Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Biała Podlaska, Przechodnia 1, Pub Agora / Browar Osjann

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
    Mogę, ale ludzie są dziwni. Moje dziwactwo polega na tym, że wolę napić się u źródełka, w browarze.
    Czyli gdzie? W warzelni?
    jest na poziomie -1
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #17
      Przedtem pisałeś, że na parterze...

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Przedtem pisałeś, że na parterze...
        pomyliła mi się warzelnia z leżakownią, która to miałem na myśli jesli chodzi o -1
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #19
          Na zdjęciu z Pilsem jest butelka. Sprzedają na wynos, czy to Twoja własność do przelania?

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            Mają być, ale na życzenie naleją Ci do swojej w godzinach wczesnych, nie wieczornych, gdy jest piwowar na miejscu.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #21
              Dzięki za informację. Może się uda.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #22
                Odwiedzony. Na dole ciągle się szykują do otwarcia.
                Góra nie tyle na piwo, co na klabing.
                Ratują miejsce tzw gołe baby (żadnej ideologii, to tylko sentymenty z czasów, gdy na prowincji w knajpach wszędzie musiała być przynajmniej jedna), w XXI-wiecznej aranżacji, choć jest też jeden kalendarz...
                Ale przede wszystkim piwo i przyjazna obsługa.
                Niskie ceny, dobre piwo.
                Barman nie robił trudności z nalaniem do własnego naczynia.
                Ma być jeszcze zapowiadany już na forum pszeniczniak i dunkel.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #23
                  No to otwarli...
                  Na parterze duża główna sala, zaraz z prawej bar, z lewej warzelnia ciasno upchana. Potem kilka ław drewnianych... Pod koniec pomieszczenia, za szybą VIP-room z sofami. WC i zejście do sali poniżej. Tam po lewej stronie widok na tanki, a po prawej loże z ławami. Wszystko w cegle, drewnie i metalu kutym. Ładnie, rustykalnie i funkcjonalnie. Obsługi dużo, a jedzenie dobre.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #24
                    No to jeszcze jedno (ostatnie) z serii pytań: czy "właściwa" część browarniana też jest otwarta od rana jak "stary" pub, czy też inaczej, a jeśli inaczej, to jakie są godziny otwarcia?

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #25
                      Warto zwrócić uwagę jeszcze na jeden bardzo istotny aspekt ich działalności. Otóż, browar oferuje na poddaszu noclegi za dość niewygórowane ceny. Co do oferowanych tam usług, będę mógł się wypowiedzieć za dwa tygodnie.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • gisou
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 230

                        #26
                        To i parę moich wrażeń po otwarciu.
                        Piwa to jak dla mnie solidna robota. Pils taki jak powinien być, ułożony z solidną nutą goryczy. Lager wydaje się najsłabszy, mimo że ciężko w nim znaleźć jakieś wady. Weizenbock jest pełny, z delikatnymi jak dla mnie akcentami pszenicznymi. Za to bursztynowe okazało się piwem wieczoru. Pełne w smaku, z solidną podbudową słodową skontrowane wyrazistą goryczką.
                        Sam wystrój to przemieszanie cegły, drewna i kutego żelaza, choć surowy to jednak nie zimny. Na otwarciu dużo obsługi, która niestety nie uchroniła się od kilku wpadek (np. złe szkło do danego typu piwa). Te jedak wydają się być do łatwego wyeliminowania.
                        Ciekawi mnie za to karta dań, czy taka pozostanie, bo choć krótka i "zwyczajna" to jednak bardzo przyzwoita cenowo.
                        Last edited by gisou; 04-05-2014, 11:40.

                        Comment

                        • sandacz
                          Senior
                          • 01-2007
                          • 345

                          #27
                          W środku sympatycznie. Może trochę in minus bar przy głównym ciągu komunikacyjnym, gdyby się chciało tam posiedzieć. Szczególne wrażenie robi łazienka - takie połączenie nowoczesności i siermiężności początkowo powoduje lekką konsternację...

                          Meritum do znacznej poprawki. Piwo mocno przeciętne w kierunku słabych (poszczególne opinie później), jedzenie marne (żurek z nadmiarem maggi i gumowatym bułko-chlebem, placki ziemniaczane będące w zasadzie jedynie panierką placka ziemniaczanego).

                          Na plus przyjemna, łagodna muzyka, niegłośno puszczona.

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4568

                            #28
                            Odwiedziłem Białą Podlaską 6.06.2014. Z dworca PKP do browarku jest prawie 2 km, można dojechać autobusem, ale piękna pogoda zachęciła do spaceru. Spory budynek klubu i restauracji mieści się na skraju bialskiej "starówki" obok bazaru. Wnętrze przestronnej sali na parterze jest w dość surowym wystroju cegły i drewna, w oknach zasłony jak z materiału na worki do kartofli. Jednak jako piwne miejsce jak najbardziej pasuje tym bardziej, że przy wejściu połyskuje spora warzelnia. Oprócz miejsc przy ławach jest też wydzielony salon z miękkimi kanapami i niskimi stołami. Na podwórku spory, choć jeszcze dość zabałaganiony ogródek, ogrodzony aluminiowym płotem. Stoły i ławy "ufirmowiono" wydłubując metalowe znaki Żywca lub Lecha i umieszczając w ich miejsce podkładki Osjanna. Jednak parasole jak na razie reklamują coca-colę.
                            Niestety, nie udało mi się zwiedzić sali w podziemiu gdzie są pozostałe urządzenia browaru, pomimo że telefonicznie poinformowano mnie, że będzie to możliwe w czasie obecności piwowara. Okazało się, że dolna (i górna) część otwierana jest od godz. 18 i pomimo, że pan piwowar był na miejscu, stanowcza pani (menadżerka?) stwierdziła, że ma on zbyt dużo pracy i nie może mnie tam zaprowadzić nawet na chwilę.

                            W ofercie były 3 rodzaje piw, wszystkie w cenie 6,50 za 0,5 l.

                            - Pils http://www.browar.biz/forum/showpost...6&postcount=16
                            - Lager http://www.browar.biz/forum/showpost...29&postcount=7
                            - Bursztynowe http://www.browar.biz/forum/showpost...38&postcount=6

                            Można je także kupić na wynos w szklanych butelkach 0,5 l.

                            Dostępne jest firmowe szkło w postaci szklanek, kufli i szklanek do pszenicy w cenie 18 zł, podkładki dostałem za darmo.

                            Menu nie jest długie i w 99% mięsne. Dania w cenach 14 - 19 zł, pierogi można zjeść za 7 i to jest właśnie oferta dla wegetarian.

                            Fotki zamieścił w galerii e-prezes więc nie ma po co dublować.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #29
                              Wczoraj odbywało się warzenie 'pszenicy'. Nowego piwa pszenicznego. Weizenbocka na razie nie będzie. W leżakowni dojrzewa wcześniejsza warka pszenicznego.

                              Comment

                              • olie
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 777

                                #30
                                Wczoraj dostępny był jeszcze Weizen Bock (taka nazwa widnieje w karcie). Ceny szkła są zróżnicowane: małe szklanki - 5 zł, duże szklanki - 9 zł, kufel i szklanka do pszenicy 18 lub 19 zł, litrowy kufel za 25 zł. Weizen Bock ma mało cech hefeweizena, więc mam nadzieję, że nowa piwo będzie bardziej pszeniczne. Lager i Bursztynowe spokojnie do wypicia, Pils wymaga poprawy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎