Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Płock, pl. Stary Rynek 13, Browar Tumski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Płock, pl. Stary Rynek 13, Browar Tumski

    uprzedzam że nie byłem, podaję jedynie wiadomość dla potrzebujących:

    Godziny otwarcia Browaru: 12.00 - 22.00, w piątek i sobotę do 24.00

    Cena piwa: za 0,5l - 7 zł, miodowe po 8 zł
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #2
    W sobote będziemy się tam bawić a więc zweryfikujemy
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #3
      Po raz drugi w tym miesiącu jestem zmuszony odwołać swój wyjazd piwny. Wcześniej Krata teraz Płock, już się boję co będzie za dwa tygodnie jak będziemy chcieli wybrać się do Lichtensztajnu.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • rkr205
        Member
        • 11-2003
        • 32

        #4
        Byłem tam w zeszły piątek. Większość stolików zajęta. Cześć klientów pije koncernowe piwa.
        W karcie tylko koncernowe. Kelner informuje, że z „ich warzonych” jest tylko Pils.
        Okazuje się (jak na mój gust, a daleki jestem od autorytatywnych ocen) mało chmielowy, mało goryczkowy – wręcz słodkawy, bardzo mętny … czyli mało pilsowy. Nawet nie wiem, do czego to porównać.
        Na szczęście inny kelner poinformował nas, że jest też pszeniczno-miodowe.
        To okazuje się całkiem niezłe: bursztynowej barwy, właściwe zmętnienie, smak interesujący i taki, jakiego można by się spodziewać po nazwie – wyraźny smak piwa pszenicznego z nutką miodową. Ciekawe piwo warte spróbowania.
        Przy wyjściu, przy drzwiach zauważyłem, że jak byk stoi napisane, że zapraszają na piwo pszeniczno-miodowe! Oj, podstawowe szkolenie dla personelu jest konieczne! A piwowarzy z pewnością jeszcze dopracują się swojego stylu.
        Mimo wszystko gorąco polecam, choćby, aby napić się czegoś niespotykanego na sklepowej półce i aby wspierać tego typu inicjatywy! A właścicielom i piwowarom gratuluję pomysłu, odwagi i życzę sukcesów!

        rkr

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          a cóż to za piwo z "nieich" produkcji?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Znaczyłoby to, że szybko uzupełnili asortyment o piwopodobne produkty których domaga się nieświadomy klient. Zdecydowanie zbyt szybko i niepotrzebnie. Wszak trzeba ludzi przyzwyczajać i zachęcać a nie pójść na łatwiznę i zaproponować to co mają wszędzie. Niedługo trzeba będzie sprawdzić to na miejscu...
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Bobired
              Junior
              • 12-2006
              • 7

              #7
              Bylem wczoraj w ofercie było zwykłe pszeniczne , stout zwany ciemnym i pils ... Stoucik był rewelacyjny ... w pszenicznym trudno wyczuwalne "banany i goździki" ...warto jest tez cos zjesc karkowka w sosie musztarowo-miodowym z pieczonymi ziemiakami rewelka... aha w lokalu bylo pusto

              Nie maja swoich gadzetow , ani wafli ani kufli
              Last edited by Bobired; 14-10-2008, 19:18.

              Comment

              • piotrrat
                Senior
                • 11-2002
                • 730

                #8
                Lokal fajny , na parterze trochę mało miejsca ,widoczne dwie kadzie warzelne obok baru a w piwnicy miejsca znacznie więcej ,przez szklane drzwi widoczne tanki .Obsługa jeszcze trochę zakręcona ale bardzo uprzejma.
                Brak firmowego szkła i wafli (podobno się robią), piwa:
                jasne/pils- 12°-0,5l.-7pln
                pszeniczne-12,5°-0,5l.-7pln
                pszeniczno-miodowe-12,5°-0,5l.-8pln
                stout-13,8°-0,5l.-8pln
                Piwa te są w karcie dań ,był jeszcze wpis-żywca nie ma !!
                Ogólne wrażenia bardzo dobre,jeszcze tam wypije niejedno piwko
                Last edited by piotrrat; 26-10-2008, 20:50.

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  #9
                  Moje wrażenia również pozytywne (byłem koło 25.IX). W środku w pubie który jest w piwnicy sporo ludzi. Barman w miarę obeznany z piwem. Było pszeniczne i pils. Nalali mi bez rzadnego problemu do PETa ale podobno Pils tak się pieni że nie da się. Zylca albo innych "piw" tam nie było chyba Piwo własnej produkcji mieli zdaje się od tygodnia, nie było jeszcze ich szkła ani podstawek, logo miało być w przeciągu kilku dni. I dzięki temu że nie było wyraźnego logo na zewnątrz, przeszedłem obok lokalu 2 razy i nie zauważyłem go, ale było to również po zmroku. Podstawki już mają?

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                    nie było jeszcze ich szkła ani podstawek (...) Podstawki już mają?
                    Sam się siebie pytasz mimo że wcześniej "odpowiedziałeś sobie" na to pytanie ?
                    Czepiam się gdyż sam jestem bardzo zainteresowany newsami o wszelakich birrofiliach z tego browaru.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #11
                      Ale Skandal był miesiąc temu od tego czasu mogło sie coś zmienić. Prawda? Aczkolwiek Piotrrat wcześniejszym poście napisał, że podstawek jeszcze nie ma.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • skandal
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1439

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Sam się siebie pytasz mimo że wcześniej "odpowiedziałeś sobie" na to pytanie ?
                        Czepiam się gdyż sam jestem bardzo zainteresowany newsami o wszelakich birrofiliach z tego browaru.
                        Za dużo czy za mało piwa ostatnio że problemy ze zrozumieniem? Patrz data mojej wizyty i post Abernackiego.
                        W poscie Piotrata jakoś mi umkneło o podstawkach, może też za mało piwa...

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          Za mało. Idę po czwarte do "białej"
                          Jak się pojawią jakiekolwiek ety lub podstawki koniecznie dajcie niusa .
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • Jurandofil
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 976

                            #14
                            Płock 29.10.2008 - część Ia

                            Czasem trzeba trochę wcześniej zwolnić się z roboty, by bez konieczności brania urlopu odwiedzić stosunkowo niedaleko od Warszawy położone miasto, ale za to z dwoma minibrowarami.
                            O godzinie 16 dotarliśmy do Browaru Tumskiego i mając do wyboru prawie wszystkie wolne stoliki, poprosiliiśmy o wskazanie sali dla niepalących. Duże wrażenie zrobił na nas wystrój wnętrz, a w szczególności ciekawe pokrowce na krzesłach (prawie jak kaftany bezpieczeństwa ) i eleganckie żyrandole zwieszające się z sufitu. M.in. te elementy spowodowały, że piliśmy Piwo w zupełnie innej atmosferze niż zdażało nam się ostatnio. Dodać należy, że jak na restauracyjny (wytworny wręcz!) wystrój sal, ceny przystępne.

                            Nieczęsto zachwyca mnie bardziej pszeniczne czy stout od pilsa, tu jednak tak się właśnie stało. Na uwagę zasługuje Piwo pszeniczno-miodowe, w którym w czasie przechylania szklanki na plan pierwszy wychodzi pszenica, a po zakończeniu łykania w ustach pozostaje ciekawy, słodki smak miodu.
                            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                            Comment

                            • Jurandofil
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 976

                              #15
                              Płock 29.10.2008 - część Ib

                              Na ocenę wyróżniającą zasługuje obsługa kelnerska. Kelner, na nasze życzenie, posadził nas w sali, do której - jak się spodziewałem - będzie rzadko zaglądał (bo daleko od baru). Jakże się pomyliłem! Nie pozwolił, aby czegokolwiek nam brakowało, inteligentnie żartował, a gdy już byliśmy po kilku Piwach, zaprzestał zwracania się do nas na Pan, a zaczął...
                              - No jak tam droga młodzieży?
                              Naprawdę nawet w Czechach (dla wrażliwych przepraszam za porównanie ) dawno nie trafiłem tak kapitalengo kelnera. Tylko pogratulować pracodawcy, bo facet robi dobrą reklamę.

                              Ciekawy jest wybór potraw, my polecamy karkówkę z pieczonymi ziemniakami i żeberko z zasmażaną kapustą. Na uwagę zasługuje również niezwykle treściwy żurek - niestety podczas naszej wizyty wyjątkowo nie był podawany w "chlebku".

                              Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                              Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                              Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎