Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Toruń, Szczytna 15, Jan Olbracht Browar Staromiejski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #16
    Widać jakaś promocja była.

    24 listopada ceny były następujące:
    - Pils: 8
    - Śmietanka: 9
    - Bursztynowe: 9
    - Piernikowe: 10
    - Koźlak: 12 (tylko teoretycznie, bo go jeszcze nie było)

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • gwzd
      Senior
      • 01-2012
      • 622

      #17
      Za Bursztynowe nie pamiętam, ile zapłaciłem. Za pszeniczne (0,5l) 9 PLN, Piernikowe (0,15l) 2,50 PLN, Koźlak (0,5l) 12 PLN. Widziałem jeszcze w ofercie zestaw degustacyjny (4 x 0,15l) za 10 PLN.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gwzd Wyświetlenie odpowiedzi
        Kiedy tam byłeś? Ja wczoraj za małego Pilsa płaciłem 7 PLN.
        W miniony czwartek i piątek, ceny z piątkowego popołudnia, z zastrzeżeniem, że z pamięci...

        Comment

        • volodos
          Senior
          • 09-2008
          • 717

          #19
          Lokal odwiedzony wczoraj:
          1. Piwo - świetny Pils, niezły Koźlak, reszta - porażka.
          2. Kuchnia - próbowane żeberka oraz golonko bardzo smakowite (bez szału aromatycznych przypraw, doprawione niezbyt nachalnie, delikatne, mniam).
          3. Wystrój - Przestronnie, nie za ciemno - ogólnie pozytywnie. Tylko zawartość biblioteki na górze sprawia wrażenie pomieszania z poplątaniem (kolorystycznie i tematycznie).
          4. Obsługa - mimo fulla ludzi zostaliśmy załatwieni szybko, treściwie i na temat. Kelnerka wyrobiona - jak na mój laicki gust dość przystępnie opisała piwa (podając parametry itd).
          5. Ceny - słuszne porcje z dodatkami w cenie 26-29zł, estetycznie podane. Mało dań w karcie - tak trzymać. Piwo - standard (bodajże 8,9zł/0,5l). Jedyną zdziwką była cena zestawu degustacyjnego czterech piw powiększonego o Koźlaka, za którego próbkę trzeba było dopłacić 4zł (czyli 40% ceny całego "czteropiwowego" zestawu).
          6. Podejście do klienta - kolekcjonera - właściwe (rzadkość...). Gratisowe podstawki oraz szklanki do wody i whisky, których nie mają w ofercie (tu podziękowania dla kelnerki). Ponadto moja prośba o oktoberfestowe podstawki spotkała się ze zrozumieniem - zostawiłem adres, poszukają w magazynie i wyślą za darmo. Ano uwidim...
          Podsumowując - bardzo dobry lokal z cenami niezbyt wygórowanymi jak na centrum Torunia. Pozostałe piwa oprócz Pilsa zdecydowanie do podciągnięcia, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Do powtórki!

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #20
            Ktoś ostatnio był? Jakie piwo na wynos? Małżonka wybiera się pojutrze do Rydzykowa służbowo, nie wiem, czy warto ją gonić z hotelu 700 metrów do Olbrachta, żeby coś ciekawego przytaskała...

            Comment

            • gsmarc
              Junior
              • 12-2012
              • 5

              #21
              W piątek mieli piwo tylko w bączkach.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #22
                To ładnie, ale mnie bardziej, niż opakowania, interesuje zawartość... Nie chodzi mi o wielkie wagomiary, więc się małżonka nie przedźwiga, obawy nie ma...

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #23
                  Nie było dziś za dużo czasu na rekonesans, więc skrótowo... Wystrój ciekawy, aczkolwiek niektóre detale drażnią. Ogólnie takiego bym oczekiwał (poza wyjątkami). Personel sprawny i rzeczowo odpowiada na czasem trudne pytania. A piwa? Fajnie, że jest "wzorek" dostępnych piw. Dzięki niemu wybrałem swieżutkiego dunkla. Piwa są dość intensywnie nasycone, ale poza pilsem były pijalne.
                  Last edited by e-prezes; 20-04-2013, 21:29.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #24
                    Na drugi dzień pils był już dużo lepszy, więc to był przypadek. Miałem okazję spróbować jeszcze rauchbocka, którego już w sprzedaży nie ma oraz najbliższą premierę.

                    Comment

                    • Brat_Piwny
                      Senior
                      • 01-2009
                      • 685

                      #25
                      Odwiedziłem Jana Olbrachta w ubiegły piątek. Dostępne były 4 piwka: Śmietanka Toruńska, Olbracht Pils, Piernikowe oraz Dunkel. Kończył się właśnie Oktoberfest. Z tej okazji udało mi się zwiedzić także i sam browar (w towarzystwie grupy rosyjskojęzycznej)

                      Comment

                      • Vortex
                        Senior
                        • 12-2011
                        • 153

                        #26
                        Warto wziąć deskę piwną: 4 piwa po 125 ml. za 10 zł. Oprócz pilsa, śmietanki i piernikowego piwo specjalne - na chwilę obecną bursztyn. Ogólne wrażenia jak najbardziej na plus, fajne firmowe szkło, oferta jedzeniowa skierowana pod piwoszy, warto wpaść na jadło w porze lunchu, ceny znacznie zyskują na atrakcyjności.
                        Last edited by Vortex; 20-10-2013, 21:18.

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #27
                          Byłem, zobaczyłem, spróbowałem. Wystrój jak wystrój, nawiązujący nieco do toruńskiego gotyku, chociaż te rury siedzeniowe naprzeciw baru trochę mnie podłamały. W piwnicy zafascynowały mnie dla odmiany przytwierdzone do ściany plastikowe rury, udające miedziane. Zapewne miało to imitować jakąć instalację piwną, ale pomysł oceniam jako słaby.

                          Stestowałem zestaw degustacyjny w składzie: Pils, Śmietanka, Piernikowe, AIPA (chyba, z wyjaśnień kelnerki nie zrozumiałem nic poza "emerikan", a że ludzi było mnóstwo, to nie zawracałem jej głowy).
                          1. Pils - słaby, bez zapachu i piany, w smaku najpierw typowa goryczka, potem ujawnił się zbutwiały słód, zgniłe deski, ogólnie jakaś stęchła piwnica.
                          2. Śmietanka: bardzo słaba, zero piany (obserwowałem małe i duże naczynia w użycie, wszędzie było to samo, ani jednej plamki na szkle). Aromatu brak, w smaku baaaardzo przeciętna pszenica.
                          3. Piernikowe: nic nadzwyczajnego, aromaty pprzypraw nadzwyczaj słabe, w smaku nieco lepiej, ale piernika mi to nie przypominało. Piana gęsta i trwała, pozostawiająca pierścienie.
                          4. AIPA: zdecydowanie najlepsza w zestawie, wyraźnie perfumowane chmiele, w smaku owoce i tartak. Sądze, że bez żadnej wady, ale taka goryczka jest dla mnie niewypijalna.

                          Jakieś 90% gości na dole zamawiało tylko zestawy degustacyjne, duże kufle i szklanki można było policzyć na palcach.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #28
                            Czy ktoś wie, co aktualnie na kranach? A "na wynosie"? Z góry dzięki

                            Comment

                            • telek
                              PremiumUżytkownik
                              • 05-2011
                              • 530

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy ktoś wie, co aktualnie na kranach? A "na wynosie"? Z góry dzięki
                              Na kranach:
                              Pils
                              Śmietanka
                              Piernikowe
                              Kupiec z Niderlandów
                              Na wynos pierwsze trzy (specjalnych nie butelkują na wynos z lokalu)

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #30
                                Dzięki, wczoraj dzwoniłem do źródła.
                                Mój chytry plan spalił na panewce, ponieważ:

                                1. Koźlaka holenderskiego nie ma na wynos;
                                2. Nawet jakby był, to i tak małżonka nie wyściubiła wieczorem nosa z hotelu...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎