Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Rzeszów, Słowackiego 16, Browar Manufaktura

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    Rzeszów, Słowackiego 16, Browar Manufaktura

    Nowy browar restauracyjny w Rzeszowie. Zlokalizowany w nieco podupadłym centrum handlowym obok rynku, wystrój przypomina Stary Browar Rzeszowski, jest jednak zdecydowanie więcej "gratów".
    W ofercie 4 piwa - pils, pszeniczne, ciemny lager i APA. Ceny 9/10 zł / 0,5 l, a więc mało zachęcające.
    Pils przeciętny - coś w stylu Radegasta, APA natomiast bardzo dobra. Pozostałych nie próbowałem.
    Sądząc po recenzjach, jedzenie słabe i podawane chłodne. Obsługa póki co średnio zorientowana, niespecjalnie przyjazna do klientów.
    Ogólnie start (w mojej ocenie) mocno przeciętny.
  • beerek62
    Senior
    • 04-2010
    • 1036

    #2
    Kolekcjonerzy mogą na coś liczyć?
    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Na paragon?

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ale tylko kolekcjonerzy:
        a) z Urzędu Skarbowego;
        b) uczestnicy loterii paragonowej .

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #5
          Deska piw. 4x200ml. 18zł.
          Pszeniczne: nie wodnista (jak to często w takich miejscach bywa) jest lekki goździk, w miarę wyraźny banan oraz rześka cytrynowość. Fajnie orzeźwiające, bez przesadnego dentystycznego pustego goździka.

          Pils: goryczka znikoma, pachnie niczym. Zwykły, obojętny eurolager a nie czeski pils.

          Pale Ale: w aromacie owocowo słodko od amerykańskiego chmielu. Jest mango z ananasem oraz grapefruit. W smaku lekkie, goryczka zaznaczona, krótka. Niezłe. Coś się w nim dzieje.
          Dokupiłem 0,5l

          Ciemne: kawa zbożowa z dodatkiem mleka. Troszkę karmelu. Lekko wodniste. Niezłe, lecz troszkę brak mu ciała.

          Wszystkie miały świetną fakturę. Gładkie z aksamitnym wysyceniem. Nie za zimne. Ogólnie jest ok.
          Brak piwa specjalnego (a miało mieć w piątek premierę), lecz chyba kiedyś ma być.

          Piwo 0,5l to 10zł.
          1l - 18zł
          Można polecić.

          Burger jednak to jak na klasę lokalu i cenę mocno przeciętny.
          Bułka fajna, maślana, smaczna
          Mięso cienkie, zabite na śmierć czyli zero soczystości (nawet nikt nie spytał jakie bym chciał, lecz był to piątek wieczór to sam zapomniałem powiedzieć jaki chce)
          Sporo czerwonej surowej cebuli, ja wolę w burgerze karmelizowaną
          Sosu praktycznie w kanapce brak
          Rozmiar mocno przeciętny, lekko większy od bigmaca
          W słoiczku obok pikle(pieczarki zwykłe, papryczka czerwona zwykła, zielona lekko ostra, nawet fajna)
          łódeczki z ziemniaków ze skórką, mocno posolone (a może bym chciał sobie sam posolić?) Dość smaczne, w środku mięsiste, a skórka lekko chrupiąca.
          Zestaw burger+ziemniaczki 28zł, czyli za drogo

          Miejsce ładne, ciekawe wnętrze, sporo miejsca. Konkurencja dla starego browaru, choć po menu wydaje mi się, że jedzenie jest uboższe.

          Poczekam aż pojawią się ich piwa to znowu podejdę po deskę + jakieś specjalne (jeśli będzie)
          Szkło to zwykłe ciężkie kufelki (małe 200ml, 500ml oraz 1000ml), czyli jak zwykle niestety do dupy

          Pozdrawiam
          Last edited by dlugas; 29-10-2017, 13:02.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1412

            #6
            Odwiedziłem Manufakturę w zeszłym tygodniu i mam dość pozytywne wrażenia.

            Wnętrze lokalu robi duże wrażenie, bardzo ciekawa aranżacja przestrzenna z odpowiednio ustawionym światłem. Wystrój wnętrza to małe pomieszanie stylów piwiarni z elementami bawarskimi i czeskimi.
            Bardzo miła i fachowa obsługa kelnerska.
            Na szczególną pochwałę zasługuje pomysłowo urządzony szalet męski. Urynę oddaje się do pisuarów zrobionych z beczek KEG, a procesowi temu przygląda się cycata sikorka z kuflem piwa, eksponująca swój obfity biust na fototapecie.

            Jak wcześniej opisano do wyboru są 4 piwa.
            Mi bardzo smakował wyrazisty Pils i ciemne. Pale Ale przeciętne, a pszenica o właściwym kolorze i konsystencji niestety rozczarowała.
            Do jedzenia wybrałem schabowego z opiekanymi ziemniakami i kapustą. Porcja była duża, warta tej ceny (27 zł).

            Są już firmowe kufle i podstawki, o które jednak trzeba się upomnieć.

            Kilka zdjęć:



            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #7
              Prawie wszystko jest, ale piwa własnego nadal nie ma. Ciekawsze byłyby wrażenia z takiej degustacji, choć lokal tez zawsze warto sprawdzić.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                ...a procesowi temu przygląda się cycata sikorka z kuflem piwa, eksponująca swój obfity biust na fototapecie.

                https://www.browar.biz/galeria.php?id=22595
                No i mnie przekonałeś . Trzeba znów pojechać do Rzeszowa...

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #9
                  Mamy rezerwację na piątek. Podobno są już piwa warzone na miejscu, a co więcej zobaczymy.
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1412

                    #10
                    No to mam dobrą zagwozdkę, bo wychodzi na to że nie wiem co piłem, a byłem 20 grudnia.
                    Spróbuj ich wypytać na miejscu od kiedy mają swoje piwa.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #11
                      Z tego co się na razie dowiedziałem, więcej pewnie jutro, to piłeś piwa czeskie.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        #12
                        Najgorsze, że łaskawie nie raczą poinformować. Jedyny plus tej sytuacji to fakt, że kiedy będę w Rzeszowie na początku lutego, mogą już rzeczywiście mieć swoje.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          No i mnie przekonałeś . Trzeba znów pojechać do Rzeszowa...
                          Zapraszamy, zapraszamy.
                          Miejsce masz rzut beretem od tego w którym ostatnio spożywałeś

                          Tym razem postaram się wygospodarować czas, aby wychylić z jedno razem.

                          Skoro nadal leją czeskie, to lipa. Chyba wina leży w papierologii? bo swoje już by dawno wyhodowali

                          Daj Boguś znać jakie wrażenia

                          Burgera nie bierz, bo mikrus
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • pebejot
                            Senior
                            • 01-2010
                            • 1412

                            #14
                            To już rozumiem dlaczego ten Czeski Pils mnie tak zaskoczył i smakował jak prawdziwy Czeski Pils
                            Polecam schabowego, naprawdę warto. Burgera brała moja współtowarzyszka, ale nie dojadła. Ale to Tadek niejadek

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #15
                              Potwierdzam, wczoraj nadal serwowali piwo uwarzone w Czechach

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎