Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

św. Marka 27, Non Iron

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    św. Marka 27, Non Iron

    Lokal też (jak większość w Krakowie) malutki z antresolą i metalowym (nie muzycznie) wystrojem, dość głośny, gdyż zwykle jest włączony telewizor na mecze na Canal+ i duszny na antresoli (nawet przy otwartych drzwiach). Z piw: Tysquell i Smocza Głowa. Piwo po 9 zł za 1000 ml, 5 zł za 500 ml, 4 za 300 ml. We wtorki piwo taniej np. 4 zł za 500 ml. Jest to lokal zaprzyjaźniony z browarem Stary Kraków.
    Last edited by e-prezes; 17-09-2005, 12:45.
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
    Lokal też (jak większość w Krakowie) malutki z antresolą i metalowym (nie muzycznie) wystrojem, dość głośny, gdyż zwykle jest włączony telewizor na mecze na Canal+ i duszny na antresoli (nawet przy otwartych drzwiach). Z piw: Tysquell i Smocza Głowa. Piwo po 9 zł za 1000 ml, 5 zł za 500 ml, 4 za 300 ml. We wtorki piwo taniej np. 4 zł za 500 ml. Jest to lokal zaprzyjaźniony z browarem Stary Kraków.
    Namiary drogi e-prezesie ,namiary


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      idąc od dworca raptem 5-8 minut spacerkiem (no może teraz dłużej bo "wykopki"). Nr. lokalu nie pamiętam, ale od wschodniej strony Plant. nie da się przeoczyć.

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Przede wszystkim jest to klub dla piłkarskich kibiców. Przy wejściu nawet jest wielka plansza z rozpisanymi wszystkimi telewizyjnymi relacjami meczów wszystkich najważniejszych europejskich lig. Wydeje mi się też, że to chyba bardziej męski lokal, choć nie bedę sie przy tym stanowisku upierał. Barmanka chętniej będzie szła w uparty spór o to jakie piwo podaje się w jakim szkle zamiast milcząc wykonać polecenie klienta

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          Przede wszystkim jest to klub dla piłkarskich kibiców. Przy wejściu nawet jest wielka plansza z rozpisanymi wszystkimi telewizyjnymi relacjami meczów wszystkich najważniejszych europejskich lig. Wydeje mi się też, że to chyba bardziej męski lokal, choć nie bedę sie przy tym stanowisku upierał. Barmanka chętniej będzie szła w uparty spór o to jakie piwo podaje się w jakim szkle zamiast milcząc wykonać polecenie klienta

          eeee, jesteś niesprawiedliwy ... toż anglicy mają prawo pić sobie ale w kuflu. u nich kufli pewnie nie ma
          Last edited by e-prezes; 17-09-2005, 13:39.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
            idąc od dworca raptem 5-8 minut spacerkiem (no może teraz dłużej bo "wykopki"). Nr. lokalu nie pamiętam, ale od wschodniej strony Plant. nie da się przeoczyć.
            A od strony Rynku idziemy Floriańską a następnie druga w prawo (św. Marka) i idąć prosto po prawej stronie zobaczymy ten lokal.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              wczoraj bytując tam z Żą i jego druga połową oraz paroma lajboCKami natknąłem się przypadkowo na swoją kuzynkę z mężem, którzy bardzo dobrze znają się z właścicielami - pomyślałem: jaki ten świat mały!

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                oj dawno mnie tu nie było...
                Dark się skończył (już wogóle, schodzą ostatnie beczki w pozostałych lokalach), Amber dalej się leje na szczęście. Pojawił się Radegast lany, ale nie spróbowałem...

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Dziś widziałem ten lokal w TV (pokazywano cieszących się kibiców oglądajacych mecz Polska-Brazylia) i zauważyłem w kadrze nalewak Primatora. Czy któs mógłby potwierdzić, czy dobrze widziałem ?


                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Sprawdziłem dziś. Oczywiście pochrzaniło mi się. W knajpie leją Radegasta a nie Primatora. Smocze Głowy mają dwa nalewaki ale jest tylko Amber.

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • babalumek
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1207

                      #11
                      W oczekiwaniu na niedzielny popołudniowy pociąg, tradycyjnie szukaliśmy jakiejś fajnej knajpy coby daleko od dworca nie było i dało się spokojnie posiedzieć. W końcu wypatrzyłem slogan tego baru i coś mi zaświtało że gdzieś mi się ta nazwa o uszy już obiła więc warto to sprawdzić. I nie zawiodłem się. Cena 5 zł za piwo jak na lokalizację ujdzie, ale jest Smocza Głowa Amber i Radegast. No i wolne miejsca i ogólnie taki przyjemny dojść swojski klimat. Niestety, jako że wcześniej siedziałem trochę w jakiejś pizzerii z Żywcem, czasu miałem na 1 piwo i z ciężkim sercem wojnę Amber-Radegast wygrał ten pierwszy. Jakby mi przyszło mieszkać w tamtej okolicy, byłby to zapewne mój drugi dom (transmisje meczów + dobre piwo). Choć zapewne gdy jest tam większy tłok, to zadymienie musi być naprawdę spore.
                      MRKS Kuźnia Jawor

                      WTS Sparta Wrocław

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #12
                        Non Iron wyrasta na godne uwagi miejsce na piwnej mapie Krakowa. Obok Smoczych Głów pod oboma postaciami i obecnego od dłuższej chwili Radegasta, pojawił się całkiem smaczny Trnavy Wielkopopowicki Koziołek oraz jasny Gambrinus (ca. 12 Blg), który z kolei smakował mi jak czeska koncernowka, czyli troszke lepiej niż polska. Lokal jest OK. Mają litrowe kufle. Niestety piwo podają tak zimne, że wypadałoby zamawiać od razu dwa, żeby nie czekać aż to drugie zrobi się nieco cieplejsze.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          Jest to obecnie najlepiej zaopatrzony (w piwo) lokal - 8 czynnych nalewaków. Dziś co prawda tylko 4, bo czeskie właśnie są w drodze z Czech, ale jak dojadą:
                          Smocza Głowa, Gambrinus, Staropramen, Velkopopovicky Kozel Jasny i Cerny, Tysquel, Tyskie i Żywiec.

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            #14
                            No to tradycyjnie, będąc nawet chwilowo w Kraku, zajdę tam na piwo. Teraz nawet chętniej. A Smocza będzie tylko jedna??

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                              ...A Smocza będzie tylko jedna??
                              raczej tak, choć Bóg jeden raczy wiedzieć co Relakspol zrobi. W Non Iron mają już ciemniaka, więc drugiego nie wezmą.
                              Last edited by e-prezes; 03-10-2007, 22:44.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎