Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Płock, pl. Stary Rynek 13, Browar Tumski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #31
    Zapomniałem podać ceny

    Pils 6,00 / 4,50
    Stout 7,00 / 5,00
    Marcowe 7,00 / 5,00
    aktualnie nie ma:
    Pszeniczne 7,00 / 5,00
    Pszeniczne Miodowe 8,00 / 5,50

    Ponoć lokal jest otwarty do ostatniego klienta. Rekord to godzina 3:00

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #32
      Jeszcze jedno niemiłe spostrzeżenie. W piwnicy 3/4 stolików zarezerwowane. Oczywiście przychodząc i wychodząc odpowiednio wcześnie (przed 20) nie stanowiło to problemu, ale coś chyba nie tak... Wg mnie nie powinno być możliwości zarezerwowania więcej jak połowy lokalu. A tu do wyboru były zaledwie 4 wolne stoliki. Sytuację ratuje tylko część restauracyjna, tam chyba rezerwacji się nie prowadzi. A podczas spożywania drugiego piwa kelner jak gdyby nigdy nic na naszym wolnym do tej pory stoliku postawił kolejna kartkę z napisem REZERWACJA. Czyżby dał sygnał, żebyśmy już lepiej sobie poszli do konkurencji, skoro zapowiedzieliśmy, że i tak ją odwiedzimy mimo jego czarnego PR ?

      Podsumowując - browar wywołuje mieszane uczucia. Niby drobnostki (nie tylko te wymienione), ale psujące wrażenia.

      Pozdrowienia dla szefa
      Last edited by Pendragon; 09-03-2009, 11:49.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)Sytuację ratuje tylko część restauracyjna, tam chyba rezerwacji się nie prowadzi. (...)
        Rezerwacja jest również na górze, co już niejednokrotnie dane było mi stwierdzić.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • tomek35
          Senior
          • 02-2007
          • 497

          #34
          Żarcie w lokalu obfite i dobre, obiady w cenie ok. 25-30 zł. Minusem dla mnie jest brak szkła firmowego, choć według zapewnień właściciela w kwietniu już sie pojawi. Na chwilę obecną szkło firmowe można obejrzeć jedynie na wystawie w lokalu i nie jest na sprzedaż. Lokal ciekawie i gustownie urządzony, ale...jest jedno ale: ta lodówka firmowa Coca Coli stojąca przy barze ni jak nie pasuje do wystroju

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #35
            Jak już wcześniej napisano, lokal dzieli się na dwie części. Poziom parteru to część restauracyjna ale bez problemu można usiąść przy barze w bezpośrednim sąsiedztwie miedzianej warzelni. Zdecydowanie bardziej piwny klimat panuje na dole. Podobne piwnice są w radomskim browarze, tyle że tu wstawiono drewniane ławy, które idealnie komponują się z otoczeniem ceglanych sklepień. Jeśli chodzi o wnętrza, to właśnie takie otoczenie uważam za idealne do piwnych posiedzeń.

            Zdecydowanym atutem lokalu jest obsługa. Od pani bamanki otrzymałem gratisowe orzeszki i zaproszenie do zwiedzenia leżakowni browaru. Z kolei barman z dołu bez problemu umożliwił obejrzenie leżakowni jak i spróbowania piw z tanków, również pszenicy, która ma pojawić się na barze dopiero pod koniec tygodnia.

            Oceny poszczególnych piw w odpowiednim dziale, tutaj napiszę że jest nowe piwo karmelowe, które powstało z dodania miodu do stouta. Piwo jest słodkie i treściwe i przypomina mi boss portera sprzed lat. Dla wielbicieli słodyczy nie lada gratka...

            Na koniec przyznam, że głównym powodem moich odwiedziń była chęć spróbowania stouta, który to gatunek od czasów Somy nie znalazł uznania wśród polskich minibrowarów. I niezależnie od oceny tego piwa uważam że Tumskiemu należą się za to duże brawa i na pewno będzie jeszcze nie jedna okazja by spróbować (mam nadzieję) coraz lepszych piw z Tumskiego.
            Last edited by docent; 15-03-2009, 20:07.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              Na koniec przyznam, że głównym powodem moich odwiedziń była chęć spróbowania stouta, który to gatunek od czasów Somy nie znalazł uznania wśród polskich minibrowarów. I niezależnie od oceny tego piwa uważam że Tumskiemu należą się za to duże brawa i na pewno będzie jeszcze nie jedna okazja by spróbować (mam nadzieję) coraz lepszych piw z Tumskiego.
              Hmmm... głowę bym dał, że w maju 2008 piłem stouta w BrowArmii.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Hmmm... głowę bym dał, że w maju 2008 piłem stouta w BrowArmii.
                Oczywiście, zapomniałem o BrowArmii ale według ostatnich ocen forumowiczów to piwo jest już tylko swym cieniem, dlatego wręcz wyrzuciłem je ze świadomości
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                  Oczywiście, zapomniałem o BrowArmii ale według ostatnich ocen forumowiczów to piwo jest już tylko swym cieniem, dlatego wręcz wyrzuciłem je ze świadomości
                  Będzie OT, sorka!
                  Jest na forum jedna (ostatnia) krytyczna ocena stouta z B. Ja też raz tam trafiłem na coś niefajnego, ale ładnych parę razy miałem przyjemność pić bardzo dobre piwo. Tak to jest, warka warce nierówna. Daj nam, Panie Boże, w przeddzień Św. Patryka, więcej takich "cieni"...

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    #39
                    Proszę ograniczyć dyskusję do Browaru Tumskiego.

                    Nie ignorujecie tego co pisze, bo Wasze posty kontynuujące OT i tak zostaną usunięte. Szkoda, że wciąż muszę to powtarzać.
                    Last edited by Maggyk; 16-03-2009, 10:42.
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • peregrinus
                      Junior
                      • 08-2008
                      • 5

                      #40
                      W Browarze Tumskim, jak również i wszędzie, też warka warce nierówna więc myślę że można ze spokojem patrzeć w przyszłość ważne by wyciągać wnioski a wszystko będzie ok

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #41
                        Browar restauracyjny położony w centralnej części Starego Rynku. Firmowe parasolki zachęcają do odwiedzenia, cóz więc robić? Iść tam
                        Wnętrze stylowe jak na browar, od razu po wejściu do lokalu rzuca się duży obraz z logo browaru, w dół piwnice, na lewo sala z barem gdzie są wyeksponowane dwa tanki. Było dziś dostępnych 5 gatunków. Wszystkie 5 do butelek, na miejscu 3 malutkie (z których jako kierowca umoczyłem jedynie usta dla załapania smaczku). Były dostępne: Marcowe, Stout, Pszeniczne, Pils i Miodowe Pszeniczne. Menu bardzo bogate, każdy nawet roślinożerca znajdzie coś dla siebie. Pierogi z grzybami i cebula oraz z boczniakami doskonałe. po nich można sądzić, że reszta potraw również jest bardzo smaczna, a także bardzo ładnie podana. Obsługa fachowa, miła, zero zastrzeżeń. Wreszcie mogłem naocznie zobaczyć firmowe szkło browaru (szklanka do pszeniczniaka i do pilsa), muszę stwierdzić - bardzo ładne (zdjęć nie robiłem, zostawiam to rezydentom płockim ).
                        Sam lokal z browarem wywarł bardzo miłe wrażenie, miejscówka, obsługa, doskonałe piwo, brakuje tylko gadgetów ale jak widać pomalutku, powolutku....wszystko będzie.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • wichru
                          Junior
                          • 07-2007
                          • 15

                          #42
                          Wczoraj (11 listopada) z małżonką byliśmy w browarze Tumskim. Było niewiele osób. Była otwarta tylko część restauracyjna. Część barowo-pubowa była zamknięta sznurkiem jednak kelner był bardzo miły i na moją prośbę zaprowadził nas na dół gdzie obejrzeliśmy tanki, a także porozmawialiśmy z browarnikiem któremu się przyznałem, że też nieśmiało warzę piwo. Wypiłem stouta który bardzo mi smakował gdyż nie był wodnisty, a za to bardzo treściwy Drugim piwkiem był pils którego smaku nie potrafię do końca określić, troche jakby miodowy, troche kwiatowo było go czuć, ale ogólnie bardzo smaczny. Jedzenie wyborne i w miarę przystępne cenowo - średnio 25zł za obiad. Na końcu kupiliśmy mały pokal z logo browaru za 15zł. Polecam.
                          "Always remember that I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me." Sir Winston Churchill

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wichru Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na końcu kupiliśmy mały pokal z logo browaru za 15zł.
                            Hoho, no to tu zaszła zmiana. W końcu.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • volodos
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 717

                              #44
                              Wizyta w Browarze Tumskim pozostawiła bardzo miłe wrażenie. Piwo karmelowe rewelacyjne! Pszenica trochę zbyt wytrawna jak na mój gust, ale również niezła. Szkło firmowe można zakupić bez problemu - ceny przyzwoite (15-17)zł. Stylowy wystrój, miło posiedzieć. Obsługa na poziomie. Zapewniono mnie, że niedługo pojawią się podstawki i etykiety, gdyż browar zamierza umożliwić sprzedaż piwa na wynos. Tak trzymać!

                              Comment

                              • Cannabee776i99
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 658

                                #45
                                Dobra opcja z tym piwem na wynos. Na Audioriverze do przenośnej lodówki i namiotu ;]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎