Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Królewska 1, Bierhalle (d. BrowArmia Królewska)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4570

    Po latach zajrzeliśmy w poniedziałek 10.11 skuszeni promocją na piwa z Browarmii (kupujesz jedno dostajesz dwa). Był Pils, Pszeniczne, Klasztorne i Stout. Szczególnego zachwytu nie było ale po 6 i 7 zł dały się wypić. Obsługa jak była beznadziejna tak jest w dalszym ciągu - gdy się nie złapie za rękę nikt się nie zainteresuje, że kufle są już puste. Poza tym nalewano jak popadnie - do szkła od pszenicy Klasztorne, a Pszenicę do kufla, itp. Nalewaki z obcymi piwami ściupione gęsto na ścianie z boku baru. Wybór dobry lecz ceny przegięte - te same piwa da się wypić w Chmielarni, KiKu lub Piw Paw o 3-4 zł taniej.

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      Na Facebooku napisali:

      Drodzy Klienci,
      Uprzejmie informujemy, że od połowy kwietnia 2015 roku BrowArmia weszła w strategiczny alians z dynamicznie rozwijającą się siecią restauracji i minibrowarów Bierhalle.
      Nowy Zarząd, z ramienia Bierhalle, aktualnie realizuje proces dostosowywania BrowArmii do konceptu oraz standardów sieci.
      W tym przejściowym okresie mogą wystąpić pewne zawirowania, pojawić się niejasności, powstanie wiele pytań o dalszy los BrowArmii. Dzwońcie, piszcie – personel odpowie na każde pytanie.
      BrowArmia była, jest i będzie zawsze do Waszej dyspozycji a my wspierając nowy Zarząd wierzymy, że w efekcie synergii BrowArmia zapewni Wam jeszcze lepszy serwis niż dotychczas.
      Stary Zarząd BrowArmii


      Ależ te browary się ostatnio uparły żeby utrudnić browar.bizowi dodawanie piw do bazy

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Z BrowArmii znika multitap. Menu zmieniono już na te znane z Bierhalle. Piwa będą nadal warzone na miejscu, ale zapewne wg receptur Bierhalle, chociaż nie jest to jeszcze przesądzone.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9735

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Z BrowArmii znika multitap. Menu zmieniono już na te znane z Bierhalle. Piwa będą nadal warzone na miejscu, ale zapewne wg receptur Bierhalle, chociaż nie jest to jeszcze przesądzone.
          Hm, mam tzw. ambiwalentne uczucia .
          Jeśli piwa będą takie, jak bierhallowe koziołki, proszę bardzo.
          Ale co do żarcia, to mogłoby zostać po staremu...
          Poza tym - na plaster komu pseudobawarska knajpa na Krakowskim???

          A poza tym - darek99 mówił mi o tym "przejęciu" już na WFP .

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Z BrowArmii znika multitap. Menu zmieniono już na te znane z Bierhalle. Piwa będą nadal warzone na miejscu, ale zapewne wg receptur Bierhalle, chociaż nie jest to jeszcze przesądzone.
            Multitap nadal działa, menu jest jeszcze "Browarmiowe"
            Zupa cebulowa - rewelka
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Multitap nadal działa
              Do wyczerpania zapasów, nowych beczek nie mieli już zamawiać. Albo te zapasy są spore, albo zmienili zdanie.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2868

                Z elewacji zniknęły wszelkie szyldy BrowArmii, które zostały zastąpione Bierhalle. Zatem warto zmienić chyba już nazewnictwo w bazach danych.
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Tez to zauważyłem, pytanie czy tam na miejscu warzą już swoje, bierhalowe czy sprowadzają z Arkadii.
                  Jeśli browar to sugerowałbym edycję nazwy na Bierhalle (d.Browarmia)
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4325

                    A to nie będzie tak, że w ogóle przestaną tam warzyć i będzie tak jak na Nowym Świecie, piwo z Arkadii?
                    Last edited by Prusak; 22-11-2015, 23:14.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Dopiero dziś się o tym dowiedziałem. Nawet jeśli pozostanie tam browar czyli produkcja to i tak zmiana na gorsze. Po prostu zubożenie oferty stołecznych brewpubów.
                      Podobno ruszył, czy na dniach rusza, wilanowski browar Bierhalle. Chyba chociażby z tego powodu bedą mieli moce by dostarczyć swoje piwa i na Królewską. Być może jest też nadal możliwość zwiększenia produkcji w Arkadii.
                      Jak dla mnie Bierhalle to już taki brewpubowy koncerniak a o koncerniakach mam takie zdanie jak większość forumowiczów.
                      Zastanawiam się też dlaczego Jabłonowo pozbyło się takiego prestiżowego lokalu. Tylko z powodu kasy ?
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Krzysztof
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 1689

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dopiero dziś się o tym dowiedziałem. Nawet jeśli pozostanie tam browar czyli produkcja to i tak zmiana na gorsze. Po prostu zubożenie oferty stołecznych brewpubów.
                        Podobno ruszył, czy na dniach rusza, wilanowski browar Bierhalle. Chyba chociażby z tego powodu bedą mieli moce by dostarczyć swoje piwa i na Królewską. Być może jest też nadal możliwość zwiększenia produkcji w Arkadii.
                        Jak dla mnie Bierhalle to już taki brewpubowy koncerniak a o koncerniakach mam takie zdanie jak większość forumowiczów.
                        Zastanawiam się też dlaczego Jabłonowo pozbyło się takiego prestiżowego lokalu. Tylko z powodu kasy ?
                        Z tym podejściem "koncernowym" do Bierhalle to przesada. Bierhalle w odróżnieniu od większego browaru ma rozdrobniona produkcję piwa w kilku miejscach w Polsce.

                        Za czasów Browarmii sprawy zaczęły iść kierunku żeby z browaru restauracyjnego zrobić multitap.
                        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                        www.twojmalybrowar.pl

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          Koncern też ma kilka browarów i produkcja odbywa się w kilku miejscach kraju ale już nie dyskutujmy o tym.
                          Nadal nie wiem dlaczego BrowArmia/Jabłonowo pozbyła się tego miejsca. Rozumiem że jest lans (nie wiadomo jak długo) na multitapy ale teraz już nie mają tego lokalu w ogóle.
                          Być może wystartują w innym miejscu...
                          No nic, Warszawie ubył 1 browar restauracyjny. Szkoda.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            Nie kojarzę ani jednego ich piwa, o którym mógłbym powiedzieć że było "dobre", co najwyżej znośne.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                              No nic, Warszawie ubył 1 browar restauracyjny. Szkoda.
                              Nic nie ubyło. Tam nadal miały być warzone piwa, bardziej wymyślne.
                              Chyba, że koncepcja zmieniła się.
                              Last edited by Pendragon; 23-11-2015, 09:31.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4325

                                No ty chyba wielu forumowiczów będzie wdzięcznych, jak ktoś już dotrze do informacji, jaki jest stan faktyczny i jaki docelowy: czy jeszcze jedna warzelnia Bierhalle czy po prostu lokal z dowożonym piwem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎