Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Oborniki Śląskie, Skłodowskiej-Curie 2, Stara Rozlewnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • olie
    Senior
    • 06-2011
    • 777

    Oborniki Śląskie, Skłodowskiej-Curie 2, Stara Rozlewnia

    Pub połączony z pizzerią. 6 nalewaków. Za kwestie piwne odpowiedzialny jest kopyr, dlatego nie powinna dziwić ilościowa dominacja piw kolaborantów i samej Widawy. Na pozostałych kranach rotują polskie rzemieślnicze (Pracownia Piwa, Pinta) i czeskie (Primátor). W poniedziałki nieczynne, w pozostałe dni otwarte od 15.00.

    pn-cz: 12-22, pt-sb: 12-24, nd: 12-21
    facebook
    Last edited by Pendragon; 26-02-2014, 17:13.
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    #2
    Zmienili godziny otwarcia - od 12-tej wtorek-niedziela. W poniedziałek nadal nieczynne. Z ciekawostek dodam, że kegi z piwami są przechowywane w chłodni.

    Comment

    • aryst
      Junior
      • 07-2009
      • 4

      #3
      wiele braków...

      Witam

      1. Marketing
      Mieszkam w Obornikach Ślaskich, a o lokalu dowiedziałem się 2 miesiące po jego otwarciu, od osoby, która w Obornikach nigdy nie była i znalazła informacje o nim całkowicie przypadkiem szukając w internecie gdzie kupić pinte
      Jadąc ulicą, czy idąc chodnikiem praktycznie nie jesteś w stanie zauważyć, że w tym ciemny rogu za sklepem jest jakiś lokal?!
      2. Wystrój
      Dramat. Jak usłyszałem, że otwarty został u nas pub z piwami rzemieślniczymi, to nie mogłem uwierzyć. Udaliśmy się z żoną następnego dnia Gdy weszliśmy zastanawiałem się czy nie pomyliliśmy się i nie weszliśmy do jakiejś restauracji. Klimat? bez wyrazu, chłodno. Stoły i krzesła polecam sprzedać do jakiejś lepszej restauracji, tam będę pasować, a nei do PUBu czy pizzeri. No właśnie, co to właściwie jest? pub z dobrym piwem czy pizzeria? bo jeśli pizzeria to najgorsza w Obornikach. Pizzerie w Obornikach mamy 3 (jeśli jakąś pomijam to sorry) ze wszystkich pizze jadłem i niestety Wasza zostaje daleeeko w tyle. Jeśli to jednak PUB to najdziwniejszy w jakim byłem.

      Byliśmy w czwartek i...byliśmy w cały lokalu sami. Strasznie przygnębiająco wygląda ten lokal pusty, ale zastanawiam się nawet czy gdyby go zapełnić to byłoby lepiej? Biorąc pod uwagę ten wystrój, wątpię. aha no i muzyka...dobra, tego lepiej w ogóle nie poruszać...

      3. Wizja vs rzeczywistość
      jak usłyszałem o tym lokalu to zacząłem się obawiać, że za często tam będę bywał po pierwszej wizycie...więcej nie zajrzałem.
      samo piwo klimatu nie zrobi.

      Napisałem powyższe z nadzieją, że nie tylko ja chciałbym kameralny pub, z dobrym piwem, w małej miejscowości. Może nie jestem jedynym narzekającym i właściel się jeszcze obudzi. Czego jemu i sobie życzę
      Last edited by aryst; 05-12-2013, 19:09.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        samo piwo klimatu nie zrobi.
        No samo nie zrobi, ale tak na oko to gdzieś 80% całości. Zaledwie.

        Napisałeś kilka akapitów o lokalu, jego lokalizacji, menu, wystroju itd., generalnie o wszystkim tylko nie o piwie, które chyba ma być jego motywem przewodnim. Graty.

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
          No samo nie zrobi, ale tak na oko to gdzieś 80% całości. Zaledwie.

          Napisałeś kilka akapitów o lokalu, jego lokalizacji, menu, wystroju itd., generalnie o wszystkim tylko nie o piwie, które chyba ma być jego motywem przewodnim. Graty.
          A ja to rozumiem. Dla mnie też liczy się oczywiście piwo ale wolę pójść do lokalu w którym dobrze się czuję i ze słabym piwem niż do lokalu z dobrym piwem w którym czuję się źle.
          Właśnie w przypadku lokalu piwo to daleko nie wszystko, i dużo mniej niż 80%.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Może i mniej jak 80%. Ale chyba nie aż tak mało by o nim w ogóle nie wspomnieć w recenzji piwiarni. Na forum browar.biz

            Może to jakaś nowa moda, ze teraz w recenzji filmu pisze się o obsłudze w kinowej kasie, jakości siedzeń, smakowitości popcornu, czystości toalety a sam film kwituje "leciał w tle". No ja mam nieco bardziej staroświeckie podejście.

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #7
              Jak lokal jest do luftu to nie ma po co tam chodzić, już lepiej siedzieć w domu.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Jakie krzesła powinny być do knajpy?
                Preferuję takie jakie są w niemieckich piwiarniach przybrowarnianych, czyli wysokie krzesła, wysokie stoły, tak, że się siedzi normalnie. Normalnie się siedzi, normalnie pije i normalnie można zjeść.
                A nie jak w większości u nas, krzesła i stoliki jak dla jakiś pokurczów. Żeby chwycić kufel trzeba się schylać. Kanapy w knajpie to już wogóle tragedia.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • aryst
                  Junior
                  • 07-2009
                  • 4

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może i mniej jak 80%. Ale chyba nie aż tak mało by o nim w ogóle nie wspomnieć w recenzji piwiarni. Na forum browar.biz

                  Może to jakaś nowa moda, ze teraz w recenzji filmu pisze się o obsłudze w kinowej kasie, jakości siedzeń, smakowitości popcornu, czystości toalety a sam film kwituje "leciał w tle". No ja mam nieco bardziej staroświeckie podejście.
                  porównanie z kinem idealne, tylko Twoja dedukcja nietrafiona.
                  Film mogę obejrzeć w domu, albo w kinie i jak kino jest do dupy, bo np. ma zasyfione i niewygodne fotele to raczej do niego nie wrócę i ten sam film mogę obejrzeć w domu, na dvd.

                  Te same piwa, które są w tym lokalu mogę kupic w sklepie obok i wypić w domu, więc ocenianie samego piwa dla mnie sensu akurat nie ma. Są zrestą poświęcone temu osobne tematy.
                  P.S.
                  a co do tych % to myslę ze to kwestia indywidualna, dla mnie piwo stanowi jakieś 20% klimatu
                  Last edited by aryst; 05-12-2013, 21:25.

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jakie krzesła powinny być do knajpy?
                    Preferuję takie jakie są w niemieckich piwiarniach przybrowarnianych, czyli wysokie krzesła, wysokie stoły, tak, że się siedzi normalnie. Normalnie się siedzi, normalnie pije i normalnie można zjeść.
                    A nie jak w większości u nas, krzesła i stoliki jak dla jakiś pokurczów. Żeby chwycić kufel trzeba się schylać. Kanapy w knajpie to już wogóle tragedia.
                    Jak nigdy popieram
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10739

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      ....
                      Adwokat Diabła
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • rohozecky
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2008
                        • 1837

                        #12
                        Cóż, można powiedzieć że pijalne piwo stanowi warunek konieczny, lecz nie wystarczający.
                        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #13
                          Te same piwa, które są w tym lokalu mogę kupic w sklepie obok i wypić w domu, więc ocenianie samego piwa dla mnie sensu akurat nie ma. Są zrestą poświęcone temu osobne tematy.
                          Możesz w Obornikach Śląskich kupować piwo rzemieślnicze z beczki? W którym miejscu?

                          No jasne, ze ocena piwa w knajpie nie ma znaczenia, przecież kto by chodził na piwo do pijalni piwa.. Tam się chodzi dla ładnych krzeseł i widoków z okna.

                          a co do tych % to myslę ze to kwestia indywidualna, dla mnie piwo stanowi jakieś 20% klimatu
                          CZyli piwem może być ciepłe Tyskie, byle wystrój i "klimat" był spoko?

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                            Adwokat Diabła
                            Al Pacino to mój ulubiony aktor
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • grew
                              Senior
                              • 05-2009
                              • 766

                              #15
                              Broniłbym ten lokal z jednej przyczyny: właściciel nie chciał postawić wszystkiego na jedną (piwną) kartę, dlatego otworzył pizzerię z dobrym piwem. Może to kwestia małego potencjału Obornik - nie wiem.
                              We Wrocławiu też jest kilka tego typu lokali (choćby Szynkarnia, czy Pod Latarniami) - z tą różnicą, że przynajmniej w tym pierwszym nikt na jedzenie nie narzeka, a raczej chwalą. Drugi dopiero co się otworzył, więc mało kto był

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎