Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sosnowiec nowy sklep

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Castiel
    Junior
    • 12-2015
    • 4

    Sosnowiec nowy sklep

    Jak widać jestem tutaj zupełnie nowym użytkownikiem.
    Przeglądając internet wpadłem na pomysł otwarcia sklepu regionalnymi piwami z mniejszych browarów. Smykałkę do handlu mam, ponieważ jest to u nas rodzinne, ojciec prowadzi swoje sklepy przez ponad 20 lat, ja otworzyłem w lipcu zupełnie nowy sklep w nowym punkcie. Żaden z nich nie jest to jednak sklep z PIWAMI REGIONALNYMI.


    Co sądzicie o otwarciu takiego nowego punktu w Sosnowcu? Jest na to popyt i czy jest to opłacalne? Wiadomo, że takie piwo musi mieć swoich klientów, tymczasem najłatwiej jest sprzedać Harnasia po 1,99, niż butelkę pół litrowego piwa w cenie ok 5 zł/szt.
    Nie jestem pewien, czy są takie sklepy w Sosnowcu ale w mojej głowie urodził się taki właśnie pomysł. Lokal, w którym będzie tylko samo piwo. RÓŻNORODNE, na pewno nie tylko polskie. Będą to piwa z mniejszych browarów, nastawionych raczej na smak, niż na ilość i kiepską jakość ( browar Tychy np)

    Jestem w tej dobrej sytuacji, że bez problemu mogę dostać dofinansowanie ze środków unijnych na otworzenie własnej działalności. Nie zrobiłem jeszcze kalkulacji kosztów, tak jak wspomniałem pomysł ten narodził się w mojej głowie 15 minut temu.
    Do tej pory miałem styczność z handlem raczej ogólnospożywczym + alkohol wiadome. Jednak ten sklep miałby być tylko i wyłącznie sklepem z dobrym, konkurencyjnym cenowo piwem.

    Oczywiście profil na FB i strona internetowa są obowiązkowe, co na pewno wpłynie na sprzedaż
    Co o tym sądzicie. Ma szanse wypalić to w Sosnowcu?
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Może być ciężko, gdyż w okolicy (Katowice, Czeladź) jest już sporo sklepów z dobrym piwem; również w Sosnowcu są sklepy, gdzie da się dostać coś lepszego, ale adresów (jeden jest gdzieś przy Piłsudskiego) ani asortymentu Ci nie podam, gdyż tam nie bywam.

    Ale - próbuj, do odważnych świat należy Proponuję też dodać do tego coraz popularniejszą sprzedaż internetową.

    Comment

    • Castiel
      Junior
      • 12-2015
      • 4

      #3
      O sprzedaży internetowej też myślałem
      Własnie wiem, że na centrum był taki sklep ale tam mieli raczej większość mocnego alkoholu

      Nawet jeżeli takowe sklepy są w Będzinie czy Katowicach, po co ktoś z Sosnowca ma jechać tam, skoro może kupić tutaj ?

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        #4
        Sosnowiec to piwna pustynia, więc jest potencjał. Ale z drugiej strony były próby uruchamiania takich sklepów nawet m.in na Modrzejowskiej, wszystko padło.

        Comment

        • Castiel
          Junior
          • 12-2015
          • 4

          #5
          Ciekawe, co było zrobione "nie tak".

          Comment

          • xcvxc
            Member
            • 02-2014
            • 47

            #6
            Warto pomyśleć o czymś jeszcze niż tylko piwo bo ciężko wyżyć z samych kraftów. Może podstawowa spożywka plus piwo. W Bolesławcu piwnej pustyni tez był sklep z samym piwem i pomimo dobrego asortymentu nie wytrzymał próby czasu a szkoda. No ale próbuj ☺

            Comment

            • Castiel
              Junior
              • 12-2015
              • 4

              #7
              Można piwo + np markowe tytonie etc

              a jak nie to, po prostu wprowadzę niektóre gatunki do swojego sklepu i tyle

              Będzie mnie to dużo mniej kosztować

              Comment

              • malybierwant
                Member
                • 02-2016
                • 62

                #8
                I jak tam z tym sklepem?Ruszyłeś z czymś?
                Piwo,piwko,piweczko:-)

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎