Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szaflary, Zakopiańska 1e, Browar Zadyma

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #16
    Browarek położony w odległości 10 minut marszu od stacji PKP Szaflary przy głównej drodze obok marketu budowlanego. Rzeczywiście, miejsce bardzo stylowe i przyjemne. Pomysł z góralską chatą ten sam jak w odwiedzonym przeze mnie przed tygodniem browarku U Tří králů w Prostějově. Jednak tu chyba bardziej pasuje bo jesteśmy na Podhalu, a poza tym zrobiony jest z większym rozmachem co widać na fotkach Docenta.http://minibrowary.wordpress.com/201...browar-zadyma/

    W czasie naszej wizyty z Jurandofilem 31.03 w ofercie było 6 rodzajów piw:
    - Jasne 12°Blg, 4,5-5,0% alk.
    - Pszeniczne 12°Blg, 4,5-5,0% alk.
    - Marcowe 12,5°Blg, 4,5-5,0% alk.
    - Ciemne 12,5°Blg, 4,5-5,0% alk.
    - Miodowe 12,5°Blg, 6,5-7% alk.
    - Koźlak 16°Blg, ? alk.
    Oceny pierwszych pięciu zamieściłem w dziale piwo konkretnie http://www.browar.biz/forum/showthre...31#post1046731 . Czekam jeszcze na dodanie przez Pendragona Koźlaka.
    Ceny piw od Jasnego do Ciemnego to: 0,3 l- 6 zł, 0,5 l - 8 zł, 1 l - 15 zł, Miodowe odpowiednio 7, 9 i 17 zł, Koźlak - 8, 10, 18 zł. Jest także możliwość zamówienia próbek 0,125 l w cenie 2 zł każdy rodzaj. Ceny na poszczególne piwa obowiązują także dla butelek 0,5 l (niższe, cienkościenne, bezzwrotne, pseudo NRW). Zrezygnowano z napełniania butelek z krachlą o pojemności 1 l. Etykiety są identyczne dla wszystkich piw, wyróżnia je jedynie banderola na kapslu. Nie ma niestety podkładek. Szkło firmowe w pojemności 0,125; 0,3; 0,5; 1 l (kufle) i 0,3; 0,5 l (szklanki do pszenicy). Niestety, jest go mało i raczej nie jest na sprzedaż. Dla nas uczyniono wyjątek (powołaliśmy się na browar.biz) i mieliśmy możliwość kupienia ale tylko 0,3 l kufelków.

    Jedzenie smaczne, dania obfite a ceny bardzo przyjazne. Podawane ciekawie na drewnianych talerzach - korytkach.
    Attached Files

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #17
      Odwiedziliśmy to miejsce w sobotę 28 kwietnia.
      Byliśmy pierwszymi klientami stawiając się na miejscu już o 11.30.
      Do czasu otwarcia (12.00) siedzieliśmy w nowo powstałym ogródku, obserwując przejeżdżające pociągi i wsłuchując się w reklamy nadawane po góralsku z marketu budowlanego (Serdecnie polecomy deski sedesowe w promocyjnych cenach. Zaprasomy )
      Piwo nie powala na kolana, a Miodowe wręcz zalatuje koncernówą.
      Ponieważ wyśmienita pogoda skłoniła nas do zajęcia miejsc na zewnątrz, a obsługa twierdziła, że ogródek jeszcze oficjalnie nie jest otwarty, w pewnym momencie zostaliśmy poproszeni o regulowanie na bieżąco za każde kolejne piwo, bo jak podobno stwierdził szef, możemy uciec. Po naszej deklaracji, że jednak nie uciekniemy, bo nie po to jechaliśmy 400 km, żeby uciekać, zrezygnowano z pomysłu kasowania na bieżąco, jednak byliśmy poddawani stałej, dyskretnej inwigilacji.
      Od obsługi dowiedzieliśmy się, że już niedługo pojawią się firmowe podstawki w wersji skórzanej
      Na koniec zakupiliśmy po kilka piw na drogę, w firmowych kapslowanych butelkach z etykietami, oraz wypiekany na miejscu chleb na zakwasie z orzechami

      Comment

      • ucho
        Senior
        • 05-2010
        • 500

        #18
        Za 6 zł można zamówić 0,3l piwa albo 3X0,125l = 0,375l próbek.
        Last edited by ucho; 30-04-2012, 00:01.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
          wsłuchując się w reklamy nadawane po góralsku z marketu budowlanego (Serdecnie polecomy deski sedesowe w promocyjnych cenach. Zaprasomy )
          Moim zdaniem te reklamy są zbyt głośne i na dłuższą metę upierdliwe.
          Lokal położony przy zakopiance, nie sposób go przeoczyć. Typowa góralska chata jakich ostatnio powstaje cała masa. Na domiar dość hałaśliwego ruchu ulicznego przy drodze w środku brzdąkała kapela góralska co dawalo poczucie ogólnego harmidru i rozgardiaszu.
          Menu ciekawe, porcje duże i smaczne, rzadko zdarza się jeść rosół z domowymi kluskami, a tu takie były.
          Obsługa bardzo miła, sympatyczna i szybka.
          W ofercie było 6 piw, można też zakupić chleb pieczony w browarze za 12 zł, polecam, jest smaczny.
          Etykiety ciężko wyciągnąć, kufli nie można kupić. podstawek brak.

          Całokształt bardzo pozytywny i wart ponownych odwiedzin.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Promil03
            Senior
            • 10-2007
            • 2833

            #20
            Poprzednicy ładnie wszystko opisali. Na temat kupna kufelka rozmawiałem chyba z samą właścicielką - niestety nieskutecznie. Kufli mają mało i nie przewidują w najbliższym czasie zakupu nowych.
            Na miejscu piłem tylko jasne - smakowało mi. Resztę piw kupiłem na wynos w cenach od 8 do 10zł. Piwko dostałem zapakowane w torebki z okazji Pierwszej Komunii Świętej
            Jedzenie smaczne. Polecam oscypek pieczony w szynce z żurawiną. Kwaśnica też dobra i tania (6zł).
            Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Długi czerwcowy weekend spędzam w Bukowinie Tatrzańskej, więc...

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4568

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
              Poprzednicy ładnie wszystko opisali. Na temat kupna kufelka rozmawiałem chyba z samą właścicielką - niestety nieskutecznie. Kufli mają mało i nie przewidują w najbliższym czasie zakupu nowych.
              No to czyli my z Jurandofilem mieliśmy szczęście że nam sprzedali.

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #22
                Byłem kilka dni temu. Lokal przyuważony przez żonkę w drodze z Zakopca w Pieniny. Zupełnie zapomniałem o tym nowym dla mnie miejscu. Odwiedziliśmy wiec w drodze powrotnej do Zakopanego. Lokal urządzony z rozmachem i niezłym gustem. Ale lokalizacja mi się nie podoba.
                Jedzeniew sporych porcjach, ale tylko niezłe. Piwa niestety w moim odczuciu co najwyżej poprawne. Najsłabsze jakie piłem w ostatnim czasie w browarze restauracyjnym. Na szczęście świeża pszenica prosto z tanku smakuje o niebo lepiej niż ta serwowana w chwili naszego pobytu tam. Duży plus dla Pana Piwowara za chęć oprowadzania nas po browarku. Szkłą nie chcą sprzedawać, bo muszą zamawiać (jak każdy inny browar zresztą, ale tylko tutaj nie chcą sprzedać). Duży plus za możliwość próbowania piwa w ilości 0,125ml i to w mini kufelku Jak dla mnie ta ilość tej jakości piwa była wystarczająca.
                Piwo można kupić w butelkach na wynos

                Pewnie przejazdem zajrzę by sprawdzić, czy piwo lepsze
                Last edited by JAckson; 17-06-2012, 18:26.
                MM961
                4:-)

                Comment

                • Jurandofil
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 976

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                  No to czyli my z Jurandofilem mieliśmy szczęście że nam sprzedali.
                  No, ale cośmy się naprosili i nanegocjowali to tylko my wiemy
                  Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                  Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                  Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #24
                    Sprzedawali na FB 2012.
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • DoktorK
                      Junior
                      • 10-2010
                      • 21

                      #25
                      Wczoraj miałem okazje spróbować pszenicznego. Bardzo mi smakowało. Na nalewaku obecnie: jasne, ciemne, pszenica, miodowe i marcowe. Koźlaka nie ma i podobno nie będzie, gdyż nie cieszył się zbytnią popularnością . Ceny jak na browar restauracyjny bardzo przystępne. Za 5 piw zapłaciłem 33zł, co średnio daje 6,6zł za 0,5l. Podobno takie ceny mają się utrzymać do końca euro.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #26
                        "Nieco" nadłożyliśmy drogi, wracając spod Lubomira do Suchej Be.
                        Wielka, drewniana chałupa, stojąca po lewej stronie "zakopianki", na oko niczym nie wyróżniająca się spośród dziesiątek (setek?) podobnych przydrożnych jadłodajni, rozsianych od samiuśkich Tater aż po Bałtyk.
                        W środku jednak, być może nie do zauważenia na pierwszy rzut ceprowskiego oka, stoją miedziane kadzie. Poza tym wystrój także typowo góralsko-cepeliowski, ale w Szaflarach to jak najbardziej daje radę. Nie schodziłem do kręgielni, to już byłoby za wiele...
                        Jedliśmy pstrągi i moskole, polecam. Piwo (oprócz próbki 0,125l) wzięliśmy na wynos, tym razem nie w wielkich krachlach, lecz w "zwykłych" butelkach NRW. Jak na środek dnia i tygodnia zaobserwowaliśmy całkiem spory ruch, niekoniecznie turystyczny, sporo "tutejsych" brało piwo na wynos.
                        Rozbawiły mnie kwiatki przed wejściem, stojące w wazoniku zrobionym z puszki po "naszym najlepszym" .

                        Comment

                        • Justusias24
                          Junior
                          • 08-2012
                          • 1

                          #27
                          Pizzy nie polecam

                          Bylismy w tej karczmie całkiem nie dawno, wystrój bardzo ładny. Kelnerki były nie usmiechnięte ale pewnie zmęczone,gdyż była już godz 22.00. Zamówiliśmy pizze ,,zadyma,, czekaliśmy na nią ok 40 min i co najlepsze usiedliśmy przy samym barze i czuliśmy jak pizza się przypala- o chwilę kelnerka przynosi nam tą pizzę i co się okazuje - pizzy nie da się zjeść,gdyż była cała czarna od spodu. Wyszliśmy z karczmy głodni a za pizze trzeba było zapłacić. Zadowoleni byliśmy z kelnerki oraz z przękąski podawanej na samym początku czyli chleb ze smalcem

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #28
                            Nie ma to jak wpaść do browaru na pizzę. Oczywiście każdy może zamawiać sobie co chce tylko po co pisać o tym na forum piwnym
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie ma to jak wpaść do browaru na pizzę. Oczywiście każdy może zamawiać sobie co chce tylko po co pisać o tym na forum piwnym
                              Może to trzeba czytać a rebours. Wszystko poza pizzą było doskonałe?

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #30
                                Żeby podkreślić, że kelnerka podawana na początku była zadowalająca?

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎