Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Biała Podlaska, Przechodnia 1, Pub Agora / Browar Osjann

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Biała Podlaska, Przechodnia 1, Pub Agora / Browar Osjann

    Jak na razie jest to jedyny lokal, w którym leje się piwo browaru Osjann, ale pewnie rychło się to zmieni. Tam gdzie parę miesięcy temu stały nalewaki bodajże Tyskiego teraz są dwa nalewaki Osjanna: Pils i Lager. 6,5 zł za półlitrowe piwo. Małe nie pamiętam. W lodówkach butelkowe Książęce (różne) oraz inne wyroby KP.
    Duża sala z 10 lożami oraz 5 stołów bilardowych na środku. Wystrój dość surowy, z typowo szowinistycznymi atrybutami na ścianach: gołe pupy pań oraz "karki" osiłków Jest też sala z automatami, czyli swojski prowincjonalny anturaż.
    Są podstawki oraz szkło. Reszta gadżetów w tym etykiety mają być na otwarcie browaru i dolnej sali.
    Last edited by e-prezes; 21-04-2014, 20:05.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Osjann planuje ekspansję na Białą?
    Oprócz jego piw coś tam tam jeszcze polewają z beczki?

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Nie, nic poza swoimi. KP z butelki, tak jak pisałem. Pan D. Osiak ma kilka lokali, m.in. Pub Osjann na Janowskiej (20 metrów dalej) i na Placu Wolności knajpkę z ogródkiem. Być może kiedyś i tam trafią.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        A no tak.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          na Placu Wolności knajpkę z ogródkiem. Być może kiedyś i tam trafią.
          Już jest, ale tylko Pils.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Jest już dostępna druga warka pilsa, mocniej chmielona (wg. piwowara).

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              Nie za bardzo wiem, w jakim wątku, bo nie ma oddzielnego... Pod jakim adresem w końcu będzie funkcjonował minibrowar? Czy data otwarcia 3 maja jest aktualna?

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2768

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie za bardzo wiem, w jakim wątku, bo nie ma oddzielnego... Pod jakim adresem w końcu będzie funkcjonował minibrowar? Czy data otwarcia 3 maja jest aktualna?
                Instalacja produkcyjna jest zainstalowana pod adresem ul. Przechodnia 1. Agora to jest spory budynek - centrum usługowo-handlowe przy miejskim targowisku. Sieć Avans zbankrutowała to zrobiło się miejsce.
                Last edited by Pankracy; 26-04-2014, 21:48.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Data otwarcia części restauracyjnej to 1 maja. Wynika to z tego, że chcieli być koniecznie browarem numer 100 - Jedlinka miała się otworzyć 2 maja Ale ostatecznie stwierdzili, że lepiej nie zmarnować piwa niż przywiązywać się do daty.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    Przechodnia 1. Sala restauracyjna z warzelniąna parterze, pomieszczenia browaru w przyziemiu a Pub Agora na piętrze. Zapewne kiedyś zostanie wchloniety w tkankę browaru. Przedwczoraj mowa była o 3 maja.
                    Last edited by e-prezes; 27-04-2014, 08:35.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      3 maja, bo zrozumieli, że setnym nie będą

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Lokal odwiedzony tydzień przed otwarciem.
                        Lokal na parterze z piękną warzelnią jeszcze się przygotowywuje do oficjalnego otwarcia. Na piętrze salka z automatami i druga barowa z bilardem.
                        Na barze nalewaki z dwoma dostępnymi ich piwami, jasnym i lagerem. Obsługa miła. Można zakupić firmowe szkło, są podstawki. Zdjęć sprzętu nie można było robić (wszyscy czekają na oficjalne otwarcie)
                        Lokal na pewno wart ponownego odwiedzenia.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          #13
                          To szkoda, że nie 1 maja, bo 2 maja mógłbym wpaść. Ale co się odwlecze...

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Ale przecież piwa możesz się napić i 2 maja piętro wyżej.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              #15
                              Mogę, ale ludzie są dziwni. Moje dziwactwo polega na tym, że wolę napić się u źródełka, w browarze.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎