Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

al. Jana Pawła II 82 (CH Arkadia), Bierhalle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #46
    Obsługa kelnerska to w 90% totalna porażka i nic się od roku pod tym względem nie zmieniło. Dlatego ja konsekwetnie zamawiam przy barze i mam stres z głowy
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #47
      Becik, mrożąca krew w żyłach relacja

      Gdy byłem ostatnim razem, rzeczywiście kelnerki słabo kursowały pomimo wielu wolnych stolików, ale w sumie wolę to od nagabywania co 10 minut, czy może nie chciałbym czegoś zamówić.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #48
        Kelner/kelnerka ma zwykle jakiś rejon. Jest w jej/jego obowiązku patrolować swój rewir i działać na bierząco. Rozglądający się klient lub palący (bez popielniczki) to sygnał, że klient potrzebuje obsługi. Dyskretny kelner nigdy nie wejdzie w słowo w trakcie rozmowy klientów... etc. co ja będę wklepywał kodeks kelnera?! takie rzeczy ludzie, którzy pracują w tej branży powinni wiedzieć.
        Last edited by e-prezes; 19-09-2006, 23:33.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #49
          W tym roku jest w Bierhalle sylwester? Pytam tylko z ciekawości.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • sloniatko
            Senior
            • 02-2004
            • 1014

            #50
            Wygląda na to, że od nowego roku zmieniły się zasady rezerwacji stolików. Ostatnio chciałem zarezerwować stolik dla kilku osób i dużym zaskoczeniem dowiedziałem się, ze owszem jest to możliwe ale ... każda osoba jest zobowiązana do zamówienia zakąsek w cenie 30zł na osobę a do rachunku zostanie doliczone 10% serwisu. Słysząc takie warunki zrezygnowałem a lokal wiele stracił w moich oczach
            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #51
              Już ta praktyka była stosowana w zeszłym roku, kiedy chciałem zrobić rezerwację na nasze ostatnie "zamkowe" spotkanie to zakrzyczeli sobie 10% serwisu, więc nic nie rezerwowaliśmy, a i tak się w kupie spotkaliśmy dosiadając się do stolika, zawsze można sobie poradzić
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • sloniatko
                Senior
                • 02-2004
                • 1014

                #52
                Tak ale tuż przed świętami koleżanka robiła rezerwację na 10 osób na Nowym Świecie i nie tylko, że nie kazali nic zamawiać to również nie doliczyli serwisu, ja czegoś tutaj nie rozumiem
                Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  #53
                  Ciekawe czy jeszcze wprowadzili limit czasowy, w ciągu którego trzeba zgłodnieć i zjeść na te 30 zł

                  Comment

                  • sloniatko
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1014

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
                    Ciekawe czy jeszcze wprowadzili limit czasowy, w ciągu którego trzeba zgłodnieć i zjeść na te 30 zł
                    Pośredni tak, ponieważ zakąski dostajesz w momencie zasiadania przy stoliku.
                    Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      #55
                      ..... a po pewnym czasie i tak przyjdzie kelnerka i poprosi o przeniesienie się do innego stolika, bo "nasz" został komuś innemu zarezerwowany, bo "manager" nie spodziewał się, że tyle czasu będziemy przy nim siedzieli.

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        #56
                        A ja z kolei napiszę peany pochwalne, jako, że zdarzyło mi się w tym tygodniu być w Bierhalle dwa razy Przede wszystkim w poniedziałek udało mi się trafić jeszcze na Weizenbock'a. Genialne piwo, strasznie mi smakował. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wróci do "repertuaru" Na razie przyjdzie mi wyczekiwać z utęsknieniem na Doppelbock'a. Równie fajny jest Alt. Przy okazji, przy żadnym piwie nie mogłem narzekać na pienistość, temperaturę czy wysycenie. Zawsze było podane z piękną, białą czapą i warstwa piany utrzymywała się do końca nawet w kuflach 1-litrowych. Standard obsługi też jest już wyższy, czas oczekiwania był normalny, w znaczeniu nie trwało to godzinę, a miła kelnerka nawet pamiętała, by zapytać się czy podane dania smakowały.
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
                          ..... a po pewnym czasie i tak przyjdzie kelnerka i poprosi o przeniesienie się do innego stolika, bo "nasz" został komuś innemu zarezerwowany, bo "manager" nie spodziewał się, że tyle czasu będziemy przy nim siedzieli.
                          Na stołach są kartki z informacją o rezerwacji, więc nie mniej pretensji jak Cię ktoś przeprosi o przeniesienie do innego stolika. Pomyśl co by było gdybyś to Ty zarezerwował sobie stolik i przyszedł i nie masz gdzie usiąść....
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                            A ja z kolei napiszę peany pochwalne, jako, że zdarzyło mi się w tym tygodniu być w Bierhalle dwa razy Przede wszystkim w poniedziałek udało mi się trafić jeszcze na Weizenbock'a. Genialne piwo, strasznie mi smakował. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wróci do "repertuaru" Na razie przyjdzie mi wyczekiwać z utęsknieniem na Doppelbock'a. Równie fajny jest Alt. Przy okazji, przy żadnym piwie nie mogłem narzekać na pienistość, temperaturę czy wysycenie. Zawsze było podane z piękną, białą czapą i warstwa piany utrzymywała się do końca nawet w kuflach 1-litrowych. Standard obsługi też jest już wyższy, czas oczekiwania był normalny, w znaczeniu nie trwało to godzinę, a miła kelnerka nawet pamiętała, by zapytać się czy podane dania smakowały.
                            Dziękuję i zapraszam.
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23793

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
                              Na stołach są kartki z informacją o rezerwacji, więc nie mniej pretensji jak Cię ktoś przeprosi o przeniesienie do innego stolika. Pomyśl co by było gdybyś to Ty zarezerwował sobie stolik i przyszedł i nie masz gdzie usiąść....
                              Emes opisał przecież inną sytuację - siedzisz przy stoliku bez informacji na nim o rezerwacji, w pewnym momencie kelner/ka informouje Cię o tym, że stolik przy którym siedzisz został właśnie komuś zarezerowany i masz się przesiąść.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19166

                                #60
                                Powtórka wizyty sprzed ponad dwu lat... Jak to w niedziele, gwar, tłumy ludzi i mecze na telebimie :| Musiałem głośno rozmawiać, by być słyszanym. Cóż taki urok restauracji w centrach handlowych. Nie muszą przynajmniej narzekać na brak gości.
                                Piwa mnie nie zachwyciły (trzy spróbowaliśmy) - przenica bez polotu, dunkel wodnisty, jedynie bock smaczny. Miło wspominaliśmy wizytę w Pivovari. Zobaczymy jak w łódzkiej filli Bierhalle.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎