Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Biskupia, Espresso (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cez
    Senior
    • 01-2003
    • 1789

    #31
    czyli lokal jak w morde strzelił
    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez
      czyli lokal jak w morde strzelił
      Chyba właśnie lokal jak w mordę nie strzelił
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • Cez
        Senior
        • 01-2003
        • 1789

        #33
        W lokalu pojawiło się golden ale ze Starego Krakowa w wersji butelkowej. Poza tym z kija dalej smocza, tucher pilsner i weizen.
        BArman zdradził, że pojawi sie jeszcze dark ale w wersji lanej.
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez
          ...
          BArman zdradził, że pojawi sie jeszcze dark ale w wersji lanej.
          zgadza się, ale niezależnie od popytu będzie warzony sezonowo. następne lane będzie najpawdopodobniej jasne (golden ale).

          Comment

          • strzelczyk76
            Senior
            • 11-2003
            • 823

            #35
            Bardzo przyjemny ten wasz ulubiony lokal - dobrego piwa się można napić, spotkać kogoś znajomego, nawet bez umawiania,
            w godzinach, gdy w okolicach rynku wszędzie pełno - tam można spokojnie przyklapnąć w klimatycznej knajpce.

            Tuchera tam macie głównie dzięki spiskowym działaniom Grzegorza, którego zapewne niektórzy pamiętają jako barmana w DN (który teraz jest przedstawicielem Tuchera) oraz jedo dziewczynie, która pracuje w Espresso za barem - pozdro dla "rudej"
            Tak więc poszedłem tam raz - i czułem się jak w domu - sami znajomi

            Tuchery (oba) pyszne, smocza głowa (Amber Ale) - bardzo dobra, chociaż była ciut za zimna jak na Ale, jest też chytry plan podłączenia Dark Ale pod nalewak Tuchera (zamiast Dunkela) - ale o tym sza..., Dark z butelki niezbyt mi smakował - jednak lepszy jest lany.

            Co tu dużo mówić - lokal do odwiedzenia obowiązkowo, podczas pobytu w Krakowie

            PS. Chodzą też słuchy o jakiejś możliwej rozbudowie/przebudowie, w każdym razie w tej kamienicy coś się będzie działo - a jak na tym wyjdzie Espresso - zobaczymy!
            NORMALNOŚĆ



            Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

            Comment

            • Cez
              Senior
              • 01-2003
              • 1789

              #36
              Następnym razem daj znać, że przybywasz, to bedzie nas więcej
              Pewnie przyjdziemy tez po autografy
              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

              Comment

              • solozzo
                Member
                • 08-2006
                • 87

                #37
                przytulny lokal. W ciekawej okolicy W Oliwie w takich stronach o zmierzchu to tylko tubylcy moga chodzic. Nie znam realiów krakowskich. W każdym razie bardzo miło wspominam pobyt tam. Na pewno odwiedze jak zawitam znowu do Krakowa.
                vere sede vacante est

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76
                  ...
                  PS. Chodzą też słuchy o jakiejś możliwej rozbudowie/przebudowie, w każdym razie w tej kamienicy coś się będzie działo - a jak na tym wyjdzie Espresso - zobaczymy!
                  rozbudowa trochę nie do końca pewna, ale w bliskich planach do zrealizowania.
                  Dark Ale zagościł na słałe a współpraca norymbersko-krakowska w najlepszym wydaniu.
                  Ze zmian: jest dwu nowych barmanów, jednego już dla nas znamy (dla lajboCKów), drugi akurat będzie na spotkaniu pogiełdowym. "Ruda" czasem za barem i pamięta o znajomych z DN.

                  Comment

                  • ZIOMEK2
                    Gość
                    • 09-2004
                    • 2523

                    #39
                    po giełdzie w Krakowie

                    W lokalu ciepła atmosfera lecz trochę ciasno, schodzisz prawie do piwnicy ( wielkości małej kiełbasy krakowskiej lub kiszki )
                    a tam piorunujący wybór piw beczkowych w dobrych cenach ( jak na Kraków ) i ... Tyskie oraz tyskie szkło !
                    Szybka obsługa i znowu po piwie do dna.

                    Ale dokladnie już nie pamiętam co to były za piwa i w jakiej cenie, może ktoś uzupełni ?
                    Last edited by ZIOMEK2; 08-03-2007, 20:55.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #40
                      W ten dzień specjalnie dla Was 3.5 PLN Smocze Głowy, 5 PLN Tucher. Normalnie dla stałych klientów 4 PLN Smocze Głowy, 5.5 PLN Tucher, 4 PLN Tyskie. Cena z lady: 4.5 PLN Smocze Głowy, 6 PLN Tucher i 4.5 PLN Tyskie.

                      Comment

                      • ZIOMEK2
                        Gość
                        • 09-2004
                        • 2523

                        #41
                        na Tobie zawsze można polegać jak na Zygwrydzie z Brzegu - dziękuje !

                        Comment

                        • babalumek
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1207

                          #42
                          Znowu wpadłem z krótką weekendową wizytą do Krakowa i mimo napiętego imprezowo - spotkaniowego programu, postawiłem sprawę jasno że do Espresso muszę zajrzeć, tym bardziej że to w centrum w sumie. Troszkę poszukiwań było, ale w końcu znaleźliśmy no i naprawdę było warto. Lokalik mały, ale ludzi prawie nie ma, ot kilka osób. I wszyscy klepali po angielsku, jedynie jakaś ekipa miejscowa wpadła chyba przez przypadek pod koniec pobytu. Ja tam wypiłem oczywiście 3 piwa, bo z tego co kojarzę zagraniczny Tucher był dość drogi a czas miałem ograniczony. Tak więc wypróbowałem 3 rodzaje piwa z browaru Stary Kraków i wszystkie mi bardzo smakowały, sporo lepsze chociażby od tych w CK browar. Fajna knajpa na wypady w celu popicia sobie dobrego piwka.
                          MRKS Kuźnia Jawor

                          WTS Sparta Wrocław

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #43
                            Dziś Tuchera nie było, tylko z butelki, a o 13 ruch jak nigdy wieczorem. Piwo po 4.5 zł, to tak dla przypomnienia. Może by się tam na jutro zmówić?

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #44
                              Tucher wycofuje się z Polski stąd nie ma już w ogóle lanego w lokalach (tak słyszałem). W Espresso ostatnie sztuki z butelki (pani wie jak nalać ). Niestety lokal zamyka swoje podwoje od 27 sierpnia do połowy października z powodu remontu - lokal się powiększa. Jak zapewniła mnie p. Piskorska jako drugie lane będzie również coś specjalnego.
                              Do niedzieli promocyjne ceny na alkohole, w tym piwo.

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #45
                                Lokal zmienia się gruntownie. Uruchomienie nowych podwoi już niedługo, ale na giełdę nie zdążą na 99%. Zmieni się nazwa, zmieni wystrój i przeznaczenie - teraz to będzie także restauracja. Będzie na pewno Tucher lany. Nowych relakspoli na bank nie będzie. Tyle na dziś. Może za tydzień będę miał coś więcej...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎