Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Królewska 1, Bierhalle (d. BrowArmia Królewska)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
    Tam wszystkie piwa kosztują 12zł, do tego dostajesz Pilsa za darmo.
    Jacksonowi chodziło o szkło.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      Poza tym nie wszystkie piwa po 12 PLN bo np.: Blonde kosztuje 14 PLN.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
        Poza tym nie wszystkie piwa po 12 PLN bo np.: Blonde kosztuje 14 PLN.
        Chyba jako jedyne. Niemniej zdziwiłem się wczoraj, gdy zobaczyłem 14 na rachunku.

        Comment

        • lisiewski
          Senior
          • 12-2009
          • 459

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
          Trafiliśmy do Browarmii we wtorek o 16.
          Zamówiliśmy pszenicę i stouta. Kelnerka od razu zaproponowała nam pilsa w promocji. Trochę się zdziwiliśmy, że przyniosła aż 4 piwa, no ale nie narzekaliśmy (o promocji nie wiedziałem wcześniej). Niestety z racji tego, ze wszystkie piwa były co najwyżej przeciętne (wodniste i bez smaku) postanowiliśmy coś zjeść. I tu znowu miła niespodzianka - niektóre dania obiadowe w promocji: 2 dania w cenie jednego. W międzyczasie zakupiłem jeszcze w promocji Blonda (+ pils). Niestety Blonde także bez wyrazu i mocno wodniste.
          Reasumując: piwa bardzo słabe, ale promocja bardzo fajna.

          Kufle po 20 zł. Jest wi-fi
          Wszystko dlatego, że siedząc przy stoliku nie widziałeś procesu nalewania Ja zawsze siadam przy barze i patrzę na ręce barmanowi. Jedyna szansa by napić się tam piwa z beczki bez "dolewki".

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Jacksonowi chodziło o szkło.
            Potwierdzam. Chodziło o szkło, a konkretnie o wysokie kufle 0,5dm3

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
            Wszystko dlatego, że siedząc przy stoliku nie widziałeś procesu nalewania Ja zawsze siadam przy barze i patrzę na ręce barmanowi. Jedyna szansa by napić się tam piwa z beczki bez "dolewki".
            Chcesz powiedzieć, że w browarze restauracyjnym można dostać piwo warzone na miejscu z dodatkiem wody? To przekracza moje wyobrażenie o głupocie więc proszę o potwierdzenie.
            MM961
            4:-)

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              Chyba chodziło o proceder, polegający na nalaniu prawie pełnego kufla, odstawieniu go, oczywistym w międzyczasie odgazowaniu piwa , i - po zamówieniu przez klienta - szybkiego dolaniu do pełna, coby się klient nie niecierpliwił...
              Czasem - uwaga, softcore - to dolanie to po prostu zlewka z kilku stojących kufli do jednego... Nie zarzucam tego "BrowArmii" (nie widziałem), ale parę razy zdarzyło mi się coś takiego w życiu zobaczyć .

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                Chyba chodziło o proceder, polegający na nalaniu prawie pełnego kufla, odstawieniu go, oczywistym w międzyczasie odgazowaniu piwa , i - po zamówieniu przez klienta - szybkiego dolaniu do pełna, coby się klient nie niecierpliwił...
                Czasem - uwaga, softcore - to dolanie to po prostu zlewka z kilku stojących kufli do jednego... Nie zarzucam tego "BrowArmii" (nie widziałem), ale parę razy zdarzyło mi się coś takiego w życiu zobaczyć .
                Dolewanie piwa jestem w stanie pojąć szczególnie przy dużej liczbie klientów. W Spiżu się to zdarza. Nie daje to jednak efektu wodnistości piwa.
                MM961
                4:-)

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  Ja akurat ostatnio będąc w tym lokalu widziałem na własne oczy jak pieniący się Blond był zlewany do kilku kufli nim nalało się jeden, a potem zlewki dopełniano i szybko sprzedawano. Nawet barman obsłudze kelnerskiej sugerował, co by szukać klienta pod konkretnie zlane/rozlane piwo.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja akurat ostatnio będąc w tym lokalu widziałem na własne oczy jak pieniący się Blond był zlewany do kilku kufli nim nalało się jeden, a potem zlewki dopełniano i szybko sprzedawano. Nawet barman obsłudze kelnerskiej sugerował, co by szukać klienta pod konkretnie zlane/rozlane piwo.
                    Niby mnie wcale nie dziwi w Polsce taka praktyka, jednak w połączeniu z faktem, że za taką zlewę ludzie płacą 14 pln to już jest tragiczna sprawa...
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • chaoss
                      Member
                      • 05-2008
                      • 52

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi

                      Kufle po 20 zł. Jest wi-fi
                      To mnie Pani chciała naciągnąć. Byłem 2 tygodnie temu i krzyknęła 25zł.

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                        Chcesz powiedzieć, że w browarze restauracyjnym można dostać piwo warzone na miejscu z dodatkiem wody? To przekracza moje wyobrażenie o głupocie więc proszę o potwierdzenie.
                        oczywiście miałem na myśli głupotę obsługi.
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          W Bierhalle widziałem raz, jak barman nie wylał do końca wody po płukaniu kufla, być może w ten sposób to wygląda i w Browarmii.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            Z witryny BrowArmii zniknęła informacja o tej nieszczęsnej promocji dodawanego gratis pilsa do każdego zamówionego piwa. Więc może wymyślą coś nowego albo i nie
                            W każdym bądź razie zamieścili info, że pod koniec sierpnia wraca blanche i ciemna pszenica. Ciekawe czy będzie tak dobra jak w roku 2006?
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • skullbone44
                              Junior
                              • 07-2008
                              • 3

                              byłem w niedzielę, karmazynowego brak, pszenica i blanche rozwodnione a stout smakował jak nie wiem co, ale na pewno nie jak piwo.Bywam w browarmi od roku i o ile kuchnia trzyma poziom, to z każdym razem jest coraz gorzej z piwem i obsługą, coraz bardziej zbliżając się do wrocławskiego spiża i oddalając od konkurencji z ńowego światu czy arkadii. Przy 12 zł za szklankę czy kufel wypadałoby bardziej szanować klientów

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4568

                                Niestety, w Browarmii stosują zasadę "im drożej tym gorzej". Po oszustwie z pilsem, który okazał się wyrobem z Jabłonowa założyłem prywatny bojkot tego browaru i po relacjach innych stwierdzam, że wciąż słusznie. Wzorce z wrocławskiego Spiża niestety znajdują naśladowców, a zasada "jesteśmy w dobrym miejscu, a głupi ludzie i tak łykną nasze lury za kosmiczną cenę" wciąż jest stosowana. Żenada

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎