Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warecka 8, Barek Gastronomiczny Małe Co Nieco

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jwojtynski
    Member
    • 12-2005
    • 88

    #46
    Asortyment ten sam - jest Sląskie, Grudziądzkie, Tyskie, Ciechany, Lwiwskie, i jeszcze pewnie dużo więcej. Niestety wraz z lokalem "zeuropeizowały" się ceny - Grudziądzkie i Tyskie po 5 zł, Lech Free 0,33 po 3,50.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #47
      Trzeba uaktualnić bo warto. Co prawda lokal zmienił klimat na bardziej standardowo-europejsko-kapitalistyczny co oznacza, że nie ma w nim juz klimatu ale za to piw jest spory wybór: Obolony, Grudziądzkie, niepasteryzowany Kasztelan, Kelt, portery lwowskie i żywiecki, jasne z lwowskiego, Staropramen, coś jeszcze ale imi teraz umknęło.
      Ceny około 5 PLN.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #48
        Temat zdecydowanie warty aktualizacji. Po pierwsze, niezły wybór piw w bezkonkurencyjnych jak na centrum Warszawy cenach. Przykładowo Kasztelan niepasteryzowany 5 pln, Pilsner Urquell 5,5 pln, Ciechan Porter 6 pln. Piwko można wypić wygodnie przy stoliku lub siedząc na wysokim stołku pod ścianą. Do tego dość szeroka oferta ciepłych, tanich dań.
        Oficjalna nazwa tego przybytku to Barek Gastronomiczny Małe Co Nieco. W dni powszednie otwarte do 20, w soboty do godz. 17.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • petrus33
          Gość
          • 01-2008
          • 888

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
          Temat zdecydowanie warty aktualizacji. Po pierwsze, niezły wybór piw w bezkonkurencyjnych jak na centrum Warszawy cenach. Przykładowo Kasztelan niepasteryzowany 5 pln, Pilsner Urquell 5,5 pln, Ciechan Porter 6 pln. Piwko można wypić wygodnie przy stoliku lub siedząc na wysokim stołku pod ścianą. Do tego dość szeroka oferta ciepłych, tanich dań.
          Oficjalna nazwa tego przybytku to Barek Gastronomiczny Małe Co Nieco. W dni powszednie otwarte do 20, w soboty do godz. 17.
          No i proszę, jak się chce to można mieć lepsze piwa i znakomite ceny
          Właśnie rozmawiałem z szefową i powiem krótko, jest potencjał na namówienie jej na poszerzenie oferty. Będę tam w tygodniu, to porozmawiam przy kuflu z "zarządem" tego miejsca.
          Miejsce otwarte jest tylko od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00-20.00. Szkoda, że ten wieczór taki krótki, ale zawsze można gdzie indziej się udać.

          Ponieważ nikt nie podał dokładnego adresu i kontaktu, zapodaję ja :
          ul. Warecka 8 (na rogu ulic Świętokrzyskiej i Kubusia Puchatka; wejście od Świętokrzyskiej).
          tel: (22) 826 91 05

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #50
            Ha, właśnie od kilku dni się tam przewijałem i byłem zaskoczony wyborem piw w towarzystwie wątpliwej urody dań niskiej gastronomii. Ale - miejscówka niesamowita i w zasadzie obserwowałem ciągły ruch w interesie...

            Comment

            • petrus33
              Gość
              • 01-2008
              • 888

              #51
              Bez przesady z tym wyborem. To są zaledwie dwa piwa z butelki, a Kasztelan nie jest jakimś wielkim rarytasem. Właścicieli tego miejsca trzeba namówić na sprzedaż innych piw. Konstancin, Ciechan, Boss lub Koreb są dostępne, tylko trzeba chcieć. Chcesz mieć wielki wybór piwa, to polecam CeliBar. Jedyne miejsce jakie znam w stolicy, gdzie jest 25-30 różnych browarków.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #52
                W Małym Co Nieco trochę się zmieniło od mojej ostatniej wizyty.

                Na plus: butelkowych piw naprawdę jest sporo: Ciechany (również Porter 22°), Lwówek, Konstancin, Obolonie, Lwiwskie i inne. Ceny ponalepiane są na kapsel więc ciężko wybadać co za ile, za Lwówka zapłaciłem 6 pln. Zgodnie z zapowiedzią, z okien zdarto siatkowane nalepy i teraz do woli można cieszyć się widokiem ulicy Świętokrzyskiej i budynkiem Ministerstwa Finansów

                Na minus: lodówka nie chłodzi tylko schładza. Pani od razu uprzedziła, że na naprawdę zimne piwo nie ma co liczyć, bo taki jest zakres pracy chłodziarki. Tak więc w połowie butelki miałem już ciepłą lurę. Dodatkowo-jeśli w lokalu jest tłoczno, to może być ciężko z uzyskaniem szkła do piwa.

                Kolejny raz wpadnę pewnie jesienią, może wtedy już nie będzie takich problemów z lodówką.
                Attached Files
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • lisiewski
                  Senior
                  • 12-2009
                  • 459

                  #53
                  A jak pod względem cen przedstawia się oferta w/w lokalu?

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #54
                    NIestety jak to w Warszawie - raczej drogo. np.: Das Hell (niemieckie) 11.50, polskie w okolicach 7-8.
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #55
                      Dobre wieści z Małego Co Nieco. W związku z końcem lata lodówka została naprawiona i chłodzi piwa jak należy. Wybór imponujący, ja w sobotę próbowałem Corneliusa Weizen (5,8 pln), Juranda-Litovel (4,5 pln) oraz Konstancina Czarny Dąb (5,5 pln). Takie ceny to jak na centrum wawy prawdziwy ewenement
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • petrus33
                        Gość
                        • 01-2008
                        • 888

                        #56
                        Właśnie tam dziś byłem i wypiłem Kożlaka z Ambera za 6.50zł.
                        Niestety lokalik te funkcjonuje w tygodniu jedynie do godziny 20.00, a w soboty do 16.00 No cóż, prawda jest taka, że w tej części Warszawy nie ma się gdzie piwa dobrego napić. Komis padł, Meta się sprzedała koncerniakom, pralnia Sketch potwornie drogi, a tu godziny niesocjalne

                        Comment

                        • Piwosz306
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 214

                          #57
                          Jesteś niekonsekwentny Petrus: skoro Meta "się sprzedała" koncerniakom bo serwują Kasztelana, to przypominam, że Komis serwował również Kasztelana oraz Perłę. Dobre piwa, ale koncerniaki A tak wogóle to w tej części Warszawy jest chociażby tuż za rogiem Bierhalle z dobrym piwem...

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                          No cóż, prawda jest taka, że w tej części Warszawy nie ma się gdzie piwa dobrego napić. Komis padł, Meta się sprzedała koncerniakom, pralnia Sketch potwornie drogi, a tu godziny niesocjalne

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Właśnie tam dziś byłem i wypiłem Kożlaka z Ambera za 6.50zł.
                            Niestety lokalik te funkcjonuje w tygodniu jedynie do godziny 20.00, a w soboty do 16.00 No cóż, prawda jest taka, że w tej części Warszawy nie ma się gdzie piwa dobrego napić. Komis padł, Meta się sprzedała koncerniakom, pralnia Sketch potwornie drogi, a tu godziny niesocjalne
                            Najmocniej przepraszam szanownych adminów za offtop :-), ale w tej części Warszawy akurat jest się gdzie napić. W pobliżu jest Windigo, Gramofon, Eufemia, Bistro... nie mówiąc już o wspomnianym wcześniej Bierhalle. A jest i Browarmia dla bogatych.
                            Last edited by Komar_Pafnucy; 29-10-2010, 12:57.

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • petrus33
                              Gość
                              • 01-2008
                              • 888

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Najmocniej przepraszam szanownych adminów za offtop :-), ale w tej części Warszawy akurat jest się gdzie napić. W pobliżu jest Windigo, Gramofon, Eufemia, Bistro... nie mówiąc już o wspomnianym wcześniej Bierhalle. A jest i Browarmia dla bogatych.
                              No tak, kompletnie zapomniałem o Windygo i Gramofonie. Dawno tam nie byłem, więc uleciało z głowy. Do Bierhalle i BrowArmi nie chodzę, a Eufemii i Bistro nie znam.

                              Comment

                              • Maggyk
                                Szara Adminiscjencja
                                • 05-2004
                                • 5615

                                #60
                                Wróćcie proszę do tematu.
                                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                                Piwo domowe -
                                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                                Reklama w BROWARZE
                                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎