Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowy Świat 6/12, Cuda na Kiju

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
    Podpowiem, że są jeszcze inne grupy konsumentów niż hipsterzy i matki z dziećmi.
    Raz widziałem jedną grupę taką, ale potem okazało się że tylko mi się zdawało, bo to jednak była Milicja. Tak że jak dla mnie to są plotki.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #77
      No...i coraz więcej bab przyłazi do knajp. Po dwie, trzy a nawet cztery i wiecej! Psia mać...
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Antylop
        Senior
        • 10-2009
        • 1415

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dezir Wyświetlenie odpowiedzi
        Hipsterskie towarzystwo, serio? To kto ma przychodzić do knajp, matki z dziećmi?
        Jeśli lokal nie zabrania przychodzenia matkom z dziećmi to dlaczego nie miałyby przychodzić ?
        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2295

          #79
          Zgadza się. Ojcom też.
          Byłem kiedyś z dziećmi w poznańskiej Setce Pub i knajpa była im bardzo przyjazna

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krocz Wyświetlenie odpowiedzi
            W Cudach ostatnio cienizna. W dużym skrócie - 2/3 kranów dla Czechów i De Molena.
            Ta cienizna dalej obowiązuje?
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeśli lokal nie zabrania przychodzenia matkom z dziećmi to dlaczego nie miałyby przychodzić ?
              Lokal? Zabrania? No znowu nie nadanżam...

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #82
                Są lokale, gdzie obok zakazów typu "zakaz wchodzenia z lodami" jest zakaz przychodzenia z dziećmi.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Antylop
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1415

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Lokal? Zabrania? No znowu nie nadanżam...
                  Ano zabrania.
                  Np. Degustatornia w Gdańsku.
                  Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                  Comment

                  • Krocz
                    Member
                    • 07-2013
                    • 38

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ta cienizna dalej obowiązuje?
                    Aktualnie leją coś genialnego, ale nie będę im robił reklamy, bo ich serdecznie nie lubię

                    Comment

                    • XAI
                      Junior
                      • 03-2015
                      • 1

                      #85
                      Plusy: lokalizacja, dobre piwo i... FLIPPERY! Wreszcie jest miejsce gdzie znów jak za dawnych lat można napić się piwą i troszkę pograć ze znajomymi na tych maszynach. Właśnie z uwagi na flippery ostatnie kilka wyjść na piwo skończyło się w CnK

                      Minusy: w zasadzie jeden - wręcz nienaturalnie długi czas oczekiwania na piwo. Barmani ruszają się jak muchy w smole i bardziej zajęci są rozmowami ze sobą niż uzupełnianiem zawartości szklanek.

                      Comment

                      • yoda79
                        Senior
                        • 01-2013
                        • 861

                        #86
                        O 16 już pełno, ciężko o miejsce siedzące.
                        Klientela międzynarodowa, nie uświadczysz tu piwnych blogerów. Obsuga wyjątkowo jak na ten lokal sprawnie ze wszystkim sobie radziła, jeden z barmanów doradzal pewnej istocie wybór piwa i o dziwo radził sobie
                        Na plus - widoki z antresoli
                        Pizza znośna, ale dosyć droga (25 - 27 zł), z 5 próbowanych piw ani jedno nie zrobiło dużego wrażenia. Crazy beznadziejny, AIPA i wit z Redena średnia, Noc Kupały takoż, najlepszy, ale nic nie urywający Orzechowy Gaj Peruna.
                        Potem poszedłem do Luster i piwa Bazyliszka pozamiatały - zwłaszcza WWA.
                        Ceny w Cudach nie podskoczyły zbytnio, to raczej inne knajpy się do nich dostosowały.
                        Za 2 pizze i 5 piw zapłaciłem prawie 120 zł, ale to norma w warszawskich multitapach.

                        Comment

                        • domaluj
                          Senior
                          • 04-2012
                          • 303

                          #87
                          Świetny lokal. Bardzo nowoczesny. Genialna lokalizacja. Tłum ludzi. Kolejka po piwo bardzo długa. Chyba nieograniczona liczba miejsc - olbrzymi zapas rozkładanych krzeseł i stolików. Piłem Fafika (kompletny zawód) i Raj z Rajs (bardzo dobry). Pizza smaczna.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎