Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Płock, pl. Stary Rynek 13, Browar Tumski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarkOzz
    Senior
    • 10-2008
    • 209

    #61
    A czy w poniedziałek 15 sierpnia będzie czynne?

    Comment

    • PanKrecik
      Member
      • 09-2007
      • 57

      #62
      Wieści sprzed 2 tygodni: przepyszny stout!! karmelowe bardzo dobre, lekko słodkie ale bez mdłości, mętna ciężka bananowa pszenica, pszeniczne miodowe - akurat w sam raz miodowe, nie przesłodzone. Ceny od 7 do 8pln za 0,5l.
      Nie piłem pilsa, ale wszystkie inne bardzo polecam.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #63
        Odwiedzony ponownie wczoraj. Pierwszy raz usiadłem w piwnicach bo jak się przypadkiem dowiedziałem, jest to sala dla palących, cudownie. Widać tam tanki w których dojrzewa piwko, wystrój bardzo piwny. Z piw dostępne karmelowe, jak zwykle cudo, stout, pszeniczne i pils.
        Kuchnia w Tumskim zawsze mi pasowała, tym razem na talerzu panierowana pierś kurczaka i kaczka w wiśniach, która była poezją w ustach.
        Po raz kolejny minus dla piwowara za podejście do kolekcjonerów, za trzecim razem mimo moich wcześniejszych telefonów, umówienia się nie otrzymałem od niego etykiet, (za pierwszym razem z rok temu miał zostawić w barze, nie zostawił, za drugim razem, zostawiłem kopertę zwrotną ze znaczkiem, nie odpisano, teraz powiedział, że będzie, ze nie ma potrzeby zostawiania etykiet w barze, niestety nie było go. Trudno, w sumie nie musi. grunt, ze robi doskonałe piwo, które zawsze mi smakuje.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #64
          Odwiedzony 17.03
          Katastrofa - nie bylo Karmelowego piwa. Dostępne były: Pils, Pszeniczne, Pszeniczne Miodowe, Stout i nowość - Bursztynowe. Z oceną Bursztynowego zaczekam aż szanowny dysponent doda je do bazy
          Nieoficjalnie się dowiedziałem, że jeśli Bursztynowe się sprawdzi i będzie dobrze schodzić to ma na stałe zastąpić Karmelowe. Złozyłem u piwowara oficjalny protest gdyż Karmelowe jest piwem wręcz doskonalym dla mnie co nie znaczy, że Bursztynowe bylo złe.
          Nie jest to jednak w gestii piwowara jedynie właścicieli lokalu.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • olie
            Senior
            • 06-2011
            • 777

            #65
            Jak wygląda cena i objętość dużych butelek?

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #66
              Butelki duże miałem własne, na wynos sprzedają jedynie w bączkach 0,33 i to tylko część piw. Np na Bursztynowe czy wcześniej Karmelowe zawsze musiałem mieć swoje szkło
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • olie
                Senior
                • 06-2011
                • 777

                #67
                A już myślałem, że coś się zmieniło. Dzięki za odpowiedź

                Comment

                • karabach
                  Senior
                  • 09-2011
                  • 163

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Butelki duże miałem własne, na wynos sprzedają jedynie w bączkach 0,33 i to tylko część piw. Np na Bursztynowe czy wcześniej Karmelowe zawsze musiałem mieć swoje szkło
                  Będę przejazdem w Płocku w poniedziałek, jeżeli masz aktualne co nieco to proszę o kilka zdań.
                  Rzeczpospolita Krakowska
                  jak wychodze to tylko na pole

                  Comment

                  • Rycho_128
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 1039

                    #69
                    Pisałem przed chwilą posta w wątku o pilsie z Tumskiego, zacząłem nawet nieco szerzej traktować lokal jako taki, tu może nieco uzupełnię.
                    Byłem dzisiaj - jakieś 2 godziny temu.
                    Powrórzę - zamiast pilsa zaserwowano mi autentyczne zlewki (piana zero, gaz zero), po upomnieniu się i reklamacji wymieniono na stouta, który jakoś dał się wypić.
                    Piwo okazało się kiepskie, odradzam też jednak zdecydowanie jedzenie tam czegokolwiek., chyba że zadowolimy się totalną przeciętnością - a i to na słabym poziomie. Danie dnia - ledwo jadalny kotlet z kurczaka z mozarellą, do tego plasterek pomidora i pół kilo ziemnaików, brr. Nie polecam. Ludzi pełno, jakaś odjechana muzyka z glośników (za głośno) i na dodatek - o czym już pisałem obsługa całkiem do bani (po drodze było ze trzech kelnerów, więc czułem się zwolniony z obowiązku napiwkowania). Tak jak czytam różne oceny - żarcie tam jest raczej chwalone, ja też jak tam byłem jakiś czas temu - wydawało mi się, że jest ok. Może zrobiłem się bardziej wymagający - no nie wiem. Generalnie nędznie. Poza tym nie wiem, czy to jakaś celowa polityka - nas obsługiwało na zmianę jeden kelner i dwie kelnerki, więc nie ma konkretnej osoby, której można reklamować, obsługa niemrawa i generalnie niechętna, po moich uwagach na temat piwa panienka zaczęła coś mówić o gustach, ja powiedziałem, że mój gust zlewek raczej nie toleruje... I na koniec - na rachunek czekamy, czekamy, podchodzę do baru, a panienka rozbrajająco, no, koleżanka miała podejść (czwarta?)
                    Skończyło się na niesmaku, wypitym łyku zlewkowatego pilsa i stoucie (ujdzie w tłoku).
                    No, niestety
                    Gdański Browar WaRy
                    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                    Comment

                    • Rycho_128
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 1039

                      #70
                      Po kolejnej wizycie w Tumskim (no, niestety nie tylko, może kiedyś rozwinę to szerzej) umacniam się w przekonaniu, że wolę dobrze piwo przemysłowe niż kiepskie restauracyjne/rzemieślnicze.
                      Gdański Browar WaRy
                      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #71
                        A ja po pierwszej wizycie mam takie oto uwagi: piękny słoneczny dzień letni, zamawiam pilsą, słyszę "nie ma". Jest pszeniczne, miodowe (w których akurat nie gustuję), i stout. Zamawiam stouta - bardzo przyzwoity, przekąskę do piwa - bardzo przyzwoita. Obsługa też. Ponadto w ramach promocji za zamówienie w określonych dniach i godzinach dania - dodatkowo dostaję małego stouta. A jednak jestem zawiedziony brakiem piwa podstawowego w takich okolicznościach letnich. Położenie lokalu w rynku - strzał w dziesiątkę, natomiast wystrój - nie moja bajka.

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          #72
                          A ja po ubiegłotygodniowym kontakcie z butelkowymi wersjami wszystkich czterech, aktualnie warzonych piw spuszczam póki co zasłonę milczenia na Tumski... Tak tragicznych, przegazowanych piw, warzonych niczym na oranżadzie z wody z Wisełki nie piłem nigdy i nigdzie. Cisnęły się na usta słowa różne... Dlatego odpuściłem sobie szczegółowe ocenianie poszczególnych produktów (bo może to kwestia tej jednej jedynej warki....). Napiszę tylko, że najgorzej wypadło pszeniczne, najmniej źle stout. Pardon, Panowie, to nie rzemieślnictwo, to spekulanctwo...
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #73
                            Po raz kolejny odwiedziłem to miejsce w zimowej scenerii.
                            W sobotnie wczesne popołudnie w lokalu puchy, wszyscy pewnie sprzątają albo kupują .
                            Nastrojowy widok z okna na lodowisko, stonowana polska muzyka w tle, bardzo dobry krem pomidorowy z takimi sobie grzankami.
                            Odrazę mą budzą populistyczne pomysły okołopiwne: pils z wiśniami i bananowy miks z pszenicą .

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #74
                              Potrzebna konkretna data startu browaru. Ktoś pamięta? Czy pierwszy wpis ARTa był w dniu premiery? Staram się odtworzyć te daty, tak szybko ulatują z pamięci.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                #75
                                30.08.2008 +/- 2 dni.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎