Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Foksal 19, Sketch [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #91
    Obecnie w karcie piw są następujące pozycje.
    Lane:
    - Żywiec 8/10 pln (małe/duże)
    - Paulaner ok 14 pln (nie jestem pewien)
    - Guinness 14/18 pln (0,25/0,5 litra)
    - Delirium Tremens 16 pln za 0,3l
    - Blanche de Namur 14 pln za 0,3l
    - Pink Killer 12 pln za 0,25l

    Poza tym przekrój piw polskich po 12 pln od butli i zagranicznych w cenach jeszcze wyższych.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • HubertJ
      Senior
      • 05-2007
      • 188

      #92
      Ciechan Wyborny 12 zł za 0,5 litra. Z beczki.

      Odwiedziłem w niedzielę rano, byliśmy jedynymi klientami. Wypiłem Brackie Mastne (wcześniej nie miałem okazji). Cena- 12 zł.

      Lokal przyjemny, aczkolwiek wystrój z piwem nie kojarzy się w ogóle. Wybór piw niezły. Ceny, jak dla Gorzowiaka ( ) trochę za wysokie.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19169

        #93
        hihi, nie tylko Gorzowiaka. ja się dziwię czy oni w ogóle zarabiają w tej knajpce na piwie...

        Comment

        • petrus33
          Gość
          • 01-2008
          • 888

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          hihi, nie tylko Gorzowiaka. ja się dziwię czy oni w ogóle zarabiają w tej knajpce na piwie...
          W pralni......na piwie ?

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
            Obecnie w karcie piw są następujące pozycje.
            Lane:
            - Delirium Tremens 16 pln za 0,3l
            - Blanche de Namur 14 pln za 0,3l
            - Pink Killer 12 pln za 0,25l
            Delirium za 16pln to nie tak źle, rzekłbym nawet że całkiem sensownie biorąc pod uwagę polskie ceny sklepowe tego piwa (13-15pln za 0,33l). A jak lane to dodatkowo zachęca do spróbowania, może nawet zajdę któregoś dnia i padnę na widok cen piw butelkowych
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • lisiewski
              Senior
              • 12-2009
              • 459

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sketch Wyświetlenie odpowiedzi
              Gdyby nas nie interesowało co piszecie nie czytalibyśmy tego, a tym bardziej nie umieszczali informacji o lokalu. Każdy ma prawo do opinii, ale czy nie warto byłoby pokusić się o tą opinie po odwiedzinach w lokalu... i spróbowaniu kilku pozycji...

              W lokalu jest ciekawa atmosfera i odwiedzają nas nie tylko, jak pisano na forum " banany ", każda osoba to dla nas ważny Gość, nie ważne czy nie wyda lub wyda 10, 20 czy 500 złotych.


              Pozdrawiam zatem i zapraszam..
              Chyba poszli po rozum do głowy... bo już nie spamują. Chciałem nawet odwiedzić ten lokal po ostatniej wizycie w Kinie Atlantic (podobnie jak w sprawach piwnych nie znoszę "koncerniaków"), ale po tym co tutaj przeczytałem serdecznie podziękuję i udam się do sobie znanych, sprawdzonych lokali. Lubię kabaret, ale to już niezły skecz.

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #97
                odwiedziłem - przy okazji Grand Derbi w piłkę kopaną zaproszony przez ekipę z pracy.

                Na początek plusy:

                - tydzień temu, przechodząc obok i poszukując lokalu z transmisją meczów z polskiej ekstraklasy tylko tam był mecz Jagi na żywo

                - bardzo duży wybór polskich piw butelkowych ( w tym takich, których w sklepie nie trafiłem w Warszawie nigdy)

                - prktycznie wszystkie transmisje sportowe - w porównaniu z Championsem w Mariott wypadają lepiej


                Minusy:

                - ceny ceny ceny - koszmar - najtaniej "wychodzi" polski premium lager Żywiec Full Light, polskie butle 12 pln, zagranica 15 za 0,5 l, Ciechan beczkowy także po 12 zł
                - fatalna cenowo i jakościowo kuchnia - znajomi jedli i bluzgali (każdy!!), ja żałuję, że wziąłem frytki...
                - mimo wszystko widać, że lokal jest "bananowy".... kwestia gustu, ale ja wolę inne

                reasumując - przy okazji ciekawego wydarzenia sportowego i pogodzie takiej jak dziś (jak żyję, takiego paraliżu komunikacyjnego nie pamiętam) na dwa piwka można zajrzeć, wszak sklep był dziś nie po drodze....

                obym takiej snieżycy więcej nie utrafił....
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • coder
                  Senior
                  • 10-2006
                  • 1347

                  #98
                  Wczoraj odwiedziłem ten lokal po raz drugi i po raz drugi wyniosłem bardzo pozytywne wrażenia.

                  Obsługa miła i sprawna, piwo dostałem szybko, w prawidłowej temperaturze i z dedykowanym szkłem.

                  Wnętrze przestronne, czyste i wygodne, choć trochę zbyt nowoczesne jak na mój gust.

                  Wybór piw - jak na polskie realia - znakomity, szczególnie piw belgijskich, z beczki i z butelki.

                  Ceny - trzeba przyznać - wysokie, szczególnie piw zagranicznych. Są jednak i pozytywne tego efekty - łatwość znalezienia miejsca i lepiej dobrana klientela, bez nadmiernie "biesiadnej" atmosfery.

                  Bardzo polecam ten lokal - jak dla mnie miejce piwne nr. 1 w Warszawie.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi

                    Wybór piw - jak na polskie realia - znakomity, szczególnie piw belgijskich, z beczki i z butelki.

                    Bardzo polecam ten lokal - jak dla mnie miejce piwne nr. 1 w Warszawie.
                    A pamiętasz konkretnie co mają z beczki i w jakiej cenie?
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • coder
                      Senior
                      • 10-2006
                      • 1347

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      A pamiętasz konkretnie co mają z beczki i w jakiej cenie?
                      Nie do końca pamiętam, na pewno Noteckie po 12 zł/0.5L i chyba Ciechan w podobnej cenie, a z Belgów Delirium Tremens, Blanche de Namur i jakiś owocowy wynalazek po ~20-25 zł za 0.33

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Jeśli uznawać będziemy takie cyny za dopuszczalne to nic się na naszym rynku piwnym nie zmieni. Jak można za Noteckie czy Ciechana żądać 12 zł? Dla mnie to patologia usilnego pozycjonowania średnich piw

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2868

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber w czerwcu 2010 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Obecnie w karcie piw są następujące pozycje.
                          Lane:
                          - Delirium Tremens 16 pln za 0,3l
                          - Blanche de Namur 14 pln za 0,3l
                          - Pink Killer 12 pln za 0,25l
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie do końca pamiętam, na pewno Noteckie po 12 zł/0.5L i chyba Ciechan w podobnej cenie, a z Belgów Delirium Tremens, Blanche de Namur i jakiś owocowy wynalazek po ~20-25 zł za 0.33
                          Coder, czyżby belgi podrożały o prawie 100% w ciągu roku?

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Minusy:
                          - fatalna cenowo i jakościowo kuchnia - znajomi jedli i bluzgali (każdy!!), ja żałuję, że wziąłem frytki...
                          Dawno nie odwiedziałem tego miejsca, ale jak dla mnie (i nie tylko) to mają najlepsze frytki w Warszawie. Oczywiście jeśli ktoś lub frytki belgijskie, a nie mrożonki.
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • coder
                            Senior
                            • 10-2006
                            • 1347

                            Może mi się coś popiętroliło i zapamiętałem ceny za 0.5L

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              To raczej na pewno ceny za 500ml, Delirium było niedawno po 16 za 330ml. Owocowy wynalazek to pewnie Pink Killer (który w Krajinie Piva w Toruniu kosztuje z kija 12 za 500ml )
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • daniek
                                Junior
                                • 06-2010
                                • 4

                                [Czy coś egzotycznego obecnie można dostać. Chodzi mi spoza Europy. Wie ktoś, coś??

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎