Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zielona Góra, pl. Pocztowy 9, Minibrowar Haust

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4555

    Zielona Góra, pl. Pocztowy 9, Minibrowar Haust

    Chciałem podzielić się wrażeniami z "wizyty" w Browarze "Haust",Zielona Góra,Pl.Pocztowy 9.Jako zapaleni piwosze-zaliczacze browarów robiących prawdziwe piwo,wracając z Niemiec 23.IX,postanowiliśmy tak zaplanować podróż by odwiedzić Hausta.Mieliśmy 2,5 godz. do odjazdu pociągu.Przed browarem byliśmy o godz. 20:50.U wejścia powitała nas tablica z 5 rodzajami piw oraz informacja że w niedzielę czynne do 23 "lub do ostatniego klienta".Niestety,pomimo to drzwi były zamknięte.Pukanie do drzwi i okien było daremne.Przebywające wewnątrz dwie osoby (obsługa?)nie reagowały.Może nasza 5-osobowa grupka to zbyt dużo klientów?Cóż było robić,skoro nas tu nie chcą odeszliśmy jak niepyszni po drodze odwiedzając sklep"Żabka".Poza koncernową masówką oczywiście nie było w czym wybierać.Na nasze kwękania pani ekspedientka zareagowała nowością:ROMPER z Połczyna Zdrój w litrowych "petach".Skorzystaliśmy (po latach odrodzony Połczyn wypada całkiem nieźle nawet w pet) i resztę wieczoru do odjazdu pociągu o 23:18 spędziliśmy na skwerku przed dworcem PKP.W poniedziałek wieczorem wynagrodziliśmy to sobie w rodzimej Warszawie degustując świetne piwa w Birhalle.Pytanie do kolegów z Zielonej Góry:czy to u was norma czy przypadek?Czy nie ma w waszym mieście ludzi pijących prawdziwe piwo (gęsto rozstawione w pasażu ogródki z parasolami wiadomych pseudo piw koncernowych nie świeciły bynajmniej pustkami) że już na 2 godz. 10 min przed planowym zamknięciem lokalu obsłudze nie chce się wpuszczać klientów?Czy to może jej zwykłe lenistwo?Bo może rzeczywiście nikt na co dzień Hausta nie odwiedza i grupa 5 osobowa wywołała jakieś obawy?A może piwo jest niesmaczne?Nie wiem i prędko się nie dowiem bo niezbyt szybko będzie pewnie ku temu okazja a z Warszawy trochę kilometrów jest.Liczę że ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na te pytania.

    Czynne:
    wt-czw: 12-23, pt-sob: 12-02, ndz: 12-23, pon - zamknięte


    facebook
    Last edited by Pendragon; 21-11-2012, 15:43.
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
    .....
    Dadek tylko napisz mi na PW dlaczego ten post zamieściłeś w temacie o barze Semafor, a nie w temacie o browarze Haust

    Posty przeniesiono. Temat założono.
    Last edited by Maggyk; 25-09-2007, 06:33.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      A ja bylem w Hauscie w okresie zielogorskiego winobrania. Usiadlem za barem. Obslugiwala mnie bardzo mila barmanka. Degustacji poddalem pszenice, portera, miodowe, jasne. Na pierwszy ogien poszla pszenica. Bez zarzutow, z porownaniu z wroclawskim Spizem wrecz rarytasik. Pani pochwalila sie, ze za to piwo dostali wyroznienia. kolejne piwa bez moich wiekszych uwag. Gdy przy porterze wspomnialem o umierajacej Witnicy, barmanka, ku mojemu zdziwieniu, znala temat a wrecz pochwalila konkurencje! Obsluga zasluguje na duzy plus. Wystroj wnetrza fajny, gustowny, dwa poziomy. Na dole pubowo, gora restauracyjna. Dol ozdobiony cala masa piwnych wafelkow ze swiata. Ceny do zaakceptowania /o ile pamietam 6-7 zloty/.
      Ogolnie dla mnie mile zaskoczenie, moze mialem szczescie?

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Gdy przy porterze wspomnialem o umierajacej Witnicy, barmanka, ku mojemu zdziwieniu, znala temat a wrecz pochwalila konkurencje! Obsluga zasluguje na duzy plus.
        Tja.... a oni to już teraz mają swojego portera? Bo może dalej leją tego z Witnicy, więc i Witnicę chwalą
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Maja wlasnego. Ten w Hauscie wydawal mi sie nieco lzejszy niz witnicki

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            Maja wlasnego. Ten w Hauscie wydawal mi sie nieco lzejszy niz witnicki
            może to był koźlak witnicki
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23793

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              Maja wlasnego. Ten w Hauscie wydawal mi sie nieco lzejszy niz witnicki
              skąd takie informacje? nam obsługa też wmawiała że porter jest miejscowy, a potem zobaczyliśmy beczki z Witnicy
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Opieram sie tylko na wlasnych doznaniach smakowych,
                no dobra moze to urok tej barmanki mnie uspil...
                nie jestem juz pewny

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Gdy się nie pytać, tylko dać wyraźnie do zrozumienia, że się wie o pochodzeniu Portera, to obsługa wraz z panią menadżer usmiecha się i potwierdza Po dluższej rozmowie dowiedziałem się, że Haust nie ma nawet zamiaru warzyć własnego Portera. Za to w planach, a nawet realizacji, jest piwo Imbirowe. Już leżakuje i będzie do wypicia już bardzo blisko, nie chciałbym skłamać, ale zdaje się, że to kwestia tygodnia. Poza tym browar jest otwarty na propozycje nowych piw, więc może ktoś im coś podsunie?
                  Ze mnie próbowano wydusić jakiś pomysł, ale jedyne co mi przyszło do głowy, to zmiana tego piwa bananowego na prawdziwego pszeniczniaka
                  Last edited by Pendragon; 31-01-2008, 21:05.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • bulkowski
                    Member
                    • 03-2005
                    • 76

                    #10
                    Nie tracę więc czasu i na kolejny weekend zmierzam do Hausta z propozycją uwarzenia ciemnego pszeniczniaka Zaręczem, że chętnych to picia tego gatunku, podobnie jak zwyczajnej pszenicy, w grodzie Bachusa brakować nie będzie
                    „Piwo to dowód, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi" – Benjamin Franklin

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Słusznie prawisz, dać ci piwa!! Że też nie wpadłem na ten pomysł sam. Ale to przez zaskoczenie, że miałem wymyślać piwne menu Odczekaj jeszcze kilka dni, to trafisz na imbirowe. Jesli będzie podobne do tego z CK, to warto poczekać.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • AndrewZG
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 261

                        #12
                        Witam.
                        Na forum jestem nowy, chociaż moje poważne doświadczenia z piwem trwają już około 25 lat (nie wiem ile jeszcze ta wątroba wytrzyma...). Widzę, że temat Hausta dawno nieodświerzany, a ostatnio była mowa o ciemnym pszeniczniaku w planach i słowo ciałem się stało, bo kilka miesięcy temu takowego tam piłem. Piwo bez zarzutów, lubię też ciemnego, jasnego, ale najbardziej czerwonego.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9732

                          #13
                          Czy ktoś wie, co obecnie w "Hauście" piszczy? Zamierzam w połowie października odwiedzić Zieloną Górę, nie chciałbym się obejść smakiem...

                          Comment

                          • bulkowski
                            Member
                            • 03-2005
                            • 76

                            #14
                            Informacja sprzed kilku tygodni: jasne, ciemne, porter, red i jasna pszenica dostępne. Cena od 7 za jasne do 10 zł za portera. Ciemna pszenica była, ale już po niej. Nie wiem co aktualnie kryje się pod "specjalnym". Generalnie polecam ciemnego bocka, na nim się jeszcze nie zawiodłem nigdy. Pozdrawiam!
                            „Piwo to dowód, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi" – Benjamin Franklin

                            Comment

                            • tomek35
                              Senior
                              • 02-2007
                              • 497

                              #15
                              Mam pytanko, czy Haust dorobił się w końcu szkła firmowego? Od dłuższego czasu myśle o odwiedzeniu tego minibrowaru, ale jakoś się nie mogę zebrać

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎