Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Bogusławskiego 9, Český Ráj

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12217

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
    Sam sobie zaprzeczasz.
    w czym zaprzeczam, teza zdania była taka, że ceny wzrosły i że trzymam kciuki.
    Uściślijmy, mimo że ceny rosną, co jako konsumenta mnie nie cieszy, to życzę właścicielom wielu konsumentów właśnie
    Natomiast konkurencja nie musi dotyczyć tylko ulicy

    A istotą mojej wypowiedzi była cena Habrovaka, moim zdaniem wysoka, mogę chyba mieć takie zdanie? Szczególnie, że chyba dość jasno je uzasadniłem

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      Czarno na białym odwołałeś się do konkurencji Czeskiego Raju, a po przecinku napisałeś, że de facto takiej konkurencji nie ma.

      Możesz mieć swoje zdanie nt. ceny Habrovaka. Pytanie tylko, czy twoja opinia jest sensowna? Nie jest istotne subiektywne odczucie, a koszty sprowadzenia piwa i jego wyszynku. Zważ na to, że po podwyżce VATu żadne dotychczas dostępne w tej knajpie piwo nie podrożało.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23807

        Che! koszt sprowadzenia jest taki sam dla obu piw. Ale to nieistotne, byle piwo było dobre.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Jeżeli konkurencji nie ma, a jest popyt i to duży, sami piszecie, że nie było gdzie usiąśc to ceny będą rosnąć.

          Wyglada na to, że jest miejsce jeszcze dla następnych takich knajp.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            Che! koszt sprowadzenia jest taki sam dla obu piw.
            Oki doki, ale mi raczej chodziło o koszta np. grudniowe 2010 vs tegoroczne.

            Kurcze, mam tendencję do skracania myśli przelewanych na "papier", więc wyłożę to tak:
            Koszty sprowadzenia i wyszynku od tego roku wzrosły (VAT, ZUS). Jarasty nie podniósł dotychczasowych cen w knajpie ergo jego zysk jest mniejszy. Zauważyliście zapewne, że stopniowanie cenowe u niego wynosi min. 50 gr. Podniesienie przykładowo ceny dziesiątki Policki z 5zł na 5,50zł byłoby dość drastyczne i zauważalne dla klientów. Tworzenie cenowych potworków w stylu 5,05zł czy 7,65zł byłoby bardzo niewygodne. Co zatem zrobić, aby wilk był syty i owca cała? Na przykład podnieść cenę jednego piwa. Kto wie, może gdyby nie było wspomnianych wyższych kosztów, to Habrovak stałby po 8zł? I mielibyśmy taki układ rychnovskich piw:
            dziesiątka Zilvar 6zł
            jedenastka Kastan 6zł (półciemne)
            dwunastka Knezna 7zł
            piętnastka Habrovak 8zł
            To dużo? "Konkurencja" obok ma jasnego Skalaka po 6zł. Większość czeskich piw w knajpach na Bogusławskiego nie schodzi poniżej 6 zł (może poza Holbą, Zubrem i jasnym Litovelem).
            Sama różnica w cenie w browarze ma znaczenie jedynie w Czechach, a Jarasty podatki płaci w Polsce. Ponadto prawdopodobnie ma różne marże: na jednym piwie większą, na innym mniejszą.
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • grew
              Senior
              • 05-2009
              • 766

              Specjalne piwa mają specjalne ceny I tyle.

              Już parę razy poruszane były na tym wątku ceny - jak jest coś wyjątkowego i unikatowego jak na Wrocław (np. Kocour z beczki) ma wysoką cenę, pomimo rozsądnej ceny w browarze. Jak schodzi i się nie psuje - widocznie cena jest ok

              Wiadomo, jakby cena była niższa człowiek wypiłby więcej

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                Skąd wiedziałem, że akurat Ty podasz przykład właśnie Kocoura
                Grew, w Czechach są dziesiątki innych browarów, Twoja miłość jest patologiczna
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • grew
                  Senior
                  • 05-2009
                  • 766

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Skąd wiedziałem, że akurat Ty podasz przykład właśnie Kocoura
                  Grew, w Czechach są dziesiątki innych browarów, Twoja miłość jest patologiczna
                  Ależ przewidywalny jestem A tak na marginesie: faktycznie są inne browary?

                  Comment

                  • Sokół83
                    szynkarz
                    • 12-2004
                    • 1598

                    Trzymajcie się tematu!
                    Z INNEJ BECZKI

                    www.fotopolska.eu

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                      S (np. Kocour z beczki) ma wysoką cenę, pomimo rozsądnej ceny w browarze.
                      Dla Ciebie ta cena jest rozsądna jako klienta kupującego tam (wiem, byłam, znam ceny) Jak doliczysz transport i akcyzę już jest mniej atrakcyjnie. A Czeski Raj to nie jadłodajnia dla bezdomnych, tylko przedsięwzięcie mające utrzymać kilka osób przy życiu, zatem marża dochodzi. Z tego co wiem, marżę dają ujednoliconą, a nie na zasadzie "a na Kocoura damy 100%"
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • grew
                        Senior
                        • 05-2009
                        • 766

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dla Ciebie ta cena jest rozsądna jako klienta kupującego tam (wiem, byłam, znam ceny) Jak doliczysz transport i akcyzę już jest mniej atrakcyjnie. A Czeski Raj to nie jadłodajnia dla bezdomnych, tylko przedsięwzięcie mające utrzymać kilka osób przy życiu, zatem marża dochodzi. Z tego co wiem, marżę dają ujednoliconą, a nie na zasadzie "a na Kocoura damy 100%"
                        No, ale darekd udowadnia, że jednak marża nie jest ujednolicona w przypadku piw z Rychnova, a w szczególności Habrovaka. Dlatego moja teza jest taka, że piwa specjalne mogą (mają) mieć wyższą cenę, ze względu na unikalność. I tyle

                        A na marginesie dodam, że jak kilka osób chce się napić Kocoura to opłaca się jechać do browaru

                        Comment

                        • Jarasty
                          PremiumUżytkownik
                          • 05-2007
                          • 187

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                          Oki doki, ale mi raczej chodziło o koszta np. grudniowe 2010 vs tegoroczne.

                          Kurcze, mam tendencję do skracania myśli przelewanych na "papier", więc wyłożę to tak:
                          Koszty sprowadzenia i wyszynku od tego roku wzrosły (VAT, ZUS). Jarasty nie podniósł dotychczasowych cen w knajpie ergo jego zysk jest mniejszy. Zauważyliście zapewne, że stopniowanie cenowe u niego wynosi min. 50 gr. Podniesienie przykładowo ceny dziesiątki Policki z 5zł na 5,50zł byłoby dość drastyczne i zauważalne dla klientów. Tworzenie cenowych potworków w stylu 5,05zł czy 7,65zł byłoby bardzo niewygodne. Co zatem zrobić, aby wilk był syty i owca cała? Na przykład podnieść cenę jednego piwa. Kto wie, może gdyby nie było wspomnianych wyższych kosztów, to Habrovak stałby po 8zł? I mielibyśmy taki układ rychnovskich piw:
                          dziesiątka Zilvar 6zł
                          jedenastka Kastan 6zł (półciemne)
                          dwunastka Knezna 7zł
                          piętnastka Habrovak 8zł
                          To dużo? "Konkurencja" obok ma jasnego Skalaka po 6zł. Większość czeskich piw w knajpach na Bogusławskiego nie schodzi poniżej 6 zł (może poza Holbą, Zubrem i jasnym Litovelem).
                          Sama różnica w cenie w browarze ma znaczenie jedynie w Czechach, a Jarasty podatki płaci w Polsce. Ponadto prawdopodobnie ma różne marże: na jednym piwie większą, na innym mniejszą.
                          Fajnie że ktoś to zauważył właśnie dlatego piwa, które podstawowo mamy na kranach nie będą kosztować więcej jedyne piwo, które podniesiemy to Polićka 12% jak na taki wybór piw to chyba nie za wiele chciałbym przypomnieć, że czynsz też nam podnoszą co rok i nie jest to mała kwota i na pewno żadna podwyżka nie jest spowodowana naszymi zachciankami. A teraz porównanie sąsiedzi Svijany 11% 7 zł u nas Svijany 12% 6 zł chyba nie trzeba więcej porównań. Oczywiście możemy wozić Skalaka i sprzedawać go po 4,5 zł, ale chyba nie o to chodzi. Pozdrawiam serdecznie

                          Comment

                          • darekd
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 12217

                            Złożyłem wizytę w lokalu, wyjaśniliśmy sobie parę kwestii. Właściciel pozostał z podbitym okiem, ja z wybitym zębem Więcej o efekcie wizyty tu:

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23807

                              14.01 udało się nam załapać na ostatnie tchnienie Westmalle Dubbel. Piwo miesiąc w beczce i bez oznak przegrania walki z czasem i dostępem tlenu. Trzeba było nieco odczekać aż się ociepli, dopiero wtedy uwalniał się jego charakter.

                              Potem Schlenkerla Urbock, poezja dla zatwardziałych miłośników wydatnej wędzonki.

                              Jasne czeskie raczej ze zbyt dużą dawką masełka jak na moje możliwości ale za to pyszna ciemna Svijanská Kněžna jako dłuższy przerywnik między belgijskim i niemieckim smakołykiem, na które jednak sobie rzadziej człek może pozwolić.

                              Brak dymu zaszkodził nieco klimatowi ale bynajmniej nie odbiorowi piwa
                              Last edited by ART; 20-01-2011, 09:41.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                                Darek, bez przesady, knajpy mają marżę co najmniej 100% (a przynajmniej te wrocławskie). Poza tym to piętnastka świąteczna, a nie Zilvar dziesiątka, która w Czeskim stoi po 6zł.
                                Nie ma czegoś takiego jak marża 100%. Najwyższa możliwa marża to 99,(9)%. Pewnie miałeś na myśli narzut.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎