Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Królewska 1, Bierhalle (d. BrowArmia Królewska)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Candlekeep
    Senior
    • 11-2007
    • 367

    A ja właśnie piję sobie pszeniczne z BrowArmii (zakupione w genialnej, "oldschoolowej" butelce) - i potwierdzam w całej rozciągłości: WYJĄTKOWO DOBRE!
    Szkoda jedynie, że butelka mieści zaledwie 750 ml i kosztuje 18 zł za samo piwo, zaś kaucja za butelkę - 10 zł.
    Last edited by Candlekeep; 21-10-2008, 21:52.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Chyba na główkę upadli. A ile teraz kosztuje 0,5 l w lokalu?

      Comment

      • Candlekeep
        Senior
        • 11-2007
        • 367

        A w lokalu kufel kosztuje 12 zł. Też dużo, no ale coś za coś. W końcu to nie Harnaś...

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
          A ja właśnie piję sobie pszeniczne z BrowArmii (zakupione w genialnej, "oldschoolowej" butelce) - i potwierdzam w całej rozciągłości: WYJĄTKOWO DOBRE!
          Szkoda jedynie, że butelka mieści zaledwie 750 ml i kosztuje 18 zł za samo piwo, zaś kaucja za butelkę - 10 zł.
          W Bierhalle 1 L w butelce kosztuje 17,50 PLN. Natomiast 1L w kuflu do wypicia na miejscu 20 PLN.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Dlatego też nie jestem częstym gościem w Bierhalle, a w Browarmii to zjawię się chyba dopiero wtedy, gdy trafię w totka.

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Dlatego też nie jestem częstym gościem w Bierhalle, a w Browarmii to zjawię się chyba dopiero wtedy, gdy trafię w totka.
              nie tak radykalnie! można iść na jedno podczas happy hour, chociaż nie pamiętam, do której to. całkiem podobną wymianę zdań miałem niedawno w wątku poświęconym bierhalle przy nowym świecie. proza życia...
              veni, emi, bibi

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                A kto chodzi do knajpy na jedno piwo...

                A prawda jest taka, że rzadko chodzimy do wymienionych przybytków, bo stosunek ceny do jakości jest dla nas nie do przyjęcia - to znaczy przy odrobinie szczęścia zrobimy sobie w domu podobne piwo za dychę mniej - rozumiem wszelkie koszty, ale 7 złotych za 0,5 litra to dla nas max...
                Last edited by iron; 22-10-2008, 22:43.
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • Candlekeep
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 367

                  To prawda - proza życia. Towar jest tyle wart, ile klient jest w stanie za niego zapłacić. Jeśli idzie za 12 zł za kufel - to znaczy, że tyle może kosztowac. Niestety

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    Zawsze zostaje nam głosowac nogami - znaczy własnym portfelem...

                    A jeśli i tak znajdą jeleni na swój staff - to ich sprawa - zarówno B&B jak i jeleni...
                    Last edited by iron; 22-10-2008, 22:47.
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • Candlekeep
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 367

                      No zapewne tak, choć czasem i ja wychodzę na jelenia, bo jednak możliwość wypicia w pubie piwa innego, niż Carlsberg, otwiera mój portfel szerzej, niż bym sobie tego życzył

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Wyrośniesz z tego, albo Twój portfel będzie miał zajady i nie będzie chciał tak szeroko się otwierac...
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                          nie tak radykalnie! można iść na jedno podczas happy hour, chociaż nie pamiętam, do której to. całkiem podobną wymianę zdań miałem niedawno w wątku poświęconym bierhalle przy nowym świecie. proza życia...
                          Happy Hour z piwem za prawie dychę to dla mnie oksymoron

                          Pan Iron Dickinson dobrze to ujął - chodzi o stosunek ceny do smaku. Lubię piwa z Bierhalle i Browarmii, ale nie są one na tyle wybitne, żebym tam walił drzwiami i oknami

                          Comment

                          • Candlekeep
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 367

                            Ależ tu nie chodzi o walenie drzwiami i oknami. Po prostu jak idę do pubu, to mogę albo siedzieć przy Calsbergu czy innym Heinekenie za 10 zł, albo przy pszenicznym albo karmazynowym z BrowArmii za 12. Wybór nie wydaje mi się trudny.
                            W tym wypadku raczej możnaby rozpocząć dyskusję ogólnie na temat cen piwa w pubach - ale to chyba nie w tym miejscu.

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1303

                              już dychę? no to coś przeoczyłem. w czerwcu było po osiem, jeśli mnie skleroza nie myli. to pokazuje, jak często tam bywam. zdrowie jeleni oraz innych, bardziej zagrożonych gatunków!
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ależ tu nie chodzi o walenie drzwiami i oknami. Po prostu jak idę do pubu, to mogę albo siedzieć przy Calsbergu czy innym Heinekenie za 10 zł, albo przy pszenicznym albo karmazynowym z BrowArmii za 12. Wybór nie wydaje mi się trudny.
                                Nie wiem, czy można to nazwać wyborem No cóż, w obecnej sytuacji w Warszawie prawie nie chodzę do knajp, bo albo nie ma na co, albo nie ma za co. Nie przychodzi mi to trudno, bo i tak w większości lokali jest nakopcone i mam podwójnego kaca po takiej wizycie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎