Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Brzeg, Chocimska 7, Restauracja Relax

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    Brzeg, Chocimska 7, Restauracja Relax

    Restauracja "Relax, ul. Chocimska

    To już nie "stary" Brzeg, na południe od wiaduktów linii kolejowej. Lokal znajduje na piętrze ogromnego pawilonu z epoki wczesnogierkowej. Na dole Żabka, apteka, pełno jakiś zakładów usługowych.
    Wspinam się na to piętro, przed wejściem na tarasie wystawione kilka stolików, ale coś mi nie pasuje. Toż to nie ta knajpa co kiedyś. W środku – – Francja-elegancja. Nowiutkie ściany, panelowa podłoga, zasłane nieskazitelnie białymi obrusami stoły przy których siedzą bufoni i nuworysze sączący łysky. Krzątające się kelnerki-laski noszą wykwintne potrawy. Boże... A gdzie ten dawny "Relax" z daniami barowymi, wytartym parkietem, i mini sceną, na której od czasu do czasu grały kapele punkowe. Wyszedłem jeszcze szybciej niż wszedłem. Zapamiętałem tylko Lecha za czwórkę chyba, na godziny otwarcia nawet nie spojrzałem. Żegnaj "Relaxie" chyba na zawsze... Jutro ostatni dzień urlopu, no i patrolu....
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Leją tu piwa "kraftowe" jak wynika z FB. 6 nalewaków, a wkrótce mają mieć własne piwo.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      E tam, nie wierzę w te kraftowe. Nawet nie napisali co to za browar. American Corn Lager? To mi śmierdzi Tyskim i Żywcem.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Są i inne. Butelkowe też OK. Dlatego napisałem w cudzysłowiu. Mają zatwierdzenie typu na zbiornik 120 litrów, więc może to rozwinięcie działalności jak w Łąkominie.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Aaa to o nich piszesz jako nowym restauracyjnym!

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • mareks
            Senior
            • 05-2002
            • 1939

            #6
            Byłem dzisiaj sam.
            Wracając z giełdy w Żywcu byliśmy w 4.
            Nie ma możliwości obejrzenia warzelni.

            Na kranach są 4 piwa: hefeweizen, pils, summer ale i brzeskie.

            Piłem weizena i pilsa. W taki upał wypiłem z przyjemnością bez wnikania w niuanse.
            Szybko znika piana. Smak poprawny. Nie czułem jakiś znaczących wad.
            Do tego placek po węgiersku na półmisku i bałem się, że pęknę. ;-)

            Trudno znaleźć lokal. Jest na piętrze pawilonu handlowego.

            Od dworca PKP w lewo ul. Towarową do końca, potem po schodkach w lewo i Chocimską do Biedronki. Obok Biedronki wchodzi się schodami na piętro.

            Wklejam fotki informacji o piwach.
            Attached Files
            Last edited by mareks; 28-06-2017, 20:26.

            Comment

            • mareks
              Senior
              • 05-2002
              • 1939

              #7
              Podstawka
              Attached Files

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Lokal położony w pawilonie handlowym na piętrze, samo wejście po schodach nie zachęca, jakbym przeniósł się w czasie. W nalewakach jakieś Tyskie, na pytanie co można wziąść ze sobą na wynos, odpowiedź Żubra w butelce Na pytanie czy można zobaczyć warzelnię, odp. - "Wszyscy chcą ja oglądać, nie można"
                Dość duża rotacja piw "własnego" wyrobu jak na tak malutki browarek, którego nie widać, a dodatku w ofercie piwo z trawą żubrową....baaaardzo dużo mi powiedziało. Skąd w Brzegu zapotrzebowanie na piwo z trawą żubrową? Jaki inny browar takie robi?
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Czy ktoś wie coś więcej? Pytam, bo nie chciałbym nadkładać drogi tylko dla placka po węgiersku... .

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    #10
                    Mógłbym powtórzyć sakramentalne "A nie mówiłem"... Choć różnie to bywa, w Mucznem okazało się, że browar jednak działa. Tu instalacja okryta tajemnicą. Może po prostu jej nie ma?

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Skąd w Brzegu zapotrzebowanie na piwo z trawą żubrową? Jaki inny browar takie robi?
                      Lumberjack w Wąsoszu?

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy ktoś wie coś więcej? Pytam, bo nie chciałbym nadkładać drogi tylko dla placka po węgiersku... .
                      Przecież mają tam piwo!

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #12
                        Znajomy celnik mówił mi, że browar mają i widział. Nie mam podstaw, żeby mu nie wierzyć.
                        My byliśmy w lipcu i na kranach były: APA Citra, pils, pszenica. Muszą mieć małe beczki, bo co chwilę je zmieniali, a byliśmy tylko w 4
                        Tragedii nie było, ale w zachwyt też przy szklance nie wpadłam.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • antoś
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 213

                          #13
                          Nadkładać drogi nie warto,piwo bez większych wad,ale jakieś takie....nijakie

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Lumberjack w Wąsoszu?
                            Gloger
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Rozważałem "zawinięcie" wracając ze zlotu w kierunku tatrzańskim.
                              Pobiję się z myślami, może na zlocie mnie przekonacie do jakiejś opcji .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎