Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wilcza 29, Gorączka Złota

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Coś nie mogę się doczytać...
    Od której otwarte w zwykły dzień tygodnia?
    Od 13, zgodnie z Ustawą z 1982
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      No to w sam raz na "lunch" przed pociągiem

      Comment

      • Kulbi
        Member
        • 10-2011
        • 91

        A co tam kapie z kija?

        Comment

        • goldrush
          PiwBiz
          • 01-2011
          • 209

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kulbi Wyświetlenie odpowiedzi
          A co tam kapie z kija?
          Jest jeszcze ostatnia beczka
          B-Day. Lądowanie w Bawarii, wspólne piwo AleBrowaru, Piwoteki Narodowej i PINTY (Weizen IPA).
          a po niej czekają jeszcze takie beczki piwa jak;
          Rowing Jack i Oto Mata

          Ps. Przepraszam dopiero teraz dorwałam się do komputera.

          Comment

          • goldrush
            PiwBiz
            • 01-2011
            • 209

            Witam,
            z ostatniej chwili,
            dziś dostawa piw butelkowych;
            z Browaru Szałpiw ;
            Szczun , Bździągwa , Rojber.
            z Browaru Sachsenberg ;
            Pieprzowe, Chilli , India Pale Ale.
            i piwa niemieckie .
            ilość butelek baaaardzo ograniczona.

            Comment

            • goldrush
              PiwBiz
              • 01-2011
              • 209

              Witam,
              dziś z beczki Rowing Jack,
              w kolejce czekają do podpięcia Black Hop, Sweet Cow.
              duża oferta piw butelkowych,
              w tym trzy zacne MAIBOCKI.
              ZAPRASZAM.

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Szedłem dzisiaj na Altenmünstera ale o 13.11 było zamknięte. Może następną razą

                Comment

                • goldrush
                  PiwBiz
                  • 01-2011
                  • 209

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Szedłem dzisiaj na Altenmünstera ale o 13.11 było zamknięte. Może następną razą
                  Byłam , byłam ukryta na górze w kuchni i walczyłam z daniami na dziś, jakoś się zagapiłam. Bardzo przepraszam .

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika goldrush Wyświetlenie odpowiedzi
                    Byłam , byłam ukryta na górze w kuchni i walczyłam z daniami na dziś, jakoś się zagapiłam. Bardzo przepraszam .
                    Żaden problem, niestety nie było śniegu, żeby kulkami rzucać w okna

                    Comment

                    • goldrush
                      PiwBiz
                      • 01-2011
                      • 209

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Żaden problem, niestety nie było śniegu, żeby kulkami rzucać w okna
                      Dobrze że i żadnych kamieni po oknem

                      Comment

                      • goldrush
                        PiwBiz
                        • 01-2011
                        • 209

                        Sobota 25.05.2013

                        Przybywa do Nas KOCHANICA OLBRACHTA .
                        Browar Staromiejski Jan Olbracht wspólnie z piwowarem domowym Bartłomiejem Łyczakiem uwarzyli Nam Amerykańskiego Weizena. Jest to piwo pszeniczne, górnej fermentacji o zawartości alkoholu około 5%. Zawiera słody: pszeniczny, pilzneński, carahell. Chmielenie single hop Citra. W smaku mocno pszeniczne, aromatyczne, doskonale orzeźwiające.

                        Zapraszam do próbowania , jest tylko jedna beczka i parę butelek.

                        Comment

                        • purc
                          Senior
                          • 02-2009
                          • 650

                          Piłem Kochanicę Olbrachta w 2 lokalach w odstępie 1 godziny- najpierw w Spiskowcach potem w Gorączce. Różnica w przyjemości picia piwa była kolosalna.
                          W Spiskowcach piwo nalano szybko do granicy 0,5, kompletnie bez piany, temperatura 5 st., w szklance Jabłonowa. Usiadłem w kącie przy jedynym nie zarezerwowanym stoliku /sobota, 16,15/. Piłem ok. pół godziny, samotnie / nie licząc Docenta, który właśnie skończył małe i leciał do PDSLu/.Piwo ledwo zmęczyłem. Lokal cały czas pusty, za barem obsługa mało kontaktowa.
                          W Gorączce to samo piwo podano w klasycznej szklance do weizena, nalane pięknie z 5 cm pianą, która utrzymała się prawie do końca, temperatura 6 st wydawała się prawidłowa/ była taka sama jak w SR, a jednak piwo smakowało wyśmienicie/, za barem Pani Małgosia i rozmowy, przy barze też ciągły ruch i sporo rozmów z klientami /głównie z UK/.
                          Polecam uwadze wszystkich , jak niewielkie pozornie szczegóły mają wpływ na przyjemność picia piwa , zwłaszcza jeśli planujemy być w pubie parę godzin.
                          Chcę też wyróżnić Gorączkę Złota jako jedyny znany mi pub /nie tylko w Warszawie/ , w którym NIE PODAJE SIĘ PIWA BEZ SZKLANKI. Inne puby lekceważą to, bo ważniejszy jest dla nich zysk niż szerzenie kultury piwnej. Brawo GZ!!!

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                            ....
                            Chcę też wyróżnić Gorączkę Złota jako jedyny znany mi pub /nie tylko w Warszawie/ , w którym NIE PODAJE SIĘ PIWA BEZ SZKLANKI. Inne puby lekceważą to, bo ważniejszy jest dla nich zysk niż szerzenie kultury piwnej. Brawo GZ!!!
                            A w czym podają , w woreczkach foliowych ? Rozumiem, że chodzi Ci o to, że kupujesz w pubie piwo w butelce i "jak przystało na kulturę piwną" chcesz spożyć to piwo przelane z butelki do szklanki. W PDSL-u podają do piwa butelkowego szklankę, ale rozumiem , że z powodu konfliktu z barmanką celowo degradujesz wszystko co jest związane z tym lokalem
                            Jak w Gorączce ważniejsze jest szerzenie kultury piwnej nad zyskiem, to się zapytaj pani Małgosi dlaczego nie ma w GZ Artezana i innych piw, których nie ma w swojej ofercie hurtownia w której pani Małgosia się zaopatruje. Jeśli chodzi np o Artezana, to oni byli gotowi sami wozić bezpośrednio piwo do lokalu, ale ponieważ ich piwa nie są w ofercie jedynej słusznej hurtowni, to nie ma piw z Artezana w GZ.
                            A propos Spiskowców, to też chyba jesteś stronniczy, piszesz o frekwencji 15 minut po otwarciu lokalu. Byłem w Spiskowcach w piątek ok 22.00 z Piecią, nie było żadnego miejsca wolnego, piliśmy piwo na stojąco przy barze. W Gorączce Złota też byłem ze dwa razy tuż po otwarciu i też mogę napisać, że lokal był pusty.

                            Comment

                            • purc
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 650

                              Chyba niepotrzebnie tak się denerwujesz. W ogóle nie pisałem o PDSLu, a Spiskowcy posłużyli mi raczej do ogólnych rozważań na temat czynników, które wpływają na to, że piwo smakuje /mi/ bardziej czy mniej. Inna sprawa, że kiedy w Spiskowcach jest tłum, to i tak nie ma tam atmosfery.
                              Jeśli chodzi o szklanki do butelek, to chyba udajesz, że nie rozumiesz o co chodzi- czy stąd te dowcipne uwagi o woreczkach foliowych? Kultura piwna polega na tym, że w knajpie pije się piwo ze szklanki, a nie prosto z butelki.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                purc, nosisz termometr ze sobą?
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎