Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Brzeg, Chocimska 7, Restauracja Relax

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Zawinąłem.
    Byłem w niedzielę, punkt 12:00.
    Odbiłem się od zakratowanego i zamkniętego na dwie kłódki wejścia.
    Plusem była łatwość znalezienia tego wejścia, wystarczyło iść śladem dość świeżych plam krwi na chodniku... .

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      ... wystarczyło iść śladem dość świeżych plam krwi na chodniku... .
      Opolskie - tutaj zostaję!
      Last edited by Maggyk; 21-09-2017, 13:53.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
        Opolskie - tutaj zostaję!
        No nie mogłem się powstrzymać
        Attached Files
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Zawinąłem.
          Byłem w niedzielę, punkt 12:00.
          Przecież ona jest czynna od 13

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Przecież ona jest czynna od 13
            Internety podawały 12-tą...

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #21
              Na FB znalazłem od 13, stąd piszę. Chyba, że zmienili, ale mam ich w obserwowanych i nic nie było o zmianach godzin.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #22
                Nie używam FB... Wiem - nie istnieję, ale generalnie dobrze mi z tym .

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #23
                  Ja Cię nie krytykuję. To Twój świadomy wybór. Jak widać nie do końca trafny. BTW, godziny można podglądnąć bez logowania.

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Internety podawały 12-tą...
                    To można było tą godzinkę poczekać - zamek zobaczyć.
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • pebejot
                      Senior
                      • 01-2010
                      • 1415

                      #25
                      Aktualnie nie ma żadnego piwa.
                      Podobno trwa warzenie i zapraszają na nowe warki w kwietniu.
                      Restauracja czynna jest od 13:00.

                      Comment

                      • Jaroslav
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 967

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                        Aktualnie nie ma żadnego piwa.
                        Podobno trwa warzenie i zapraszają na nowe warki w kwietniu.
                        Restauracja czynna jest od 13:00.
                        Własne piwo ma być za 2 tygodnie, obecnie na kranie Kasztelan i
                        Holba

                        Comment

                        • sebastian666
                          Junior
                          • 03-2015
                          • 1

                          #27
                          Obecnie na kranach Weizen, Brzeskie, Witbier, Pszeniczne chmielone oraz AIPA

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4568

                            #28
                            Brzeg odwiedziłem 11.06.2018.
                            Rzeczywiście, stojąc przed pawilonami rodem z wczesnego Gierka ciężko się zorientować gdzie tu jest browar. Mnie naprowadził stojący przed schodami na piętro samochód firmowy browaru.
                            Byłem umówiony z piwowarem Sebastianem Kołodziejczykiem, który zapewnił mnie że są na kranach 4 miejscowe piw. Jednak gdy wszedłem do ogromnej sali restauracyjnej i stanąłem przy barze zobaczyłem nalewaki Tyskacza. Zagadnięty o piwa pan za barem pokazał 4 pozycje wypisane markerem na lustrze z boku baru. Długo bym szukał i pewnie nie znalazł tak "uwidocznionej" oferty jak by nie było własnych piw. Pan za barem okazał się właścicielem, dowiedziałem się że piwowar wyszedł na chwilę coś załatwić ale na pewno przyjdzie. Ja tymczasem zasiadłem w przy ławach pod słomianymi "parasolami" w przylegającym do restauracji "ogródku" i zacząłem próbowanie piwnego asortymentu, który przedstawiał się tak:

                            - Hefeweizen 12°Blg, 5% 8 zł https://www.browar.biz/galeria.php?id=24029
                            Barwy blado-buro-żółtej, całkowicie mętne.
                            Piana gęsta, drobniuteńka struktura oczek, ale było jej najwyżej 2 cm, a po chwili już tylko mgiełka na powierzchni.
                            Aromat dość wyraźny, są banany aczkolwiek trochę sztuczne i sporo "apteki".
                            Smakowo dominuje pszeniczna słodowość i słodycz mocno dojrzałych bananów. W dalekim tle odrobina trochę bardziej rześkiej owocowości. Piwo zadowoli zwolenników słodyczy, nie można mu odmówić treściwości, jednak większe chmielenie i ciut wytrawności by mu się przydało.
                            Wysycenie nieduże, choć takie lubię to jak na ten gatunek jednak za małe.
                            - Witbier 12°, 5%, 8 zł https://www.browar.biz/galeria.php?id=24030
                            Kolor matowo żółty, zupełnie mętne. (Już notowałem mało bo przysiadł się piwowar a po chwili też właściciel). 50% słodu pszenicznego, poza tym plzeňski, niesłodowana pszenica, owies, skórka pomarańczowa (własnej roboty). Wysycenie niewysokie.
                            Piwo również treściwe z dominującą słodowością, tu jednak, skórka pomarańczowa trochę dodała owocowej nuty z lekką goryczką.
                            - Brzeskie 12°Blg, 5%, 8 zł. (fota nieostra więc nie wrzucam) Najbardziej klasyczne piwo. Koloru ciemnozłotego, o sporej słodowości z karmelową nutą, janusze będą zadowoleni.
                            - AIPA 14°Blg, 6%, 10 zł. https://www.browar.biz/galeria.php?id=24031 Na słodach Pale Ale, Plzeň, Monachijskim, chmiele Apollo, Chinook, Columbus + trawa cytrynowa.
                            To piwo smakowało mi najbardziej. Koloru pomarańczowego, z wysoką czapą piany, mocno treściwe ponad podany ekstrakt, aromatyczne, z ładnym bukietem smakowym. Choć również jak i poprzednie było raczej słodsze niż chmielowe.
                            Jednak piwowar wyjaśnił mi, że jest to zabieg celowy - po prostu gdyby nachmielił mocno nie było by na piwa chętnych. A to polska prowincja właśnie...
                            Ale generalnie piwa do wypicia bez krzywienia się.

                            Szkła firmowego nie ma, za to do każdego piwa jest dedykowana podkładka + jedna ogólna browaru.
                            Bardzo miło rozmawiało się z panami przy piwie (głównie na tematy branży piwnej) przez prawie 3 godziny. Jednak gdy poprosiłem o pokazanie browaru grzecznie ale stanowczo mi odmówiono tłumacząc się bałaganem w kuchni. Szef nie dał się przekonać, że bałagan mi nie przeszkadza i wiele ich już widziałem.
                            Zaprosił natomiast do odwiedzenia Brzegu gdy już będą "na swoim" i otworzy się jego nowy, sporo większy browar restauracyjny. Powstaje on w zakupionym starym budynku niedaleko dworca kolejowego, a ruszy prawdopodobnie w początku przyszłego roku choć mógłby sporo wcześniej. Jednak prace przedłużają się powodu delikatnie mówiąc różnych dziwnych interpretacji przepisów przez miejscowych urzędników. Np. wg nich przedwojenny budynek z czerwonej cegły zapewne cieszący oczy swym wyglądem, ma być ocieplony i otynkowany skoro ma mieścić restaurację.
                            Życzę więc bezproblemowej realizacji inwestycji i szybkich przenosin do bardziej reprezentacyjnego rejonu miasta.

                            W galerii są fotki becika:


                            i dorzucam jedną moją

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                              wg nich przedwojenny budynek z czerwonej cegły zapewne cieszący oczy swym wyglądem, ma być ocieplony i otynkowany skoro ma mieścić restaurację.
                              O, mathkho… Może ten budynek z czerwonej cegły chcą... zrepolonizować? Wiadomo wszak, kto i kiedy go budował... .

                              A poza tym, dadek - szacun. Po prostu: VENI, VIDI, VICI .

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #30
                                Dadek liczyłeś, że jak nikomu nie pokazali to tobie pokażą? Tak jak pisałem zatwierdzenie zbiornika mają na 120 litrów. To mało jak na restaurację, ale może to nie jest warzelnia, ani tank. Kontraktowali wcześniej to i teraz na fali mody na małe browary i kontrakty mogą mieć i swoje i zakontraktowane.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎