Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ząbkowska 11, Łysy pingwin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bono_boniecki
    Senior
    • 10-2007
    • 177

    #16
    Od siebie dodam, że ani Staropramen, ani Zubr na uwagę nie zasługują. Nie pije się ich z przyjemnością.
    Z gorszych wiadomości, lokal nie ma zamiaru dalej współpracować z browarem w Konstancinie, narzekali na kwaśne piwo i niesolidność dostaw.
    Poza tym zmienili nieco wystrój, konkretnie na lewej ścianie od wejścia są jakieś zdjęcia, ściana wygląda mimo to na pustą i łysą. Lipa, kiedyś było ładniej.

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #17
      Najpierw będzie śmiesznie, potem strasznie a na koniec... poczekajcie na koniec opowieści...

      Na stronach www. właściciel przedstawia się jako buddysta. Mnie buddyzm kojarzy się z duchowością, ten nasz polski buddyzm jest chyba jednak zdecydowanie materialistyczny
      Aż już mi się samemu nie chce narzekać na ten warszawskie ceny i właścicieli warszawskich lokali ale po protu ceny piw rzędu 8-10 PLn są dla mnie ciągle jak walnięcie obuchem i dla zdrowia psychicznego muszę wyrzucić z siebie - TO JEST JAKA
      Last edited by VanPurRz; 30-11-2009, 15:34.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #18
        Coś się pomerdało, dokończę tutaj. ...Pomerdało A szkoda wielka bo zarówno Zubr, jak i Heban smakowały mi bardzo.
        Trochę mniej pasował mi nastrój. Męczące jest dłuższe siedzenie w zapadającej się miekkiej kanapie (fajnie się być może śpi ) lub przy malutkim stoliczku przy którym nawet taki kurdupel jak ja musi się non stop garbić i stale trzeba być czujnym bo przy trzech stojących piwach wielkość stolika powoduje stałe niebezpieczeństwo spadku szklanki na ziemię.
        Na ścianach fajne zdjęcia.
        Ogólnie nie jest tam źle ale jednak duże i wygodne stoły są lepsze do siedzenia a cena piwa powoduje, że odwiedzę ten lokal czasem (lubię czeskie piwa) ale niezbyt często.

        Trochę szkoda bo lokal ma spory potencjał (miejsce, wnętrza które można lepiej wykorzystać, klasyczny nalewak..., dobre piwa).
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • PanKrecik
          Member
          • 09-2007
          • 57

          #19
          Witam,

          Zaktualizuję opis oferty i cennik...

          Beka :
          jasny Zubr 8pln
          Staropramen 9pln
          Heban 8pln

          Butelka:

          jasny Zubr, Litovel 9pln
          Bernard, Krusovice 10pln
          Baltas, Pszen Obołon, Biały Obołon, Franziskaner 11

          Często bywają braki w ww asortymencie, ale pojawiają sie zamienniki.
          Na uwage zasługuje Heban z kija - moim zdaniem duzo lepszy, mniej słodki niz z butli.

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1303

            #20
            staropramen i heban (ceny j.w.) do wypicia, ale siekiera taka, że z żoneczką wymiękliśmy. wypowiedzenie zdania złożonego kończyło się długiem tlenowym...
            veni, emi, bibi

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
              Poza tym był Staropramen i jakiś koncernowy szczyn.
              To jedno i to samo
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
                No i dlatego wybrałem Heban. Mam nadzieję, że BBG cały czas warzy go w niemieckim browarze w Ingolstadt. Bardzo smaczne piwo, chociaż ta wersja beczkowa jakby słabsza mi się wydawała od butelkowej.
                Dziś luknąłem w sklepie - produkcja czeskiego Litovla. Zresztą odpowiedni temat na forum potwierdza, że Heban jest z Litovla od przeszło roku
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #23
                  Byłem wczoraj. Heban całkiem znośny, choć brakowało mu treści, trochę za mało było też paloności. Poza tym piłem smacznego, dobrze goryczkowego jasnego Bernarda.
                  W kranach poza tym Staropramen i jasny Zubr.

                  Comment

                  • olie
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 777

                    #24
                    Po pobieżnym przejrzeniu ich profilu na FB widać, że jest się tam czego napić. Jest to o tyle istotne, że po ewakuacji PDSL Praga stała się trochę piwną pustynią. W kranie mieli ostatnio Raudonu Plytu Bocmano Usai (AIPA) i Centennial IPA z Doctor Brew. Z butelkowych były na pewno piwa z Peruna i Doctora Brew. Temat do zbadania.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎