak już zejdą Ci wszystkie Pinty i AleBrowary... Próbować warto.
            Gdański Browar WaRy
            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

            Comment

            • sklep_banino
              PiwBiz
              • 05-2013
              • 81

              #7
              Dzieki bardzo za wszystkie opinie. Rozumiem że odnośnie wprowadzanego asortymentu powinienem założyć temat w dziale sklepy. Przeanalizowałem oferty dostępnych w pomorskim hurtowni i problem na razie mam tylko z pozyskaniem pozycji ALEBROWARU i produktów Kopyra&Widawa oraz Artezana. Są teoretycznie w ofertach hurtowni ale na dzień dzisiejszy żadna hurtownia z tych z którymi rozmawiałem nie dysponuje tym piwem od reki.

              Jeżeli są na forum użytkownicy z okolic (chociaz niestety w wyszukiwarce takowych nie znalazlem...) to bardzo proszę o listę życzeń

              Zaczniemy od polskich browarów i mam nadzieje że w niedługim czasie pojawią się też smaczki z browarów zagranicznych
              Banino ul.Lotnicza 102
              Czynne pon.-sob: 6 - 22
              niedz: 8- 22

              Comment

              • Rafus87
                Junior
                • 06-2010
                • 29

                #8
                Na początek to się wstrzymaj z wprowadzaniem Pinty, AleBrowaru itd ze względu na ich wysoką cenę. Postaw na sprawdzone w dobrych cenach (Ciechany, Lwówki, itp).

                Comment

                • sklep_banino
                  PiwBiz
                  • 05-2013
                  • 81

                  #9
                  Początek już za nami i faktycznie Wasze wcześniejsze opinie sie potwierdziły. Tańsze pozycje takie jak Ciechan Wyborny i Lagerowe, Lwówek Książęcy, Pils Manufakturowy łatwo znalazły odbiorce wśród klientów.Aktualnie najwyższą sprzedaż ma Namysłów Pils i jest to odpowiedzią na kampanie promocyjną 4szt + szklanka w cenie 10zl. Szklanka i niska cena skusiła klientów koncerniaków i teraz widać że część osób wraca po tą pozycje. Po tej akcji sprzedaż tego piwa wzrosła dziesięciokrotnie także takie promocje są bardzo efektywne.

                  Aktualnie w ofercie mam ok. 80-90 różnych piw poza koncerniakami i lista powiększa sie.
                  Dobrze przyjęły sie również pozycje czeskie Kozele, Staroprameny. Pomimo troszke wyższej ceny są doceniane przez klientów.

                  Całkowicie nieudana była próba wprowadzenia droższych pozycji w przedziale cenowym 6-10zl. Np. z Widawy miałem Premium Lagera, Orke, Kangaroo i nie sprzedawało sie wcale. Do tego krótkie terminy przydatności spowodowały że na razie raczej do tych pozycji nie będziemy wracać.

                  Pozycje z PINTY, Brew Doga, Shlenkerli sprzedają się sporadycznie ale budzą spore zainteresowanie wśród klientów.
                  Banino ul.Lotnicza 102
                  Czynne pon.-sob: 6 - 22
                  niedz: 8- 22

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sklep_banino Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dobrze przyjęły sie również pozycje czeskie Kozele, Staroprameny. Pomimo troszke wyższej ceny są doceniane przez klientów.
                    Pewnie siła marki i rozpowszechnionej u nas opinii "lepsze, bo czeskie". Daleko są te piwa cenowo od Pinty itp.? Bo jeśli niedaleko, to znaczy, że klienci są w stanie płacić więcej, problem w tym, czy zechcą wydać te pieniądze na coś ciekawszego.

                    Comment

                    • sklep_banino
                      PiwBiz
                      • 05-2013
                      • 81

                      #11
                      Cenowo czeskie piwa u mnie stoją od 4 do 6zl a PINTA od 6 do 8zl także różnica jest mała. Wydaje mi się że czeskie piwa dobrze się przyjmują bo sporo osób było w Czechach i pozytywnie kojarzą te marki z wyjazdów urlopowych.
                      Banino ul.Lotnicza 102
                      Czynne pon.-sob: 6 - 22
                      niedz: 8- 22

                      Comment

                      • sklep_banino
                        PiwBiz
                        • 05-2013
                        • 81

                        #12
                        W kategorii zagraniczne ostatnio rewelacyjnie sprzedają się rosyjskie CHAMOWNIKI. Wydaje mi się że jest to efekt butelki która bardziej zwraca uwagę niestandardowym kształtem.
                        Szkoda tylko że najlepiej sprzedają sie opakowania a nie dobre piwo....
                        Banino ul.Lotnicza 102
                        Czynne pon.-sob: 6 - 22
                        niedz: 8- 22

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎