Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Otwarcie baru piwnego. PILNE

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • filip07
    Junior
    • 04-2014
    • 1

    Otwarcie baru piwnego. PILNE

    Witam. Sprawa wygląda tak, chciałbym otworzyć bar piwny. Mam własną działalność gospodarczą + lokal, który był barem kiedyś, ale zamknięty jest od 8 lat, bo poprzednia właścicielka zachorowała i wyjechała do niemiec. Tak wiec jak wygląda dokładnie sprawa z koncesją, ile trzeba czekać i jakie wymogi spełnić sanepidy i inne pierdoły. I jak z wyposażeniem tzn rollbary lodówki kufle itd? Czy podpisywać umowę na wyłączność z jakimś browarem czy to słaba opcja. Za wszelką pomoc doświadczonych majstrów, będę wdzięczny. Chciałbym jak najszybciej to urochomić, najlepiej na majówke chociaż może być ciężko. Wiem, że późno się za to zabieram, ale wymyśliłem to przedwczoraj, a wiadomo lepiej późno niż wcale.
    Pozdrawiam
  • Parsi
    Junior
    • 12-2009
    • 13

    #2
    Trochę odgrzewam kotleta, ale być może ktoś tu kiedyś trafi z podobnym pytaniem.

    Tak wiec jak wygląda dokładnie sprawa z koncesją, ile trzeba czekać i jakie wymogi spełnić sanepidy i inne pierdoły.
    Otóż koncesję otrzymasz, gdy będziesz miał odebrany lokal przez Sanepid. Samo oczekiwanie na koncesję to jakieś 1-4 tygodni, czasami dłużej o ile trafisz w porę wakacyjną w urzędzie.

    I jak z wyposażeniem tzn rollbary lodówki kufle itd?
    Browar (a czasami hurtownia) da Ci w użytkowanie całą instalację do lania piwa (o ile ma to w swojej ofercie). Lodówki dają większe firmy.

    Czy podpisywać umowę na wyłączność z jakimś browarem czy to słaba opcja.
    Słaba, jeśli wejdziesz tylko w koncerniaka
    Prowadzenie knajpy "od kuchni"
    www.niepoddawajsie.pl

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎