Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Asortyment lokali warszawskich okiem Pendiego :P

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Asortyment lokali warszawskich okiem Pendiego :P

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
    Twoja wiara w warszawską gastronomię zawsze mnie podbudowuje ale jednak liczby to nie wszystko.
    Wynika ona z prac nad mapą polskich pubów.
    Nie wnikam to jakie są ceny, czy są regularne dostawy, czy piwo jest świeże.
    Nie wiem nawet czy te dane są aktualne, ale to już od forumowiczów zależy.
    W każdym bądź razie, wg tego co wyszperałem na tym forum dostępność piw w Wa-wie wygląda następująco:

    Konstancin 14
    Łomża 7
    Paulaner 6
    Tucher 5
    Svyturys 5
    Murphy's 5
    Kasztelan 5
    Jabłonowo (Belfast) 5
    Guinness 5
    Staropramen 4
    Perła 3
    Kormoran 3
    Herrnbräu (Heban) 3
    Żywiec Porter 2
    Racibórz 2
    Franziskaner 2
    Ciechan 2
    Budvar 2
    Brackie 2
    Zubr 1
    Weihenstephaner 1
    Pinta 1
    Old Speckled Hen 1
    Namysłów 1
    Łomża 1
    Lwówek 1
    Litovel 1
    Delirium Tremens 1
    Blanche de Namur 1
    Bernard 1
    Abbot Ale 1

    Cyfra oznacza ilość lokali, nie wnikałem w marki, tylko browary.
    Jeśli te dane są nieaktualne, to je zweryfikujcie. Nie liczyłem browarów restauracyjnych oraz oferty Czeskiej Baszty, Odessa też rotuje beczkami, więc tutaj może być nieścisłość.
    Last edited by Pendragon; 05-12-2011, 16:09.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Bo u nas taka bieda, że w lokalach tylko po jednej marce sprzedają.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Wynika ona z prac nad mapą polskich pubów.
      Nie wnikam to jakie są ceny, czy są regularne dostawy, czy piwo jest świeże.
      Nie wiem nawet czy te dane są aktualne, ale to już od forumowiczów zależy.
      W każdym bądź razie, wg tego co wyszperałem na tym forum dostępność piw w Wa-wie wygląda następująco:

      Konstancin 14
      Łomża 7
      Paulaner 6
      Tucher 5
      Svyturys 5
      Murphy's 5
      Kasztelan 5
      Jabłonowo (Belfast) 5
      Guinness 5
      Staropramen 4
      Perła 3
      Kormoran 3
      Herrnbräu (Heban) 3
      Żywiec Porter 2
      Racibórz 2
      Franziskaner 2
      Ciechan 2
      Budvar 2
      Brackie 2
      Zubr 1
      Weihenstephaner 1
      Pinta 1
      Old Speckled Hen 1
      Namysłów 1
      Łomża 1
      Lwówek 1
      Litovel 1
      Delirium Tremens 1
      Blanche de Namur 1
      Bernard 1
      Abbot Ale 1

      Cyfra oznacza ilość lokali, nie wnikałem w marki, tylko browary.
      Jeśli te dane są nieaktualne, to je zweryfikujcie. Nie liczyłem browarów restauracyjnych oraz oferty Czeskiej Baszty, Odessa też rotuje beczkami, więc tutaj może być nieścisłość.
      Z Belfastem na bank więcej, Łomża w zestawieniu dwa razy, a i też jest częściej, a z resztą nie warta zachodu, podobnie jak Kasztelan który jest w Warszawie piwem masowym. Żywiecki porter też minimum 3 sam znam... biedy nie ma, ale nałazić się trzeba
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Liczby dotyczą miejsc, które były opisane (ostatni wpis) na forum najdalej w 2009-2010. Być może coś tam przegapiłem. Ten Kasztelan to taka mała prowokacja

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Bombadil13
          • 05-2005
          • 2479

          #5
          A Ty co stoylcy zestawienia robisz. Niech oni krzyża pilnują, a nie po lokalach ganiają. Bo im kolejny ukradną.
          Nam zrób, będziesz miał mniej liczenia
          Poszukuję

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10836

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)Nam zrób, będziesz miał mniej liczenia
            Zdecydowanie mniej
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
              A Ty co stoylcy zestawienia robisz. Niech oni krzyża pilnują, a nie po lokalach ganiają. Bo im kolejny ukradną.
              Nam zrób, będziesz miał mniej liczenia
              A po co? Ledwie bym się rozpędził a już by trzeba było hamować.
              Marudzą bezpodstawnie to im chciałem zrobić dobrze, zamykając usta
              Last edited by Pendragon; 05-12-2011, 21:40.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Marudzą bezpodstawnie to im chciałem zrobić dobrze, zamykając usta
                Dobrze? Stolica 40-milionowego kraju i to ma być dobrze. W jednej knajpie jest więcej ciekawych piw niż na tej liście.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Plus Czeska Baszta, plus 3 minibrowary...
                  Już o tym było, ale nie zostało tu wydzielone - moim zdaniem lepiej jest tylko w Krakowie i Wrocławiu.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Plus Czeska Baszta, plus 3 minibrowary...
                    Już o tym było, ale nie zostało tu wydzielone - moim zdaniem lepiej jest tylko w Krakowie i Wrocławiu.
                    W Łodzi i Poznaniu też mam wrażenie jest lepiej.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      No i do tego się to właśnie wszystko sprowadza: czy Łódź i Poznań maja gorzej od Warszawy Można dyskutować. Jedno jest pewne - inni mają gorzej...
                      Last edited by Pendragon; 05-12-2011, 21:52.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #12
                        Łomża to bez przesady, zwykła koncernówka. Równie dobrze można liczyć Warkę bo smakiem się nie różnią.
                        A teraz poważnie. odejmij lokale z cenami dla dyrektorów koncernów gdzie piwo kosztuje po 10-14 złotych i policz ile ci zostanie?

                        W Warszawie jest góra 5 lokali z dobrym piwem w cenach w miarę normalnych (do 8 złotych chociaż to i tak dość absurdalna cena) plus Odessa z Pintą gdzie rozumiem cenę piwa ale jednak to jest do wpadania od wielkieo dzwonu plus kilka lokali z Belfastem.
                        W skali całej stolicy można dosłownie na palcach jednej ręki policzyć lokale z piwem i akceptowalną ceną.

                        Wypisałeś marki piwa ( z czego takie jak Łomża czy Svyturys się specjalnie jakością od tyskich nie różnią) ale wypisz mi konkretne lokale bo ja widzę to tak:

                        Na portera - Vik i Pod Michałem, na czeskie Baszta (ceny takie, że raz na miesiąc najwyżej)
                        Na PINTĘ - Odessa ( o ile zostanie to piwo tam na stałe bo to nic pewnego)
                        Na inne piwa - na Miodowej i w Senatorze (gdy jest promocja) Konstancin (z reguły kwaśny), pierogarnie ( o ile to lokale na piwne posiedzenie), z Konstancinem , lokal przy byłym kasynie Konstancin, na upartego Butelki Zwrotne z Kormoranem
                        i to wszystko
                        Plus Bierhalle i BrowArmia - oba lokale z piwem bardzo drogim. de Brasila przez litość przemilcże.
                        Liczenie na Twojej liście Ciechana poi 12 zeta to już smiech na sali. czy Blancha za 15 za małe piwo itp. Takie lokale naprawdę sobie darujmy bo normalnego człowieka po prostu nie stać na piwo w takich cenach wiec co z tego, że ono jest skoro i tak nie można skorzystać?

                        Tak więc jeszcze raz powtórzę : REALNIE w miarę dostępne (i tak ze względu na cenę dostępnę raz w miesiącu najwyżej) jest powiedzmy do 10 lokali . I to tak naciągając więc opisywanie, że w Warszawie jest chociażby średnio pod względem piwnym jest naprawdę zupełnie nieadekwatne do rzeczywistości.

                        Do tego najczęściej do takiego lokalu trzeba minimum godzinę jechać.
                        Last edited by VanPurRz; 06-12-2011, 09:03.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          I muszę się kolejny raz powtarzać - nie uwzględniam kryterium ceny, a już taki, że Warszawa jest duża i trzeba gdzieś jechać godzinę, to przemilczę. Skoro i tak jest wszędzie daleko, to równie dobrze możecie pojechać do Żyradowa albo Łodzi...
                          Cel był określony jasno - uświadomienie narzekającym, że nie jest aż tak bardzo źle. Mogłoby być lepiej, ale praktycznie w całym kraju jest gorzej.
                          Spisu knajp robić nie będę - od tego jest mapa.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            #14
                            Podsumowując jest kilka czynników, które decydują o tym, że Warszawa jest słaba pod względem piwnym.
                            1. Ceny
                            2. "Jakość" lokali, czyli tylko dwa lokale w których masz do wyboru 3 lub 4 dobre piwa z beczki (Odessa i Czeska Baszta)
                            3. Duże rozproszenie knajp (każdy do którejś ma bardzo daleko)
                            4. Słuszne ambicje mieszkańców Warszawy

                            Dodam, że taki Senator piwo z Konstancina ma sezonowo. A Celibar w ogóle sezonowo jest knajpą. Co więcej lokale z Konstancinem zmieniają się jak w kalejdoskopie bo co chwila jakiś właściciel się do niego zraża...

                            Nawet w Trójmieście liczonym jako całość chyba jednak jest lepiej...

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nawet w Trójmieście liczonym jako całość chyba jednak jest lepiej...
                              Jeśli lubisz Ambera

                              PS - Celibaru nie liczę, nawet wyleciał z mapy.
                              Last edited by Pendragon; 06-12-2011, 10:04.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎