Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Rynek - Ratusz 9, Spiż

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi

    Rozlewanie jednego piwa na 4 szklanki, po to by następnie połączyć je w jedną jest jakimś polskim kuriozum.
    Zjawisko obecne cały czas w Spiżu. Wypełnianie 'rury' piwnej to jest dopiero czad. Pewnie ze dwie godziny się to wypełnia zlewkami z odstałym piwem. Wygląda to smutnie. Na dodatek piwa średnie. Ciemne nadal przypomina szlam bez gazu i piany Jasne wypijalne.
    MM961
    4:-)

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      Przedwczoraj w ofercie wszystkie piwa z karty.

      Jasne i ciemne całkiem dobre. Czekoladowe przyjemne.

      Sam lokal utrzymuje równię pochyłą.

      Ruch spory
      MM961
      4:-)

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        Dziś za namową brata odwiedziłem Spiża w drodze z FDP do domu.
        Zamówiłem 5 próbek w zestawie za 16zł.
        Każde piwo było bez gazu, jasne to totalne dno, pozostałe nie wiele lepsze. 3 nie dopiłem
        Już po wyjściu z lokalu spojrzałem na krany w ogródku a tam pod każdym z nich kufel na piwo.
        Takie pewnie podano i mi. Moja noga już tam nie postanie.
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Zapewne tak, ale siedząc przy barze i obserwując proces nalewania, stwierdzam, że Mocne, które nalewało się bez problemów z pianą (10 sekund i jest), także miało bardzo mało gazu. Jasne nalewane poprzez przelewanie na 3 szklanki, gazu miało jeszcze mniej. A zlewki stojące dużo dłużej - to wiadomo...
          W Spiżu siadać, to tylko przy barze i patrzeć na ręce, bo tam to nic się nie marnuje, oj nie.
          Aaa, teraz sobie uświadomiłem, że pierwszy raz nie dostałem smalcu.
          Last edited by Pendragon; 15-05-2012, 10:09.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1415

            Wczoraj ponownie odwiedziłem Spiż we Wrocławiu.
            Tragedia, znudzone Panienki nalewają piwa przelewając ze szklanki do szklanki. Płacąc za dwa mocne (20 zł) dałem banknot 100-złotowy, na co zmanierowana gówniara miało do mnie pretensje, że ja i inni goście dają tylko grube banknoty.
            Obsługa fatalna, piwo kiepskie i drogie, żadnej poprawy.

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              A ja w ostatnich miesiącach mam chyba szczęście do udanych warek , a przynajmniej pilsa, bo tylko to u nich zamawiam. Jednak nadal lepszego podają w Bierhalle, choć różnica między nimi nie jest już taka wyraźna. Do obsługi nie mam pretensji, bo ciężko mieć uwagi do czegoś, czego poza częścią restauracyjną tam nie ma.
              Co do cen, to są identyczne jak w okolicznych knajpach za koncernowe produkty flagowe i nieco taniej niż w Bierhalle w przeliczeniu na 1 litr. Wydaje mi się, że twoja opinia jest bardziej emocjonalna niż rzeczowa.
              Last edited by chemmobile; 23-07-2012, 12:57.
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1415

                Wybacz, ale ja z chęcią zapłacę nawet 30 zł za piwo, pod warunkiem, że to będzie piwo, a nie przelewane zlewki z kufla do kufla, gdzie piana znika po minucie.

                Comment

                • mwa
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 5071

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wybacz, ale ja z chęcią zapłacę nawet 30 zł za piwo, pod warunkiem, że to będzie piwo, a nie przelewane zlewki z kufla do kufla, gdzie piana znika po minucie.
                  Pewnie Ci wody dolali?
                  Pozdrawiam Cię !!!!

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1415

                    Nie, Ja tak samo jak Pendragon obserwuję dokładnie co się dzieje przy kranach.

                    Comment

                    • beerek62
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 1036

                      W piatek i ja wybrałem się spróbować piwa w Spiżu i - niestety a może stety - nie udało się. Przed lokalem i w środku przed wejściem stało chyba ze dwadzieścia osób oczekując na wolne miejsce. W środku oczywiście full. Może bym i poczekał, ale nie odpowiadał mi przerażający hałas - muzyka była tak głośna, że nie było mowy, żeby zamienić z kimś choćby dwa słowa. Własnych myśli nie słyszałem. Możliwe, że ta sytuacja była spowodowana zbliżającą się transmisją meczu z RPA. Najbardziej wkurzyły mnie ceny w sklepiku z gadżetami - litrowy but za 80 zł to chyba lekka przesada . Mniejszy 0,25 l, który kupiłem na giełdzie za dychę, tam kosztuje 27. W końcu wylądowaliśmy w Bierhalle i było super.
                      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                      Comment

                      • Kazimierz_W
                        Senior
                        • 05-2009
                        • 689

                        Przy okazji podróży po kraju odwiedzam browary restauracyjne. W Zeszły czwartek odwiedziłem Spiż. Krótko o piwie:
                        jasne - warzywny posmak, słabe nagazowanie, średnie.
                        jasne mocne - lepsze niż poprzednie, ale też bez rewelacji.
                        ciemne - najlepsza pozycja z ich listy, intensywna goryczka wzmacniana przez duże użycie jęczmienia palonego, wysycenie większe niż w jasnych. Smaczne.
                        porter - zdecydowanie za słodki.
                        miodowe - sztuczny miód, blee.
                        czekoladowe - jak dla mnie za słodkie, ale nie tak bardzo jak porter, smak czekolady w tym piwie zdecydowanie mi nie podszedł. Za to żonie bardzo smakowało.
                        pszeniczne - średnie, jak większość pszeniczniaków w polskich browarów restauracyjnych. Dobrze, że nie było mocno gorzkie.
                        Fajnym rozwiązaniem jest zestaw degustacyjny, to powinno być standardem w takich miejscach i szczęśliwie tak się dzieje. Niestety na wynos nic nie udało mi się kupić, bo Pani lała akurat co innego, a sklep był zamknięty.
                        Tradycyjnie chciałem spróbować również lokalnej kuchni. Podczas gdy ja czekałem na zestaw degustacyjny, żona poszła zająć stolik. Restauracja była prawie pełna, wejście było częściowo przesłonięte sznurem, żadnej informacji o rezerwacji całego lokalu. Ciągle dochodzi nowi emerytowani Niemcy. Stolik wolny był, bez rezerwacji, ale kelner w niemiły sposób wyprosił żonę, mówiąc: "Co nie widzi Pani, że zamknięte? - Nie widzę, czyli co nie obsłuży nas Pan? - Nie." I tak zakończyła się nasza wizyta w tym miejscu. Na posiłku zarobił kto inny. Widzę, że w okolicy jest parę innych ciekawych miejsc, więc jak będę następnym razem, to już wiem gdzie nie iść.
                        Browar Bociana smaczny od rana
                        Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                        http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                        Comment

                        • Sudety
                          Member
                          • 02-2013
                          • 70

                          w Spiżu to już tylko nieświadomi turyści piją, jak ten lokal się stoczył to można sobie wyobrazić po tym że sprzedają tam już koncerniaki.

                          Comment

                          • Shedao
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 900

                            Przyszedł czas na coroczną wizytę w Spiżu. Sposób nalewania... zlewania piwa się nie zmienił. Na kranach: jasne, jasne mocne, ciemne, ciemne karmelowe, pszeniczne, marcowe, jabłkowe. Ostatnich dwóch wcześniej nie piłem. Jasne za 9 zł, reszta za 10.

                            Comment

                            • concerto
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 859

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                              Przyszedł czas na coroczną wizytę w Spiżu. Sposób nalewania... zlewania piwa się nie zmienił. Na kranach: jasne, jasne mocne, ciemne, ciemne karmelowe, pszeniczne, marcowe, jabłkowe. Ostatnich dwóch wcześniej nie piłem. Jasne za 9 zł, reszta za 10.
                              A samo piwo? Choć do wypicia?
                              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                                A samo piwo? Choć do wypicia?
                                Paweł, ale po co???
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎