Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

św. Wawrzyńca 12, Stara Zajezdnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sienioo
    Senior
    • 12-2008
    • 177

    św. Wawrzyńca 12, Stara Zajezdnia

    Wczoraj było nieoficjalne otwarcie Starej Zajezdni w Krakowie. Obiekt jest ogromny, ale jeszcze nie w pełni ukończony i wyposażony. Całościowe otwarcie przewidziane jest za 2-3 miesiące, również z własnym piwem warzonym na miejscu (instalacja robiona przez Czechów).
    Obecne konkrety:
    Obiekt jest czynny w czasie Euro od 17.
    W ofercie są piwa z katowickiego Spiża - Jasne, Ciemne, Miodowe, Pszeniczne.
    Ceny od 8 zł za Jasne, do 9 za pozostałe za 0,4l oraz 18-19 za 1l. Piwo lane z kegów (chińskich), które to stoją na barze. Piwo dobre, nie mam nic do zarzucenia, nawet powiedziałbym ciut lepsze niż było w Katowicach na ostatniej giełdzie.
    Oczywiście na telebimie i 11 telewizorach są puszczane mecze. Telebim główny jest ogromny, podobno największy w Krakowie w knajpie (chyba 25m)
    Obsługa młoda, stara się bardzo, lecz każdy dopiero raczkuje
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Jakim cudem z Katowic? To pewna informacja? Przecież browar zamknięty / w remoncie.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • sienioo
      Senior
      • 12-2008
      • 177

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Jakim cudem z Katowic? To pewna informacja? Przecież browar zamknięty / w remoncie.
      Pewna informacja od chłopaczków ze Spiża, browar w remoncie, ale częściowo warzy.

      Comment

      • piokl13
        Senior
        • 06-2003
        • 946

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
        ... Piwo lane z kegów (chińskich), które to stoją na barze...
        A co to za kegi?

        Comment

        • sienioo
          Senior
          • 12-2008
          • 177

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
          A co to za kegi?
          Nie mam pojęcia, są na nich jakieś chińskie krzaki i tyle...

          Comment

          • maaniek
            Senior
            • 11-2010
            • 118

            #6
            Otwarte jest wcześniej, dzisiaj byłem przed 16, co prawda byłem sam
            Ekran jest olbrzymi, siedziałem na końcu sali, ok. 60m od ekranu i było widać super, oprócz tego 2 mniejsze ekrany podwieszone do sufitu i ok. 15 lcd wzdłuż ściany z lewej strony i prawej jak jest bar.
            Sala robi wrażenie, jest ogromna, ładne stoliki i krzesła, spore odległości między rzędami stolików, można by dołożyć jeszcze drugie tyle.
            Bar dłuuuuuuugi, 3 lub 4 rzędy po chyba 6 nalewaków, na barze stoją plastikowe kegi ok. 30l z kranikami. Rozmawiałem z gościem, piwo jest ze Spiża z Katowic, pierwsza własna warka jest planowana na koniec września, jeszcze nie mają wszystkich papierów dopiętych.
            Spróbowałem tylko jasne i powiem, że szału nie ma, pózniej piłem Svijany Kvasnicaka w Strefie i wogóle nie ma porównania. Mam nadzieję, że uwarzą pyszne piwo, bo ceny są spore.
            Dowiedziałem się, ze docelowo ma być 8 piw

            Comment

            • toto
              Senior
              • 12-2006
              • 949

              #7
              Byłem wczoraj w czasie I połowy meczu Francja-Anglia. Sala ogromna, 3 telebimy, sporo mniejszych telewizorów. Było ok. 25 klientów, ale niknęli na tak wielkiej przestrzeni.
              Pełna nazwa z paragonu: Stara Zajezdnia by DeSilva.
              Wystrój raczej eklektyczny (czyt. nie do końca trzyma się kupy). Błyszcząca podłoga z płytek gresowych, ciemne drewniane stoliki oraz krzesła z wyeksponowanymi napisami DeSilva, ściany częściowo ceglane, częściowo z pruskiego muru. Wyżej klimaty industrialne, już bardziej spójne: drewniane elementy konstrukcyjne hali, kable, błyszczące rury, mnóstwo lamp. Bardzo fajne doświetlenie przez szklany fragment dachu (to raczej pozostało z zajezdni). Ogólnie widać sporo ciekawych elementów wystroju, ale jest to ewidentnie niezbyt przytulna hala na wielkie spędy, imprezy, koncerty itp.
              Niestety piwnie na razie bardzo słabo. Są cztery piwa ze Spiża Katowice (jasne, ciemne, miodowe i pszeniczne). Piłem dwa pierwsze. Obydwa kwaskowe i bardzo mało treściwe, z dziwnymi owocowo-miodowymi aromatami. Jasne ma na dodatek w zapachu lekkie nuty gnilne. Ciemne (stylistycznie zdecydowanie schwarzbier, a nie dunkel) jest nieco lepsze, ratuje go troszkę wyraźna paloność.
              Własne piwo będą mieli raczej nieprędko. To co jest obecnie zdecydowanie przegrywa jakościowo i cenowo (8-9 zł/0,4 l) z miejscową konkurencją browarorestauracyjną czyli C.K. Browarem.
              Podstawek brak, pod kufle podkładają papierową chusteczkę z motywem piłkarskim.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                Pełna nazwa z paragonu: Stara Zajezdnia by DeSilva.
                Aaaaaa..., widzisz... http://www.desilva.pl/news/promocja1.htm

                Comment

                • DoktorK
                  Junior
                  • 10-2010
                  • 21

                  #9
                  SALA ROBI WRAŻENIE....
                  Jak tylko do niej wszedłem poczułem się jak na płycie jakiejś dużej hali sportowej. Po prawej stronie bar....wzdłuż którego rozmieszczone dość w dużej odległości od siebie, 3 rury z których każda po 8 nalewaków. łącznie daje nam to 24 krany z których będą lane, jak już było wspomniane..... !!4 PIWA!! za barem zaraz na wejściu stoi instalacja, a właściwie to jeszcze jej fragment. po lewej kilka miejsc z własnym nalewakiem, do którego można podpiąć zakupioną w browarze kegę. stoły daleko od siebie. dzięki temu siedząc przy którymś z nich nie muszę słuchać rozmów osób siedzących przy innym stoliku. wystrój prosty, bez zbędnych udziwnień, myślę ze przez to miły dla oka. Wszystko się świeci i pachnie nowością. Widać że ktoś włożył w to duuuuuużo pieniędzy..
                  Przed całą halą remontowane są jeszcze dwa małe budynki. Z tego co zrozumiałem to w jednym budynku będzie sala dla palących , w drugim sala dla nie palących, a przestrzeń pomiędzy budynkami zostanie zadaszona.Gdzieś tam ma się jeszcze pojawić bar. Po zakończeniu plac remontowych tych dwóch budynków, duża hala, którą mamy okazje obecnie oglądać zostanie zamknięta. Będą ją otwierać wyłącznie na duże, zorganizowane imprezy, rezerwacje oraz na sportowe wydarzenia. Pierwsze samodzielnie uwarzone piwo pod koniec września. Już jestem go ciekaw
                  Attached Files

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Czyli instalacja będzie w pomieszczeniu zazwyczaj zamkniętym?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • DoktorK
                      Junior
                      • 10-2010
                      • 21

                      #11
                      Na to wygląda

                      Comment

                      • sienioo
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 177

                        #12
                        Instalację widać przez szyby za barem, już wszystko jest zamontowane. Piw docelowo ma być podobno 6, na początku będzie to również warzony Spiż, więc oprócz dostępnych dojdzie pewnie karmelowe i czekoladowe, ale to dopiero we wrześniu...

                        Comment

                        • mniejszy73
                          Junior
                          • 06-2012
                          • 1

                          #13
                          Sala ma faktycznie potencjał.
                          Przekonałem się o tym ogladając tam mecz Polska-Rosja podczas mojej wizyty w KRK.
                          Pomimo faktu, że hala dopiero co otwarta i wszystko się dociera, zabawa była doskonała.
                          W piwie moim zdaniem można się oczywiście doszukiwać róznych niuansów (ba, nawet trzeba !).
                          Dla mnie jednak pszeniczne z tych kegów było wyborne, podane jak należy w pokalu.
                          Do tego mecz na duuużych ekranach, co sprawiło, że ze kumplami bawiłem się doskonale.
                          Jeszce jedno pytanie - kto próbował jedzenia ?
                          Jadłem golonkę - moim zdaniem zdecydowanie trzyma poziom. Jedna z lepszych, które jadłem.
                          Jestem bardzo ciekawy tej hali i browaru w jej ostatecznej formie.
                          Niebawem mają pojawić się kolejne okrągłe ławy piwne (te z własnym nalewakiem).
                          Szkoda tylko, że górny poziom hali jest w tej chwilli niedostepny. Wdrapałem się tam po fajną fotkę ale szybko musiałem schodzić na dół
                          Ma tam powstać dodatkowy bar piwny z mocniejszymi alkoholami.
                          W każdym razie miejsce super, w tej chwili mój numer 1 na mapie Krakowa.
                          Last edited by Pendragon; 16-06-2012, 09:06.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Zdjęcia należy wrzucać do galerii, a tutaj co najwyżej podać linki do nich. Limit na fotki w tym wątku został wyczerpany, zatem zdjęcia z tego wpisu zostały usunięte.
                            Last edited by Pendragon; 16-06-2012, 09:08.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • pablito_81
                              Junior
                              • 06-2012
                              • 2

                              #15
                              Witam,
                              ja też odwiedziłem Starą Zajezdnię w ostatnia sobotę - na meczu Polska - Czechy.
                              Niesamowite wrażenie - myslę że ponad 400 osób w hali, widoczność rewelacyjna z każdego miejsca (ogromny ekran - myślę że ponad 25m2, dwa mniejsze, monitory po bokach sali z równoległym spotkaniem), dobre nagłośnienie, piwo - rewelacja!!!
                              Mały wybór jedzenia ale to w najbliższym czasie ma się zmienić.
                              Golonka - jak pisłał Mniejszy - ŚWIETNA !!!

                              Pytałem co będzie dalej - podobno wszystkie relacje sportowe będzie można ogladać, ma działać codzienna restauracja i browar w małych budynkach przed halą. Hala natomiast i jej ogromny potencjał - to miejsce głównie na wszelkiego rodzaju eventy - informacja od managerów. Na moje oko spokojnie 600-700 osób się zmiesci. Bardzo dobry początek - myślę że jak tydzień po otwarciu było tam 400 osób to miejsce już się świetnie przyjęło !!!!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎