Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Podbrzezie 2, Szynk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Podbrzezie 2, Szynk

    nie wiem jakim cudem nie ma tutaj tego tematu...
    Mały lokal vis-a-vis synagogi Tempel. W środku przytulnie jak u babci, wystrój rustykalny, kilka stolików nakrytych serwetami i stare gadżety na ścianach. Jest to bardziej knajpka z jedzeniem niż typowy polski pub. Z piw dostępne: Smocza Głowa (4/4.5 zł) i Pilsner Urquell ciut drożej. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, choć do ubikacji nie miałem okazji zajrzeć
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Dodam jescze tylko, że na stolikach kwiatki i inne badziewie często wkładają do starych butelek z krachlą, więc miło się pije piwo przy takim wystroju

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      plus to zadbana, choć ciasna ubikacja, ale minusem na pewno jest, iż po krótkiej nawet wizycie wania się zapachem barowym, gdyż jest to bardziej bar z piwem niż pub.

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Najprzyjemniejszy lokal w jakim byłam podczas wizyty w Krakowie. Lokal zrobił na mnie wrażenie bardzo przytulnego. Właściciele (Jola i Andrzej) uprzejmi i rozmowni. Toaleta bezpłatna i czysta. Piwo - Smocza Głowa. Polecam każdemu, kto chciałby się napić Smoczej w przyjemnej atmosferze.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          za piwo teraz trzeba dać piątala!

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #6
            Kraków nie jest mi zbyt dobrze znany, ale od czasu mojej pierwszej- dorosłej wizyty w tym mieście zakochałem się w Kazimierzu (źle to brzmi wiem ), a moim ulubionym miejscem była ul. Podbrzezie (nieznałem tej nazwy- znałem tylko miejsce). Jakież było moje zdziwienie gdy po sporych poszukiwanieach odnalazłem to miejsce i knajpkę Szynk z laną Smoczą Głową. Zakupiłem kilka sztuk tego piwka. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie obsługa: (pewnie widząc mój entuzjazm) obdarowano mnie sporą ilością gadżetów z browru Stary Kraków min. poszukiwaną przeze mnie szklaneczką 0,33l.
            Polecam wszystkim lokal Szynk. A osobiście deklaruję, że będę czynił starania by każde me odwiedziny grodu Kraka zostały okraszone wizytą w Szynku
            Poszukuję

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Wpadnij w takim razie ponownie (może żonka będzie mniej marudzić ). A to, że Kazik zakochał się w Kazimierzu to chyba normalna sprawa

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                ...może żonka będzie mniej marudzić ...
                tylko nie żonka!
                Poszukuję

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                  tylko nie żonka!
                  Przepraszam tyle, że nie wiem czy chodzi o słowo 'żonka' (nie ujmujące według mnie szlachetnej instytucji żony) czy o to, że to nie żona

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • Bombadil13
                    • 05-2005
                    • 2479

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                    Przepraszam tyle, że nie wiem czy chodzi o słowo 'żonka' (nie ujmujące według mnie szlachetnej instytucji żony) czy o to, że to nie żona
                    Towarzyszka podróży będzie lepiej
                    Poszukuję

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      O tym, że warto do tego lokalu wstąpić nie tylko na piwo niech świadczy choćby, że w zeszłym roku w IV Międzynarodowym Festiwalu Zupy w Krakowie wyróżniono zupę szpinakową właśnie z tego lokalu.

                      Comment

                      • Cez
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1789

                        #12
                        biorąc pod uwagę rozmiar Szynku, należy docenić te miejsce na festiwalu. choć interesowałem się festiwalem zup jakoś ta wiadomość umknęła mi. gratulacje dla właścicieli, bardzo miłych swoją drogą
                        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Lokal trafiony zupełnie przypadkowo podczas dwugodzinnego pobytu w Krakowie 29.09. Uwagę naszą przyciągnął kaseton Starego Krakowa. W ofercie Smocza Głowa (?) po 5 zeta. Troszkę zwietrzała, ale smaczna. Podobały mi się miniławeczki na zewnątrz lokalu wkomponowane we wnęki w ścianach.
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            Kaseton (niepodświetlany) jest od dawna i jest mało widoczny, ale od jakiegoś czasu jest logos podświetlany. dobrze brzmi napis "Ale House". dziś trafiłem na grupę ok. 30 holendrów. przy krótkiej pogawędce z jednym z nich "wyszły" moje braki w angielskim słownictwie, ale ogólnie dobrze się gawędziło o niczym . najbardziej to byli zadowoleni właściciele. poszło 20 Smoczych i kilka Pilsnerów.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Kto jeszcze w Szynku nie był powinien to zrobić w najbliższym czasie, gdyż lokal czeka dość poważna zmiana.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎