Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Narutowicza 9, Alan Hugs (d. Bierhalle)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    Lublin, Narutowicza 9, Alan Hugs (d. Bierhalle)

    Jako że w przyszłym tygodniu wreszcie zaczynają warzyć własne piwo, warto założyć też wątek dla lokalu, który... ilekroć tamtędy przechodzę, przejeżdżam, zachodzę, świeci pustkami i trudno mu wróżyć wielką karierę w tym mieście.
    Standard jak w innych lokalach tej sieci, ceny też, ale miejsce mają bardzo dobre, więc dziwią trochę te pustki. Z górki ładny widok na Bernardynów i liceum Unii, obsługa miła i nieco znudzona. Obecnie w ofercie warszawski pils, marcowe, weizen i dunkelweizen po 8 zł za 0,4 l. Od czasu jak Grodzka 15 notuje systematyczny obsuw, wolę już dowożonego z Wwy pilsa w Bierhalle. Ciekaw jestem jak wyjdzie warzony na miejscu. Ma być sezonowo dostępny także klasyczny dunkel i alt.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
    Jako że w przyszłym tygodniu wreszcie zaczynają warzyć własne piwo, warto założyć też wątek dla lokalu
    Warto to było i wcześniej, wszak to dział o knajpach.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • zawel85
      Member
      • 08-2013
      • 79

      #3
      Wczoraj uwarzony został Weizen , dziś Bock, a w dalszej kolejności Pils, Marcowe, Dunkel i Alt.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Własną pszenicę to i po 2 tygodniach mogą zacząć sprzedawać. Trzymajcie rękę na pulsie.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • zawel85
          Member
          • 08-2013
          • 79

          #5
          Według naszych standardów leżakowanie pszenicy minimum 21 dni. Jeśli chodzi o dolniaki to po ok tygodniu fermentacji jakieś 30-35 dni leżakowania.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Zdaje się, że to koniec projektu pt. Bierhalle. Prawdopodobnie przypadek ten sam co w Nowym Sączu. Lokal zamknięty z powodu "rebrandingu". Ktoś wie coś więcej?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • fans
              Senior
              • 04-2010
              • 195

              #7
              Będzie zmiana nazwy,menu,itp,piwo ponoć zostaje.Mam nadzieję ze kolekcjonersko będzie lepiej niż w Bierhalle,mam na myśli konkretnie etykiety.Poczytajcie sami.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Miała być przerwa 2 tygodniowa, a zapowiada się miesięczna. Szkoda.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  #9
                  Słyszałem w łódzkim i warszawskim Bierhalle, że browar zostaje. Będzie warzył głównie dla Krakowa i Wrocławia. Nie będzie restauracji Bierhalle, choć być może będzie w tej "nowej" restauracji dostępne piwo B.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    #10
                    To nie jest żadna tajemnica, że browar zostaje. Takie informacje można znaleźć choćby w lokalnej prasie. Z tych materiałów wynika jednak, że będzie inny piwowar i że piwo nie będzie funkcjonowało pod marką Bierhalle. Ale być może to nie są precyzyjne doniesienia.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Rzekomym powodem rozejścia się z siecią były niedostosowane do lokalnych warunków ceny piwa, co powodowało pustki w lokalu. Sieć nie chciała obniżyć ceny, a podatki trzeba płacić.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Oficjalne otwarcie 9 września na Europejskim Festiwalu Smaku.
                        Nowa restauracja zostanie otwarta podczas Europejskiego Festiwalu Smaku. Specjalnością mają być dania z grilla, m.in. grillowane świńskie uszy. Nie zabraknie również dużego wyboru win – w jego podawaniu szkoli pracowników uznany somelier

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4305

                          #13
                          Nie miałem czasu, żeby spróbować, ale kelnerka poinformowała mnie, że "nadal obowiązuje nas niemiecka receptura".

                          Comment

                          • woosaa
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 1548

                            #14
                            Czyli piwa można kupić na miejscu?
                            mb WOS

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4305

                              #15
                              Owszem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎