Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zielna 67, Karczma

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    #16
    Karczma cały czas czynna. Porter jest z kija, ciągle po 6zł, bardzo smaczny i idealny na zimową porę. Byłem we wtorek, ale niestety przelotem i kilka minut po 12.00, także w środku pustki.

    A to takie małe zdarzenie, którego byłem świadkiem.....przyszedł starszy, kulturalny pan w eleganckim płaszczu, kupił 0.5L Portera i stojąc przy ladzie baru, wypompował cały kufel w kilka sekund jednym przechyleniem wlał w siebie całe piwo !!! Po czym wyszedł z knajpy. Byłem pod wrażeniem tego gościa, przecież on nawet smaku piwa nie poczuł......szefowa powiedziała mi, że to ich stały klient i zawsze tak wypija jakiekolwiek piwo. Oryginał !!!
    pozd

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #17
      Nadal bez zmian. Kto jeszcze nie był, niech się szybko wybiera - warto.

      Knajpa pójdzie pod kilof, gdy tylko rozpocznie się Sztandarowa Inwestycja.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
        Nadal bez zmian. Kto jeszcze nie był, niech się szybko wybiera - warto.

        Knajpa pójdzie pod kilof, gdy tylko rozpocznie się Sztandarowa Inwestycja.
        Wujcio, nie szerz defetyzmu. Jeśli masz na myśli metro to tu wyraźnie widać, że stacja będzie na wysokości skrzyżowania. Chyba nikt odkrywką tego nie będzie robić
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #19
          Oczywiście, że stacja będzie robiona odkrywką, przynajmniej częściowo, a jak inaczej?

          A przy okazji budowy zlikwidowane zostaną wszystkie pawilony aż po Królewską, to już postanowione.
          Oczywiście, plan może się okazać nie-do-zrealizowania, jak to u nas bywa...
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • sodom
            Senior
            • 12-2002
            • 351

            #20
            Podobno pawilony mają być otwarte do końca maja.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #21
              W ciągu pawilonów działa już chyba tylko Karczma. Podobno odcięto ogrzewanie i wodę. Za chwilę mogą spodziewać się tam Sanepidu. Ostateczny termin prowadzenia działalności w pawilonach to wiosna. Póki co w Karczmie tłumy, cieszyński porter za szóstkę i ekstremalne zadymienie. Jakiś czas temu pojawiły się butelki Ciechana (zwykły 6 pln, miodowy 7 pln).
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • petrus33
                Gość
                • 01-2008
                • 888

                #22
                Żegnaj Karczmo
                Już tylko kilka dni zostało. Od 1 stycznia knajpka już nieczynna, pawilony będą zburzone. Byłem dzisiaj i piłem portera, był smaczny jak zawsze. Z tego co mi powiedziano, knajpka ma działać na Nowogrodzkiej 16 jeśli się nie mylę. Ale podobno jest tam bardzo niewiele miejsca i żadnego piwa z beczki nie będzie.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #23
                  Wczoraj w gronie forumowiczów wypiliśmy tu świetnie nalanego portera (piana w czeskim stylu). Gaz z piecyka dawał się wszystkim we znaki ale na szczęście obyło się bez hucznego pożegnania. Będzie mi brakować tego miejsca...
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #24
                    Karczma definitywnie zamknięta. Krew człowieka zalewa jak na tej warszawskiej piwnej pustyni likwidowane są takie oazy.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #25
                      jest jeszcze jeden lokal o tej samej nazwie i podobnym klimacie -http://browar.biz/forum/showthread.p...hlight=Karczma przy Towarowej - Belfast po PLN
                      Last edited by Piecia; 21-01-2010, 20:28.
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #26
                        Pewnie postawią tam tak wyłącznie niezbędne do życia człowiekowi banki i biurowce albo zrobią parking. Ech krew mnie zalewa od tych rządów PiS (likwidacja Rybitwy) czy PO (likwidacja pawilonów) - komu to przeszkadza ale kaski trzeba więcej wyciągnać
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          #27
                          To teraz Cię zaleje jeszcze bardziej. Jakiś czas temu Wyborcza pisała, że na razie nic tam nie zrobią. Po prostu posadzą trawnik. Nie pamiętam w tej chwili dokładnie dlaczego, ale wynika to chyba z tego, że sytuacja własnościowa gruntu jest dość skomplikowana.

                          EDIT: Znalazłem wspomniany artykuł - http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...ielo_prad.html
                          Last edited by Komar_Pafnucy; 21-01-2010, 21:45. Powód: dodany link

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • petrus33
                            Gość
                            • 01-2008
                            • 888

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pewnie postawią tam tak wyłącznie niezbędne do życia człowiekowi banki i biurowce albo zrobią parking. Ech krew mnie zalewa od tych rządów PiS (likwidacja Rybitwy) czy PO (likwidacja pawilonów) - komu to przeszkadza ale kaski trzeba więcej wyciągnać
                            Nie mieszaj polityki do sprawy gruntów. Jeśli jest właściciel gruntu, ma on całkowite prawo dysponować swoją własnością. A czy to jest osoba prywatna, czy Skarb Państwa, nie ma tu żadnego znaczenia. Prawo własności jest prawem i należy je przestrzegać. Partie polityczne nie mają z tym nic wspólnego.
                            Podejrzewam, że w przypadku gruntów pod pawilonami właścicielem jest obywatel Izraela, który ma pewne plany co do tego terenu. Umowa wynajmu się skończyła i nie było opcji jej przedłużenia. Pawilony musiały zniknąć. Oczywiście szkoda mi Karczmy i tego Portera, ale tak jak napisałem powyżej, prawo jest prawem.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎