Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowy Świat 6/12, Cuda na Kiju

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #16
    Miejsce w sensie lokalizacji idealne ale...jeżeli będą szli w tym kierunku jaki można było wczoraj zaobserwować to będzie licho. Szumna tablica informująca o 16 nalewakach z regionalnych browarów a rzeczywistość - czynne 4-5 nalewaków, do tego jeden z Kozlem (wszystko mogę zrozumieć ale wstawiane zwykłego koncerniaka do multikranu i nazywanie go regionalnym????). Sama oferta też nie zachwyca - tak naprawdę standard tyle, że wyższych cenach. Od multitapu wymagam trochę więcej niż browaru Kormoran (Rześkie, Warmiak i coś tam w piwie).
    Tak naprawdę warte uwagi były 3 krany - Rowing Jack (ale drożej niż w innych lokalach), Torpedo z Sierra Nevada i jakiś Saison - nie pamiętam browaru. Gdy kończyła się beczka to nie podłączano innego piwa tylko po prostu zmniejszała się oferta. Dziwna polityka w multitapie. Do tego B-Day bez gazu i w końcu go nie polewali.
    Piwnie - duże rozczarowanie.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
      Gdy kończyła się beczka to nie podłączano innego piwa tylko po prostu zmniejszała się oferta. Dziwna polityka w multitapie.
      Niekoniecznie, może mają taką dewizę: lokal czynny do ostatniego klienta... albo piwa
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • sienioo
        Senior
        • 12-2008
        • 177

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        Niekoniecznie, może mają taką dewizę: lokal czynny do ostatniego klienta... albo piwa
        Z drugiej strony mamy dostęp do świeższego piwa, nie stoi im podłączona beczka przez całą noc.

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #19
          Dwie wizyty i - druga - o tym o czym pisał Van i Tfur - podpisuję się ręką, nogą nosem i czymkolwiek bądź!

          Nie idźcie tą drogą!

          Reklama 16 nalewaków, moje cztery strzały - i cztery pudła - Pan za ladą proponował mi Warmiaka i Rześkie - przypadek? znam z Multibrowaru w Białymstoku - dokładnie to samo........

          Czekam na lepszą ofertę w lepszej cenie - szkoda, że mam tam 100 metrów z pracy i pewnie z konieczności będę zaglądał.
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
            Dwie wizyty i - druga - o tym o czym pisał Van i Tfur - podpisuję się ręką, nogą nosem i czymkolwiek bądź!

            Nie idźcie tą drogą!

            Reklama 16 nalewaków, moje cztery strzały - i cztery pudła - Pan za ladą proponował mi Warmiaka i Rześkie - przypadek? znam z Multibrowaru w Białymstoku - dokładnie to samo........

            Czekam na lepszą ofertę w lepszej cenie - szkoda, że mam tam 100 metrów z pracy i pewnie z konieczności będę zaglądał.
            Oj Piecia, to już z Tobą tak źle, że musisz pić w pracy...
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #21
              W Sopocie też zrobiono multitap na 26 fajerek. Wielka reklam w centrum Gdańska nawet była. Nim się zaczęło, to się skończyło.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                Oj Piecia, to już z Tobą tak źle, że musisz pić w pracy...
                Muszę cały czas
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #23
                  Piękny wpis jak na początek kariery na forum .
                  Jedna kwestia mnie zastanawia..., dziewica piwna..., hm...

                  Comment

                  • strzelczyk76
                    Senior
                    • 11-2003
                    • 823

                    #24
                    Barmani w dresach z Adasia
                    i jeszcze ta czapeczka to chyba HACCP - żeby włosy do piwa nie leciały...
                    NORMALNOŚĆ



                    Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Barmani w dresach z Adasia
                      i jeszcze ta czapeczka to chyba HACCP - żeby włosy do piwa nie leciały...
                      Właśnie, ale są tacy co widzą tylko jakieś trampki za 1500 zł i nie potrafią zrobić odpowiednich zdjęć do swoich wrażeń i opowieści. Za to pokazuje zdjęcia nieadekwatne do swojej opowieści, skrajnego obciachu, nawet barmani są w dresach.
                      Last edited by emes; 24-05-2013, 14:13.

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                        O cenach nie będę dyskutował (ja będę chodzi tam gdzie to samo można dostać taniej ale rozumiem, że są tzw. aspirujący snobi którzy wręcz ucieszą się możliwością płacenia więcej). Natomiast najbardziej martwi godzina otwarcia. Od 18.00 to zupełnie (dla mnie) bez sensu - ani po pracy (bo wtedy to już pójdę gdzie indziej i nie będę czekał godziny/dwóch godzin) ani na przyjazd (jak już pojade do domu to specjalnie nie będę przyjeżdżał).
                        Tak jak napisał docent - lokal chwilę będzie sie cieszył powodzeniem jak każda nowość ale na dłuższą metę nie ma szans wygrać z PDSL (podobna oferta, za to tam i taniej i lepsze godziny) ani z Gorączką, Butelkami czy Spiskowcami - lokale te mają przyjaźniejsze ceny i lepszą atmosferę.
                        Ale niech działają i bawią się dobrze póki mogą
                        Zgadzam się, otwieranie o 18:00 to żenada. Każdy ma "wolne" w innych godzinach, osobiście lubię puby otwarte od 10:00, 11:00, 12:00. Ale snobom może to pasować - na lans każda pora jest dobra
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • Swiecz
                          Civil Protection
                          • 03-2004
                          • 123

                          #27
                          Byłem w CNK w piątek, 24.05 i nawet chyba 8 nalewaków działało
                          Piwa nie za zimne a ceny dość znośne jak na Warszawę tylko atmosfera jakaś taka plastikowa, strasznie mi się ten lokal z Ikeą kojarzył

                          Stałym bywalcem nie zostanę, za bardzo lubię PDSL (no i liczę na KiK i Chmielarnię).
                          Last edited by Swiecz; 29-05-2013, 12:01.
                          Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zgadzam się, otwieranie o 18:00 to żenada. Każdy ma "wolne" w innych godzinach, osobiście lubię puby otwarte od 10:00, 11:00, 12:00. Ale snobom może to pasować - na lans każda pora jest dobra
                            Puby działają z zasady od godzin popołudniowych, jak ludziska wychodzą z pracy. Jeśli lokal prowadzi sprzedaż kawy i jest to dla nich w pewien sposób produkt priorytetowy, a piwo jest uzupełnieniem to jasne, że działa od godzin porannych. Ilu będzie chętnych na piwo od 12. Jest to pytanie retoryczne, oczywiście. Druga sprawa to personel - podwójny w wypadku wcześniejszych godzin.

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #29
                              Nie zgadzam się kompletnie z Toba e-prezesie. A to, że jest inaczej wiedzą tez w Kiju bo docelowo lokal ma być czynny od rana.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                #30
                                Każdy ma inny rytm. Mnie najprzyjemniej pije się piwo pomiędzy 11 a 17, w dzień, więc też uważam takie godziny otwarcia za nietrafione.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎