Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczyrzyc, Szczyrzyc 195, Browar Marysia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pawelharfa
    Junior
    • 08-2008
    • 7

    #46
    e-prezes
    Przyjdzie dzień, przyjdzie godzina napijesz się szczyrzyckiego piwa
    według mnie lepsza 14 niż poprzedniego sezonu

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #47
      Potwierdzam - są już i 12 i miodowe. Niestety, nie mam aż tak pozytywnych wrażeń, jak rok temu. 12 trochę taka nijaka, jakby wytrawna, na dodatek w barwie praktycznie nie różni się od 14, ale chyba ni emiało to byc piwo półciemne? Miodowe za słodkie, smakowało niczym mocny wyrób Van Pura. Najlepsza to 14, bo najbardziej zbalansowana.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #48
        Pendragon miał rację, czuć lekki "zjazd" nowych warek.
        Tyle, że moim zdaniem najmniej straciła 12tka. "Mocne" za to jakieś zbyt ułożone straciło ten swój zbożowy potencjał.

        Natomiast w lokalu zmiany na plus: swoje piwo, browar leje do normalnych kufli bez koncernowego piętna

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Pendragon miał rację, czuć lekki "zjazd" nowych warek.
          Tyle, że moim zdaniem najmniej straciła 12tka. "Mocne" za to jakieś zbyt ułożone straciło ten swój zbożowy potencjał.

          Natomiast w lokalu zmiany na plus: swoje piwo, browar leje do normalnych kufli bez koncernowego piętna
          Toż jak tam dwa razy byłem to tylko tak lali, do kufelków.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #50
            Mi też tylko do kufelków.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #51
              A to pech. Dwie poprzednie wizyty okrasili mi tyskimi szklankami. Widocznie nie mam chodów

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #52
                Może wyglądałeś na tyskopijcę

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #53
                  Na bank

                  Apropos, czy to prawda, że zmienił się piwowar? Tak mi się o uszy obiło.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #54
                    Tak, Łukasz nie jest nim już.

                    Comment

                    • pizmak666
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 1898

                      #55
                      Dziś doszła do mnie wiadomość że Marysia kupiła instalacje od pana Siudka po Relakspolu.Ciekawe co się z tego urodzi.
                      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                      Comment

                      • Pankracy
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2770

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dziś doszła do mnie wiadomość że Marysia kupiła instalacje od pana Siudka po Relakspolu.Ciekawe co się z tego urodzi.
                        Chodziły słuchy, że właściciele minibrowaru Marysia mieli po generalnym remoncie uruchamiać browar klasztorny. Można się więc domyślać, że tam trafi ta instalacja.

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dziś doszła do mnie wiadomość że Marysia kupiła instalacje od pana Siudka po Relakspolu.Ciekawe co się z tego urodzi.
                          Piwny moloch Marysia Brewing który połknie Heńka ?
                          A tak na poważkę to oprócz lokalizacji w tej samej miejscowości Marysia nie ma chyba nic wspólnego z dawnym browarem klasztornym więc jej inwestycje nie przekładają się na stary browar. Może po prostu chcą zwiększyć produkcję stawiając na wzrost udziału piw butelkowych bo póki co szkło to u nich jakieś hipermikroilości przy i tak najmniejszej produkcji w Polsce.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #58
                            Marysia jako restauracja, na której zapleczu warzy się piwka, faktycznie nie ma nic wspólnego. Ale 100 metrów dalej od co najmniej roku szykowane są pomieszczenia po dawnym browarze, w którym to miejscu miała ruszyć produkcja "butelkowa". Z nową instalacją dodam. Jak widać nie taka ona znowu nowa, ale dobre i to. Czyli zrobili krok dalej

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #59
                              Trochę szkoda bo myślałem że w przypadku reaktywacji Gryfa będa 2 niezależne samodzielne zakłady (ze wszystkimi korzyściami wynikającymi z tej różnorodności) a wynika będzie to 1 browar. W pewnym sensie mikrobrowar Marysia wchłonie większy browar Gryf
                              Tak czy siak w skali browarnictwa w tej małej miejscowości na pewno postęp.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #60
                                No właśnie będą 2 odrębne browary w odległości 100 czy 200 metrów. Jeden restauracyjny, a drugi mały rzemieślniczy powiedzmy. Tzn. nie wiem jak to tam będzie zorganizowane strukturalnie, może i pod jedną nazwą, ale fizycznie - jako sprzęt i budynek to są 2 odrębne browary.
                                Last edited by Pendragon; 28-07-2010, 12:03.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎