Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Płock, pl. Stary Rynek 13, Browar Tumski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #46
    Lokal jest dla mnie, ze względu na wystrój i otoczkę, zdecydowanie restauracją (a nie piwiarnią) w czym nie ma nic złego ponieważ jedzenie jest świetne a piwo bardzo dobre. Jednak ma to swoje konotacje - lokal nadaje się na rodzinny obiad, może na randkę, na spotkanie zawodowe ale niekoniecznie na hałaśliwą piwną biesiadę grupy znajomych.
    Trochę zawiodłem się, że nie było marcowego a karmelowe skończyło się dosłownie na kilka minut przed tym jak chciałem je spróbować. Reszta piw była naprawdę dobrej jakości (może trochę przegazowane) a jedzenie (smażony kozi ser z paletą owoców pyszny). Piwa są w takim "nowoczesnym" stylu jak to w dzisiejszych czasach. Stawiają na orzeźwienie, są "czyste" w smaku (minimalnie więcej charakteru by się jednak przydało).
    Do peta zabrałem ze sobą pysznego stouta który po dwóch dniach nadal trzymał poziom.
    Gdy będę w Płocku na pewnoi zawsze przyjdę tam na piwo i jedzenie.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
      Jednak ma to swoje konotacje - lokal nadaje się na rodzinny obiad, może na randkę, na spotkanie zawodowe ale niekoniecznie na hałaśliwą piwną biesiadę grupy znajomych.(...)
      Masz na myśli kolegów-kibiców?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #48
        Z taką grupą byłem w zeszłym roku i dzięki temu kilka osób przekonało się do dobrego (niefiltrowanego) piwa
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • tomek35
          Senior
          • 02-2007
          • 497

          #49
          Mam pytanie, czy aktualnie Browar Tumski sprzedaje piwa na wynos? Wracając w przyszły poniedziałek z Warszawy, mam zamiar tam się zatrzymać na jedzonko, ale niestety-jako kierowca-nie skosztuje na miejscu piwa
          Last edited by tomek35; 21-04-2010, 15:42.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
            Mam pytanie, czy aktualnie Browar Tumski sprzedaje piwa na wynos? Wracając w przyszły poniedziałek z Warszawy, mam zamiar tam się zatrzymać na jedzonko, ale niestety-jako kierowca-nie skosztuje na miejscu piwa
            jak będziesz miał własne butelki to bez problemu
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              #51
              Byłem ostatnio podczas festiwalu Audioriver w Płocku i oczywiście musiałem zahaczyć o Browar Tumski. Do wyboru były wszystkie piwa poza Marcowym. Na pierwszy ogień pioszło pszeniczne - niezłe, choć trochę przydrożdżowe, ale goździk z bananem w idealnych proporcjach i funkcję orzeźwiającą spełniało. Następny był Stout i temu piu nie mogę nic zarzucić - gęste, kremowe z wyraźnym palonym posmakiem. Spróbowałem jeszcze karmelowego i pilsa. Pierwsze dla mnie mimo wszystko przysłodkie, pils niezły - z bardzo miłą charakterystyczną nutą kojarzącą mi się z Rychtarem 10, ale prawie bez piany, a to co było znikało w mgnieniu oka.

              Swoją drogą przy barze zauważyłem ohydną praktykę łyżeczkowania. arman lejąc asekurancko po ściance wyjmował łýżką niemal całą pianę, tak że zostawała warstwa 1cm. Po wuj? Niestety nie dało się piwa zamówić przy barze, nie mogłem więc na bieżącco kontrolować sytuacji.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #52
                Na stronie pojawiła się informacja, że zaczęli butelkować swoje piwa do bączków 0,33. Butelki niby dają gratis

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #53
                  Dopiero teraz?
                  Od dawna sprzedają swoje piwa na wynos w butelkach 0.33l, jak na razie 4 rodzaje
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #54
                    Nie wiem kiedy. Tu na forum o tym nie było mowy. Dziś odkryłem, to się podzieliłem wiedzą.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wiem kiedy. Tu na forum o tym nie było mowy. Dziś odkryłem, to się podzieliłem wiedzą.
                      Już na początku września na forum są etykiety z browaru


                      Butelki 0,33 to małpki z napisem "butelka bezzwrotna" (takie same jak mała Łomża np)
                      cena to chyba od 4 do 5 zł w zależności od piwa (kupowałem jakiś czas temu więc dokładnie już nie pamiętam)
                      Dostępne są w butelkach tylko te 4 gatunki których etykiety są w galerii. Moje ulubione Karmelowe nie jest butelkowane i na razie nie będzie, tak samo z innymi piwami sezonowymi. Na te niestety trzeba ze sobą zabierać szkło w celu zakupienia na wynos.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • podswierkiem
                        Senior
                        • 11-2010
                        • 796

                        #56
                        ...po zwiedzaniu, a niestety: bardziej obejrzeniu Płockiej Starówki, zaszedłem do Browaru Tumskiego. Zakupiłem bez problemu firmowe szkła () oraz 0,33 l pilsa na wynos - jak dla mnie smak wyborny.
                        "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                        Niechybnie brakuje tam nas!
                        Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                        Niejeden już zginął kwiat!"

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #57
                          Fajny pomysł z choinką ustawioną z bączków .
                          Trochę szkoda, że piwo się szybko kończy, jak byłem w południe, załapałem się na Karmelowe, wieczorem już tylko jasne i stout.
                          Ale, z drugiej strony, oznacza to, że piwo schodzi, no i że nowe będzie świeże .

                          Comment

                          • PanKrecik
                            Member
                            • 09-2007
                            • 57

                            #58
                            Co tam słychać w Tumskim obecnie? co, jak i za ile?

                            ps. wybieram się w weekend do Płocka,
                            czy tylko ten jeden lokal warto odwiedzić?

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PanKrecik Wyświetlenie odpowiedzi
                              (...)
                              czy tylko ten jeden lokal warto odwiedzić?
                              Warto odwiedzić również brewpub przy hotelu Płock.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                                Warto odwiedzić również brewpub przy hotelu Płock.
                                Pamiętając o tym, że w niedziele nieczynne.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎