Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Dukla, Rynek 18, Restauracja Pub Browar Dukla (d. Tawerna Pod Piratem)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    Dukla, Rynek 18, Restauracja Pub Browar Dukla (d. Tawerna Pod Piratem)

    Knajpa znajduję się w sercu miasta. Jednak wygląd i klimat typowo osiedlowy, zapach ścian przesiąkniętych fajami, ale wnętrze na swój sposób urokliwe, takie "czeskie"

    Na kranach piwa z Browaru Dukla:
    Dziki Samotnik - 6,50 zł.
    Piękna Nieznajoma - 6,50 zł.
    Nieproszony Gość - 5,00 zł.
    Ceny za 0,5 l.

    Do tego komplet butelkowych z Dukli i jakieś Leżajski na które nie zwracałem uwagi.
    Miła żeńska obsługa. Gdybym tam nocował, chętnie spędziłbym nie jeden wieczór.
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Lokal pod różnymi nazwami (ta obecna, delikatnie mówiąc, jest najmniej szczęśliwa w dukielskim otoczeniu, wszak najbliższe "morze" to Solina) istnieje od wielu lat. Dawniej nazywany po prostu petetekiem. Uwieczniony przez Stasiuka w "Dukli". Aż się zdziwiłem, że w takim miejscu podaje się piwo z małego browaru. Miejmy nadzieję, że powoli zacznie się powrót przyzwoitego piwa do "normalnych" prowincjonalnych knajp. Pytanie, czy wraz z innym asortymentem piwa zniknie też miejscowa klientela, bo wtedy cała operacja na nic...
    Pojechać do Dukli i siedzieć między warszawskimi, za przeproszeniem, hipsterami, to żadna atrakcja.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      Lokal pod różnymi nazwami (ta obecna, delikatnie mówiąc, jest najmniej szczęśliwa w dukielskim otoczeniu, wszak najbliższe "morze" to Solina) istnieje od wielu lat.
      A może chodzi o pirata... drogowego?

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        Nie chodzi.
        Jak będziesz kiedyś, zwróć uwagę na "morski" wystrój. O ile można to wystrojem nazwać.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Lokal na dukielskim rynku znaleźć nietrudno - na ścianie kamienicy nr 18 baner : "Browar Dukla - zapraszamy na nasze piwo", poniżej na tablicy wypisana kredą aktualna oferta.
          W poniedziałek ( 03.08 ) na kranach serwowano : Dębową Panienkę, Nieproszonego Gościa, Ostatniego Sprawiedliwego, Małą Czarną
          i Dzikiego Samotnika . Ceny : Panienka 5,00 zł, Samotnik 6,50 zł, pozostałe po 6,00 zł. Pani za kontuarem fachowo nalewa zamówione piwo, a posługuje się nie ich nazwami, a stylami ( co jest bardziej praktyczne ). Tak też opisane są one na rzeczonej tablicy : grodziskie, pils czeski, pszeniczne, cream stout, amber ale. Można nabyć też odpowiedniki butelkowe w cenach 6,50 - 7,50 zł. Niestety podczas mojej tam bytności nie było w butelce genialnego amber ale ( Dziki Samotnik )
          Jeśli ktoś będzie przejazdem w tej okolicy to zdecydowanie namawiam do odwiedzin "Pirata"
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Zybex
            Senior
            • 07-2012
            • 222

            #6
            Co obecnie na kranach?

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4552

              #7
              Duklę odwiedziłem 25.08.15. Oczywiście oprócz chęci spróbowania na miejscu tutejszych piw, chciałem odwiedzić browar. Choć mieści się on tylko 400 m od dukielskiego rynku to jednak już w innej miejscowości. Przechodzimy przez most na Jasiołce i jesteśmy we wsi Cergowa. Od razu za rzeką, pierwszy spory budynek po prawej stronie, mieści browar w prawej swojej części, reszta jest w remoncie. http://www.browar.biz/galeria.php?id=20343
              Sprzęt w browarze zainstalowała firma Minibrowary.pl Andrzeja Gałasiewicza. Jest to miedziana 500 l warzelnia oraz 6 tankofermentorów. Niniejszym dziękuję sympatycznemu piwowarowi za umożliwienie wizyty w browarze i miłą rozmowę. Nie zamieszczam fotek z wnętrza (o co zostałem poproszony) gdyż nie życzy sobie tego właściciel a ja nie chcę by pan piwowar miał nieprzyjemności.
              Na piwo udałem się oczywiście do Tawerny. Przy bramie, z której się do niej wchodzi, wiszą jeszcze plafony Leżajska i Żywca, na szczęście baner browaru Dukla jest też dobrze widoczny.
              Wnętrze rzeczywiście w morskich klimatach, pod sklepionym sufitem podwieszone wielkie ryby i inne morskie stwory, stoły i ławy z półciemnego drewna. http://www.browar.biz/galeria.php?id=20345 Jest tu dość mroczno nawet w dzień, dlatego wybrałem posiadówkę w dużym ogródku po drugiej stronie bramy, pełnym soczystej, dorodnej zieleni. Niestety, mniej przyjemnie gdy trzeba było odwiedzić wc. Są 2 pojedyńcze (męski i żeński), wchodzi się z bramy po zapachu i leje na czuja (bo światło nie działa), brak tez papieru i mydła...

              Tego dnia lano 4 piwa:
              - Miss lata http://www.browar.biz/forum/showpost...29&postcount=2
              - Nieproszony gość http://www.browar.biz/forum/showpost...37&postcount=5
              - Dziki samotnik http://www.browar.biz/forum/showpost...44&postcount=5
              - Tajemniczy jeździec http://www.browar.biz/forum/showpost...48&postcount=6

              Ceny piw rewelacyjne - 6 i 6,50 zł. Butelkowe o 1 zł drożej. Można kupić szkło firmowe ale tylko w postaci teku (15 zł), etykiety samoprzylepne są po 5 zł, podkładek brak.

              Można niedrogo zjeść kilka tradycyjnych polskich dań wypisanych na podwieszkach nad barem. Jak zauważyłem u współbiesiadników porcje są spore a i podobno smaczne. Po drugiej stronie bramy jest też pizzeria "Wyspa skarbów" tych samych właścicieli, gdy goście zamawiają tam piwo, jest one nalewane w Tawernie.
              Malutkie miasteczko, dobre piwa, warto wpaść.

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1415

                #8
                Lokal odwiedzony 13 lutego.
                Jest sobota wieczór. Lokalny kwiat młodzieży odpręża się po ciężkim tygodniu nauki i pracy. Kilka stołów połączonych ze sobą, wielka impreza, a raczej libacja alkoholowa. Na stołach kufle z piwem, butelki wódki, pod stołem rozlewają się inne trunki przyniesione ze sobą. Automaty do gier hazardowych grzeją się i również łykają pięćdziesiątki i setki, z tym że w papierku.
                Następnego dnia rano widzimy większość z biesiadników jak wychodzi z kościoła po porannej mszy.

                Na kranach były dostępne następujące piwa:
                - piękna nieznajoma 0,3 - 5 zł ; 0,5 - 6 zł
                - bawidamek 0,3 - 7 zł ; 0,5 - 8,50 zł
                Piwo podaje się w kuflach żywca, warki, leżajska i paulanera.

                W butelkach:
                - szalony alchemik - 8,50 zł
                - mała czarna - 7,50 zł
                - piękna nieznajoma - 7,50 zł
                - bawidamek - 10 zł

                Szkło nadal w cenie 15 zł, etykiety dostaliśmy w prezencie, podkładki też (podkładki nie są wykładane na stołach).

                Polecam pyszny żurek galicyjski za 8 zł i domowe pierogi - 13 sztuk za 12 zł!
                Do wyboru pierogi Podkarpackie (z kaszą gryczaną i grzybami leśnymi) lub Dukielskie (z kapustą i grzybami leśnymi)

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Odwiedzony 02.04.2016
                  Na nalewakach 6 piw, oferta butelkowa podobna do tego jeszcze wiedźmy z Wąsosza, najdroższe to była jakaś IPA za 6,50 zł za 0,5l.
                  Sam lokal jest typowym lokalnym barem z morskim klimatem...który trochę mnie rozbawił, gdzie Rzym, a gdzie Krym.
                  Obsługa fachowa, miła i konkretna, gadgety do kupienia w knajpie, etykiet nie dają ale już sprzedają w cenie 5 zł za sztukę. Można nabyć jeszcze szkło i koszulki.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #10
                    Podczas mojego pobytu tylko dwa piwa na kranie. I trzy butelkowe. Jak na sezon, nędza. Swoją drogą funkcjonowanie browaru w Dukli jest dla mnie zagadką. Przy samym budynku, odpychającym zresztą i niedokończonym żadnego śladu, że prowadzi tu działalność jakiś browar, na zewnątrz, w rynku, przy rzeczonej "tawernie" właściwie nie ma informacji, że to firmowy lokal browaru. Kibelek nie działa.
                    Piwa po 6, 50 i w butelce po 7,50. To samo piwo w Warszawie (ale też - uwaga - w ogródku zwykłej knajpy w krośnieńskim rynku kosztuje 14 zł).

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #11
                      Zamknięte na czas remontu. Swoją drogą, świetne pociągnięcie marketingowe, remont w środku sezonu... W pomieszczeniu po drugiej stronie sieni można nabyć butelkowe (niemiecki pils, pszeniczne, grodziskie i chyba któraś z aip), niestety, nie można tego piwa na miejscu wypić.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Miejsce stało się oficjalnie lokalem firmowym Browaru Dukla.
                        Teraz nazywa się Restauracja Pub Browar Dukla.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Warzywo
                          Senior
                          • 08-2016
                          • 955

                          #13
                          Fajną nazwę zmieniono na nijaką.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            #14
                            Podczas moich odwiedzin na kranie aż siedem piw: Ostatni Sprawiedliwy, Świtezianka, Pszecitrus, Rysiula, Pils Dukielski, Mocium Panie, Ryś. Wszystkie po 5/7 zł za 0,4/0,5 l, jedynie Pils po 5/6, a Ryś po 10/15. Czyli taniocha.
                            Jedzenie też w znośnych cenach i raczej bliżej kuchni "domowej". Nowością w ofercie jest pstrąg.
                            Są też minusy. Na tablicy widnieje informacja, że z butelki można dostać osiem piw, a ze skrupulatnie wyliczonych wraz z ceną, są tylko trzy. Jaki problem zetrzeć te pięć nazw i wpisywać tylko aktualnie dostępne?
                            Na zewnątrz niby-ogródek. Niby, bo są tylko dwa stoliki. Za to widoczek na małomiasteczkowy plac i ratusz to jest to.
                            Swoją drogą, dalej dziwi mnie strategia podkrośnieńskich browarów. W samym Krośnie Duklę można dostać w jednym sklepie (Al Capone) i to tylko w dwóch odmianach. Zaś Wojkówkę tylko bodaj w jednym lokalu. To ostatnie piwo można skosztować ostatnio także w pięknych okolicznościach przyrody w pizzeri Mocium Panie pod zamkiem odrzykońskim.
                            Tak czy owak, o Duklę warto zahaczyć, żeby sprawdzić w fajnych okolicznościach jakość aktualnie warzonych piw.
                            Last edited by Prusak; 03-08-2019, 13:22.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              #15
                              Stare zwyczaje nadal są kultywowane: nad barem i obok baru tym razem dwie tablice z "aktualnym" asortymentem. Na jednej co innego, na drugiej co innego, a jak zapytasz o konkretne piwo z tej listy. to okazuje się, że go nie ma.
                              Na przykład w środku sezonu letniego nie ma pilsa.
                              Jak się podrąży, to okaże się, że z czeluści lodówki można wygrzebać ostatnie egzemplarze.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎