Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kamienica, Kamienica 1a, Browar Kamienica

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    Kamienica, Kamienica 1a, Browar Kamienica

    Kilka kilometrów na południe od Stronia Śląskiego obok Stacji Narciarskiej Kamienica od grudnia działa Browar Kamienica czyli karczma w góralskim stylu połączona z browarem.
    Miałem okazję odwiedzić przejazdem to miejsce.
    Z trzech piw dostępne są obecnie dwa: Jasny Anioł i Ciemny Anioł (brak Czerwonego Anioła był chyba chwilowy). 0,5 l. po 8 zł, 0,3l. po 6 zł.
    Jasne w stylu czeskiej dziesiątki, świeże i chmielowe, podobne np. do Svijanskiej Desitki. Smaczne.
    Ciemne z nutami toffi, karmelowe, mimo sześciu procent alkoholu jednak za mało treściwe.
    Nie było możliwości kupna piwa na wynos w butelkach. Zainteresowanie podobno przerosło szklane zasoby browaru. Ale mają podobno znowu butelkować swoje piwa.
    Jest firmowe szkło 0,5l i 0,3l oraz wafle piwne.
    Zwiedzanie browaru jest chyba możliwe do uzgodnienia, chociaż nam grzecznie odmówiono zasłaniając się otwartą fermentacją.
    Kuchnia zróżnicowana. Próbowana kwaśnica, burger z policzkami wołowymi czy panierowana pierś z kurczaka były smaczne.
    W zimowym sezonie kiedy jest śnieg i działa pobliski wyciąg karczma potrafi być w porze obiadowej pełna.
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
    burger z policzkami wołowymi
    O, w policzki! tego jeszcze nie grali... Normalnie - albo burger, albo policzki...

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12205

      #3
      Bardzo przyjemne miejsce nie tylko w zimie, dobry punkt wypadowy w górki, w pobliskiej Starej Morawie ładny zalew, można się pokąpać.

      Jedzenie smaczne. Piwa dobre. Był Jasny Anioł (klasyczne jasne piwo, bardzo udane), Ciemny i Czerwony (red ale). Sezonowo dostępne są jeszcze inne piwa.

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Piwo dobre ( dostępne były wymienione wcześniej trzy Anioły ) w niezmienionych cenach, jedzenie smaczne, porcje duże, etykietki dostałem bez problemu - słowem bardzo udana wizyta
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          #5
          Nadal leją Jasnego, Czerwonego i Ciemnego Anioła.
          Piłem jasną 10-tkę i smakowała jak dwa lata wcześniej, bardzo przyzwoita w zarysowaną w przyjemny sposób goryczką. Jedyny minus, że podawana zbyt schłodzona.
          Na wynos w butelce był za to do kupienia wyłącznie Dollar (american ale).
          Wszystko za 8 zł, co jest trochę dziwne, bo ich butelkowe piwa w Delikatesach Centrum w pobliskim Stroniu Śląskim można kupić o złotówkę taniej.
          Dzień po zakończeniu ferii około południa było zupełnie pusto, nawet z działającego obok wyciągu nikt już nie przyjechał skorzystać.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Odwiedzony 10.07.2020 ok godz 16

            Byliśmy jedyni gośćmi.
            Sama chata taka za bardzo góralska, chyba średnio pasują mi tę drewniane bale do Dolnego Śląska. Kuchnia dość smaczna, zupa cebulowa ok, kaszaneczka również choć podana bez musztardy... dziewczyna za barem sprawiała wrażenia nierozbudzonej jeszcze z lockdownu. Tego nie wie, to nie wie jak, zapomina... Całe szczęście, ze był właściciel bo tylko dzięki niemu udało nam się zobaczyć browar.

            W nalewaku 3 piwa: Narciarskie, Chmielowe, Śnieżnickie. Brak możliwości zakupu na wynos gdyż ze względu na pandemię zdecydowali się nie rozlewać tego co jest w tankach. Wszystkie w cenie 9 zł za 0,5l. Chciałem zakupić na wynos w jakiś butelkach PET lub w słoikach ale byli dość niechętni temu, powód - trudności z nalewaniem. To nie upierałem się, z drugiej strony szkoda bo piwka smaczne.

            Fotki browaru





            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • pebejot
              Senior
              • 01-2010
              • 1415

              #7
              Odwiedzone w niedzielę, 20.08.2023

              Byliśmy pierwszymi gośćmi, docierając tu pieszo (4,5 km) ze Stronia Śląskiego na godz. 10.00, czyli na samo otwarcie.
              Z kuchni już dochodziły miłe zapachy, natomiast sala była martwa, zajęliśmy miejsce na zewnątrz, zapewniając sobie miłe dla oka widoki.

              Do wyboru 4 piwa:
              - Narciarskie (Pils) /na zdjęciu/
              - Śnieżnickie (Ciemny Lager)
              - Chmielowe (Lager)
              - Letnie (Pszeniczne)

              Wszystkie w jednej cenie 14 zł za duże 0,5 l.
              Każde z piw do kupienia na wynos w cenie 17 zł / 0,5 l.
              Piwa podawane są w firmowym szkle, nie mają już podstawek.

              Jadłospis nie za długi, ale konkretny.
              Zupy 15 - 18 zł, dania główne 32 - 55 zł.
              Flagową pozycją jest pstrąg z porzeczką lub rabarbarem w trzech odsłonach.
              Ja wybrałem wyśmienitą kwaśnicę na żeberkach za 18 zł, oraz kaszankę zapiekaną z jabłkiem za 22 zł.
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎